DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Biblista wyjaśnia: flaga LGBT, to nie tęcza Boża. Te symbole stoją po przeciwstawnych stronach

Biblista wyjaśnia: flaga LGBT, to nie tęcza Boża. Te symbole stoją po przeciwstawnych stronach
źródło: pixabay.com
#WIARA    #TĘCZA    #BÓG    #PRZYMIERZE    #LGBT    #BIBLIA

- Czym innym jest tęcza Boża, a czym innym flaga LGBT. Te dwa symbole nie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, ale stoją po przeciwstawnych stronach – mówił ks. prof. Henryk Witczyk, kierownik Katedry Teologii Biblijnej Nowego Testamentu KUL, na antenie Radia Maryja. Biblista wskazał, że „łuk Boży” jest symbolem życia, zaś flaga LGBT jest „symbolem cywilizacji dążącej do śmierci”.

 

Pomieszanie symboliki z jaką mamy do czynienia w przestrzeni publicznej za sprawą środowisk LGBT wymaga uszeregowania. Należy zatem – wbrew lewackim, domorosłym biblistom – wyraźnie zaznaczyć, że nie można utożsamiać biblijnego znaku przymierza Boga i człowieka z symbolem środowisk homoseksualnych.

 

Czym innym jest tęcza Boża, dokładniej mówiąc łuk Boży, który Pan Bóg kładzie na obłokach w świetle tekstu Księgi Rodzaju (Rdz 9), wydarzenie kończące potop, a czym innym jest flaga LGBT. Te dwa symbole nie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, ale stoją po przeciwstawnych stronach, mają odwrotne znaczenie. Tak jak łuk Boży, tęcza Boża jest symbolem życia, tak flaga LGBT – idąc za terminologią i nauczaniem Jana Pawła II – jest symbolem cywilizacji dążącej do śmierci – powiedział biblista.

 

Jak zaznaczył, oryginalny tekst Księgi Rodzaju używa tu słowa „łuk” (hebr. keszet) i to łuk o charakterze wojskowym, stosowany przez żołnierzy w starciu. Jak dodał, symbol „łuku Bożego” w postaci tęczy ma potrójną wymowę i jest związany z siedmioma regułami, które Bóg zawarł z Noem, czyli wszystkimi ludźmi.

 

Przymierze mówi zaś o: zakazie mordowania ludzi, zakazie kradzieży, zakazie czczenia fałszywych Bogów, zakazie czynów niemoralnych seksualnie (zwłaszcza kazirodztwa i zoofilii), zakazie okrucieństwa wobec żyjących zwierząt oraz zakazie złorzeczenia Bogu. Wśród reguł jest też nakaz ustanowienia sprawiedliwych i praworządnych sądów sądzących przestępstwa.

 

Jak mówił biblista „łuk Boży” jest znakiem mocy Bożej przejawiającej się w trzech wymiarach: 1 - zwycięża siły i ludzi niszczących Boży model małżeństwa i prokreacji; 2 - gwarantuje środowisko życia dla małżeństwa mężczyzny i kobiety, dla prokreacji; 3 - oznacza moc Bożą wymierzającą karę tym potomkom Noego, którzy łamaliby siedem reguł (stąd mowa o siedmiobarwnej tęczy).

 

Flaga LGBT nie ma nic wspólnego z biblijnym przekazem. Została zaprojektowana w 1978 roku przez transwestytę Gilberta Bakera i początkowo składała się z ośmiu kolorów  - obecnie z sześciu. Symbolem międzynarodowym stała się ona w 1994 roku, gdy Baker wykonał kilometrową flagę z okazji 25-lecia zamieszek w Stonewall.

 

Zatem, jak podkreślił biblista, „łuk Boży” symbolizujący moc Bożą jest po przeciwnej stronie wobec tego, co wyraża ideologia LGBT. - Ideologia radykalnie sprzeczna z planem Boga Stworzyciela, który stworzył mężczyznę i kobietę i powołał ich do relacji miłości, do płodności. Zestawianie tych dwóch rzeczywistości i tych dwóch symboli jest wielkim błędem – zaznaczył.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-08-14 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się z ks.prof. biblistą.
3 miesiące temu / Gruszka
 
@dan, czytasz, ale nadal nie rozumiesz, że łuk służy do obrony przed atakami szatańskimi. Łuk trzyma oddziały wrogie na dystans.
3 miesiące temu / sp
 
I czemu mnie nie dziwi źródło tych mądrości , szczegolnie milo się czyta o łuku wojskowym, komuś to widać jest bliskie.
3 miesiące temu / dan
 
@Ryś, w poprzednim moim komentarzu umknęła mi niechcący literka "ś" w Pana nicku. Przepraszam za niedopatrzenie.
3 miesiące temu / sp
 
@Ry, nie da się "opatentować" tęczy, bo żaden człowiek nie jest jej twórcą. I to jest solidna prawda..
3 miesiące temu / sp
 
@ sp Istnieją prawa ochronne na znak towarowy.\\ Chcesz uzyskać prawną ochronę twojego znaku towarowego? Najpierw zgłoś swój znak w Urzędzie Patentowym. Dzięki temu zyskasz zabezpieczenie przed np. nieuczciwą konkurencją, która może próbować wykorzystać renomę twojego znaku i podszyć się pod logo twojej firmy. \\ A TUTAJ SPRAWY ZNACZNIE WAŻNIEJSZE NIŻ ZNAK TOWAROWY>
3 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.