DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Białystok: przeciwnicy homoparady otrzymują pogróżki od aktywistów LGBT

Białystok: przeciwnicy homoparady otrzymują pogróżki od aktywistów LGBT
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Im bliżej homoparady LGBT w Białymstoku, która ma się odbyć 20 lipca, tym większy jest sprzeciw mieszkańców miasta, wobec tego rodzaju demonstracji. Rośnie również liczba listów oraz e-maili z pogróżkami i wyzwiskami, kierowanych pod adresem przeciwników marszu homoseksualistów.

 

Choć aktywiści i uczestnicy marszów LGBT kreują się na ofiary przemocy, to przed białostockim marszem LGBT agresja dotyka przeciwników homomanifestacji. Jedną z ofiar tej agresji stała się Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik marszałka województwa podlaskiego. Kobieta za pośrednictwem mediów społecznościowych otrzymała kilka wiadomości, w których zawarto groźby i wyzwiska. Osoba, która zaatakowała rzeczniczkę marszałka województwa jest zwolennikiem ideologii LGBT. W mediach społecznościowych promuje będący profanacją wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. O groźbach pod adresem Izabeli Smacznej-Jórczykowskiej powiadomiona została policja.

 

Wulgarne i obraźliwe wiadomości zostały wysłane również na oficjalną skrzynkę pocztową Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Ofiarą tej przemocy słownej stał się marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, który głośno krytykuje decyzję prezydenta Białegostoku, zezwalającą na marsz promujący ideologię LGBT. Marszałek województwa także przekazał sprawę policji.

 

Warto dodać, że marszałek Artur Kosicki jest również głównym organizatorem, alternatywnego do homoparady „Pikniku Rodzinnego” w Białymstoku. Wydarzenie będzie miało miejsce 20 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich. Rodzinna impreza miała rozpocząć się marszem uczestników przez centrum miasta, ale manifestacji zakazał prezydent Tadeusz Truskolaski. Uznał, że trasa marszu koliduje z trasą homomanifestacji, dlatego ten nie może się odbyć.

 

Wcześniej prezydent miasta, z tego samego powodu, nie wyraził zgody na przejście ulicami Białegostoku Marszu w Obronie Tradycji. Organizatorzy tego wydarzenia zaskarżyli decyzję prezydenta miasta do sądu. W najbliższym czasie ma być ogłoszony wyrok tej sprawie.

 

Na 20 lipca, tj. na dzień przejścia manifestacji LGBT w Białymstoku, zaplanowano 62 kontrmanifestacje. 13 z nich zostało odwołanych przez organizatorów, natomiast 41 spełnia wymogi formalne, a co za tym idzie, prawdopodobnie się odbędą. Kolejne 6 wniosków nadal jest rozpatrywanych, ze względu na bezpieczeństwo ich przebiegu. Wydarzenia te odbywają się w bliskiej odległości homoseksualnej manifestacji.

 

Znana już jest dokładna trasa przemarszu aktywistów LGBT. Jej początek zaplanowano na godzinę 14.00 przy największym pomniku w mieście, na kolumnach którego umieszczona jest dewiza narodowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Pomnik ten upamiętnia żołnierzy podziemia niepodległościowego. Homoparada ma się zakończyć w centrum miasta, przed białostocką katedrą pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wybór początkowego i końcowego etapu marszu równości LGBT ma najwyraźniej charakter prowokacyjny.

 

Jak wynika z danych organizatora, którym jest stowarzyszenie promujące ideologię LGBT „Tęczowy Białystok”, w marszu ma wziąć udział minimum tysiąc osób. Zdecydowana większość z nich przybędzie do Białegostoku z różnych miejsc kraju i zagranicy. Są to osoby przeważnie zrzeszone w różnych organizacjach LGBT. Podczas homoparady głos zabiorą aktywiści i zwolennicy homoseksualizmu - m.in. pisarz Jacek Dehnel, artystka Ewa Chacianowska i aktywistka Anna Pietrucha.

 

Marsz równości LGBT wzbudza sprzeciw rekordowo dużej liczby mieszkańców Białegostoku. Petycje przeciwko organizacji homoparady podpisało już prawie 27 tys. osób.

 

 

AB/WMa

 


DATA: 2019-07-18 20:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Śmiesznie się czyta ten artykuł po tym, co homofobowie w Białymstoku oddolili xD Wstyd za was! Podwójne standardy
10 miesięcy temu / Pluję na marsz
 
Przestańcie kreować się na chrześcijańską stronę, błagam...
11 miesięcy temu / Lucy
 
co wy macie do lgbt? wszyscy są tacy sami, nieważne kto im się podoba. chce wyjechać z tego kraju
11 miesięcy temu / xxx
 
co to jest za kraj....chcialbym już stad wyjechac
11 miesięcy temu / gej
 
Panie Boże nasz uchroń nasze piękne miasto przed zgorszeniem,jakie niesie LGBT
11 miesięcy temu / Dziecko Boże
 
Przed budynkiem uniwersyteckim właśnie za kwotę 100tyś zł buduje się dwa przystanki z chwastami na dachu, oba sa nieskończone i kostka brukowa leży swobodnie.
11 miesięcy temu / Enya
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.