DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Białystok: próba zerwania bilbordów o ideologii LGBT. W sieci „kampania nienawiści” wobec inicjatywy

Białystok: próba zerwania bilbordów o ideologii LGBT. W sieci „kampania nienawiści” wobec inicjatywy
Źródło: https://www.facebook.com/Milczaca-Wiekszosc-107650931054950/

Bilbordy białostockiej inicjatywy stanowiącej odpowiedź na ideologiczną ofensywę środowisk LGBT znalazły się na celowniku postępowców. Ktoś próbował zerwać plakaty „Milczącej Większości”, zaś akcja spotkała się w sieci z „kampanią nienawiści”. Jak zauważają twórcy kampanii, ich przeciwnicy od merytorycznej dyskusji wolą zakazy skierowane wobec obrońców ładu społecznego.

 

„Wczoraj teoretyzowaliśmy o tym, dlaczego ideologia LGBT jest odmianą ideologii totalitarnej. Wystarczyło poczekać dobę, by od teorii móc przejść do praktyki. Dokładnie tyle potrzebowali tęczowi aktywiści, by przypuścić całkowicie niemerytoryczny i przepełniony nienawiścią atak w odpowiedzi na garść merytorycznych argumentów, którymi zdecydowaliśmy się wczoraj podzielić. Po raz kolejny totalitaryści pokazują, że nie mają żadnych argumentów poza krzykiem i histerią. Ich odpowiedzą są furiackie wpisy przepełnione niskich lotów humorem lub pełne nienawiści życzenia. Owszem, pojawiły się też próby merytorycznej polemiki – oparte na wyrwanym z kontekstu cytowaniu katolickiej nauki – dokładnie takim, do jakiego odnosiliśmy się wczoraj, wskazując na kardynalne błędy popełniane przez naszych oponentów” – piszą na Facebooku inicjatorzy akcji „Milcząca Większość”.

 

„Zwolennikom tej totalitarnej ideologii nie chodzi o polemikę, nie chodzi o obronę – w komentarzach jasno pokazali, że tego wcale nie chcą. Domagają się zakazu publikowania treści, z którymi się nie zgadzają – czyli dokładnie tego, co im wczoraj przypisywaliśmy, wskazując na totalitarny charakter ich ideologii” – zauważają przedstawiciele białostockiej inicjatywy.

 

„Kiedy tęczowi aktywiści rozpoczęli swoją ofensywę dokonując fizycznych napaści na ludzi, wieszając bluźniercze flagi na pomnikach czy rozklejając billboardy w Białymstoku zdecydowaliśmy się na merytoryczną odpowiedź – rozkleiliśmy w mieście billboardy, których treść rozwijamy teraz przy wykorzystaniu mediów społecznościowych. Podjęliśmy zatem działania, jakich można oczekiwać po ludziach uznających cywilizowane formy debaty publicznej” – czytamy.

 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D112596600560383%26id%3D107650931054950&width=500" width="500" height="790" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

 

„Jak wygląda natomiast odpowiedź ze strony tęczowych aktywistów i ich sprzymierzeńców?” – pisze „Milcząca Większość” udzielając zarazem odpowiedzi:

 

„1. W ciągu pary godzin po rozwieszeniu billboardów próbowano zerwać jeden z nich.

 

2. W mediach społecznościowych rozpoczęto kampanię nienawiści przeciw nam, w której przewijające się, powtarzane do znudzenia hasła faszyści czy homofoby są najbardziej cenzuralnymi i nadającymi się do przytoczenia określeniami pod naszym adresem. Szkoda jedynie, że naszych adwersarzy nie stać na żadne merytoryczne rozwinięcie tych terminów, a jedynie posługiwanie się bezwartościowymi epitetami, do których wszyscy już przywykli parę ładnych lat temu.

 

3. Rozpoczęła się nagonka medialna w lewicowych mediach, oczywiście zawierająca termin-klucz homofobiczne billboardy. Niestety nie wiemy nadal co w zasadzie zawiera się w tym terminie i dlaczego nasze billboardy w ogóle są homofobiczne. Być może lewica cierpi na jakieś poważne braki leksykalne i słowem tym zastępuje kilka innych określeń takich jak nie podoba mi się lub nie zgadzam się.

 

4. Dodatkowo oberwało się także firmie zarządzającej billboardami. Bo przecież nie może być tak, że profesjonalna firma po prostu udostępnia przestrzeń reklamową w zamian za pieniądze, a zamawiający zyskuje prawo do zamieszczenia na niej swojej treści, prawda? Zwłaszcza, że ta sama firma w ubiegłym miesiącu bez problemu udostępniła swoją przestrzeń na tęczowe billboardy. Nie słychać było o jakichś atakach ze strony homofobów wobec tej firmy. Wydaje nam się, że ta sytuacja dość poważnie zaburza rzeczywistość, w której żyją tęczowi histerycy, bo zgodnie z ich rozumowaniem powinno być przecież zupełnie odwrotnie.

 

5. Zaś wisienką na torcie jest pan prezydent Tadeusz Truskolaski, który już zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury. Bo przecież nie może być tak, że ktoś w jego prywatnym mieście śmie korzystać z konstytucyjnej wolności słowa. Dla przypomnienia – jest to ten sam prezydent, który tak gorąco bronił w ubiegłym roku prawa uczestników tzw. Marszu Równości do manifestowania swoich poglądów. Ażeby nie zrobiło się nazbyt poważnie, dodamy jeszcze, że jego zastępca Rafał Rudnicki jeszcze wczoraj zapierał się, że miasto nic nie może, ponieważ prywatna firma udostępniła przestrzeń reklamową za prywatne pieniądze, by po zapowiedzi prezydenckiego donosu przyklaskiwać świetnej inicjatywie włodarza miasta.

 

Kończąc, chcieliśmy podziękować wszystkim stronom i fanpage’om, które pomogły swoimi wpisami rozpropagować akcję na całą Polskę” – pisze na swoim Facebooku „Milcząca Większość”.

 

Na białostockich banerach stanowiących odpowiedź na ofensywę ideologów LGBT przeczytamy m.in. cytat z Ewangelii według św. Mateusza: „Biada światu z powodu zgorszeń (Mt 18,7)”. Słowo „zgorszeń” zostało zakolorowane w tęczowych barwach ruchu LGBT.

 

Inne cytaty to: „Prawdy nie zasłonisz kłamstwem” (kłamstwem – na tęczowo), „Miłość nie dopuszcza się bezwstydu (1 Kor 13,5)” (na tęczowo słowo: bezwstydu), „Dewiacje nie przejdą” (na tęczowo: dewiacje), „Biada temu, co miasto na krwi przelanej buduje, a gród umacnia nieprawością (Ha 2,12)” (na tęczowo: nieprawością), „ciało nie jest do rozpusty” (tęczowe słowo: rozpusty), „zło dobrem zwyciężaj” (zło na tęczowo) i wiele innych, które można zobaczyć klikając poniżej.

 

 

Źródło: Facebook / wpolityce.pl / PCh24.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-22 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ad. jordan - skoro pozamykano przed katolikami kościoły, skoro w kościołach księża nie potrafią przekazywać prawdy o grzechu związanym ze zboczeniami i demoralizacją dzieci i młodzieży, skoro do placówek przedszkolnych i szkolnych siłowo wpycha się instrukcje demontujące życie intymne,a także nauki prowadzące do rozkładu rodziny, to jedyna drogą uświadamiania społeczeństwa są plakaty, banery, bilbordy itp. przekaźniki, które choć w pewnym stopniu otwierają społeczeństwu oczy na niebezpieczeństwo, które czyha na nas z każdej strony. Słowo Boże musi być wszędzie, w domu, w przestrzeni publicznej, w szkole, a pan pozamykałby tę wiedzę w świątyniach, które jak każdy widzi, coraz mniejszą role odgrywają w uświadamianiu katolikom prawd wiary, a coraz częściej służą jako miejsca imprezowe, niestety.
2 miesiące temu / Mela
 
Czas w końcu zacząć mówić i pisać o tęczowych TERRORYSTACH spod znaku LGBT. Ta społeczność niczym sekta ma już swoją flagę, symbole i swoich przywódców-guru oraz własną ideologię. Nic nie mam do osób o odmiennej orientacji,szanuję ich ale dość już tzw.zadymiarzy LBGT.Tacy ludzie byli ,są i będą.Jakoś do tej pory nie byli ani prześladowani, ani dyskryminowani społecznie.
2 miesiące temu / Piec
 
Prawda was wyzwoli......
2 miesiące temu / Ewa
 
Jestem Katolikiem ale akcja mnie oburza. Słowo Boże to nie zabawka do użycia na bilbordach, w taki sposób.
2 miesiące temu / Jordan
 
Jestem fanką Białegostoku!!!
2 miesiące temu / Ola
 
Brawo !!! Tak trzymać !!!
2 miesiące temu / Darek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.