DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Białystok: prezydent powinien nie dopuścić do marszu równości? Sprawę zbada prokuratura

Białystok: prezydent powinien nie dopuścić do marszu równości? Sprawę zbada prokuratura
Fot. Adam Białous/PCh24.pl

Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego skierował do białostockiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Białegostoku. Zawiadomienie dotyczy pozwolenia na marsz równości LGBT, którego prezydent udzielił pomimo tego, że otrzymał na piśmie informację od policji oceniającą jako niemal pewną możliwość dojścia podczas homomanifestacji do niebezpiecznych dla ludzi konfrontacji.

 

O wniosku do prokuratury marszałek województwa poinformował podczas konferencji prasowej. Na początku spotkania z dziennikarzami potępił zachowania chuliganów podczas marszu równości LGBT. - Nie zgadzam się na agresję i wyzwiska. Takie zachowania zawsze będę piętnował - powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. Podkreślił też, że podczas zorganizowanego przez urząd marszałkowski, w kontrze do homomanifestacji, Pikniku Rodzin oraz marszu (od kościoła św. Rocha do katedry) policja nie odnotowała żadnych agresywnych zachowań.

 

Incydenty niebezpieczne dla zdrowia i życia uczestników tak homomanifestacji jak i wielu kontrmanifestacji, miały miejsce podczas przemarszu zwolenników ideologii LGBT. Winą za to, że do nich doszło Artur Kosicki obciąża Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Białegostoku. - Pan prezydent dostawał pisma z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Choćby jedno pismo z 15 lipca, gdzie wskazywano, że jeżeli dojdzie do przemarszu zgodnie z jego pierwotną trasą, może dojść do konfrontacji różnych środowisk, że to niebezpieczeństwo jest niemal pewne – mówił podczas konferencji prasowej marszałek województwa.

 

Dlatego sprawę zgłosił dziś do prokuratury w Białymstoku. – Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków. Niedopełnienie obowiązków polega na tym, że pan prezydent nie wydał decyzji o zakazie marszów. A mógł je w mojej ocenie wydać - oznajmił Artur Kosicki.

 

Ripostą prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego jest jego zapowiedź złożenia do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa Artura Kosickiego, pełniącego obowiązki dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego, radnego sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, oraz radnego Białegostoku Henryka Dębowskiego. Zdaniem Tadeusza Truskolskiego organizowali oni blokady na trasie marszu równości LGBT.

 

W czasie marszu równości LGBT najlepiej chronieni przez policję byli jego uczestnicy, którzy szli w kolumnie marszowej, co zresztą w wypowiedziach dla mediów, sami potwierdzają.  Ci którzy na miejsce zebrania osób chcących wziąć udział w marszu równości LGBT nie przyszli na umówiony czas, po którym szczelnie zamknięto kordon policyjny, stawali się nierzadko celem chuligańskich ataków fizycznych i słownych oraz pościgów.

 

Trzeba tu również podkreślić, że ofiarami agresywnych zachowań chuliganów, były też osoby, które w tym samym czasie i miejscu, pokojowo wyrażały swój sprzeciw wobec homomanifestacji. Osoby te były w dużym stresie zmuszone oglądać chuligańskie epatowanie agresją i słuchać wulgaryzmów. Rozjuszeni zadymiarze i pseudokibice czasem atakowali też pokojowo nastawionych przeciwników marszu równości LGBT. Przy czym policjanci, którzy dostali rozkaz stać w kordonie, widząc te wszystkie sceny przemocy, zupełnie nie reagowali.

 

Do bardzo niebezpiecznych sytuacji doszło na ostatnim etapie trasy marszu równości LGBT. Został on zmieniony przez organizatorów. Homomanifestacja, według planu, miała się zakończyć przed kościołem farnym. Według nieoficjalnych informacji, niektórzy uczestnicy marszu równości LGBT planowali urządzić przed najważniejszą świątynią katolicką w Białymstoku prowokacyjny happening. To było m.in. powodem zorganizowania przed katedrą spotkania podczas którego wspólnie odmawiano i rozważano tajemnice Różańca. W tym modlitewnym zgromadzeniu brało udział około tysiąca osób, w tym wiele rodzin z dziećmi.

 

Ostatecznie, na ostatnim etapie, marsz równości LGBT skierowano ulicą Legionową, wiodącą w pobliżu katedry, aby zakończyć go w miejscu, w którym się rozpoczął - czyli na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, obok Pomnika Orła z dewizą „Bóg Honor Ojczyzna”. Szczególnie niebezpiecznym dla przeciwników propagowania ideologii LGBT podczas marszu równości, stał się odcinek jego trasy prowadzący ulicą Legionową w pobliżu katedry. Niestety, według relacji świadków wydarzeń, również zachowanie policji, na tym etapie, homomanifestacji, stwarzało zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, ludzi.

 

Tak oto relacjonuje wydarzenia jakie miały tam miejsca ich świadek, do którego udało nam się dotrzeć: „Na przeciw idących w marszu LGBT ulicą Legionową, od strony kościoła farnego wyszła duża grupa ludzi z transparentem „CHŁOPAK, DZIEWCZYNA- NORMALNA RODZINA”. Nagle w stronę tych ludzi policja wystrzeliła granaty hukowe. Kiedy oni zaczęli uciekać policjanci nadal miotali granatami hukowymi. Niektóre z nich padały i rozrywały się na alejkach wiodących wzdłuż ulicy Legionowej. Tam było dużo ludzi, rodziny z dziećmi, ludzie starsi wiekiem. Prawie wszyscy wracali do domów ze spotkania modlitewnego pod Farą lud Pikniku Rodzin. Ja z mężem i dziećmi wracaliśmy z Modlitwy Różańcowej. Zaczęliśmy uciekać wraz z innymi osobami w stronę parku. Widzieliśmy kobietę ranną w rękę tym granatem hukowym. Kilka metrów dalej młody chłopak miał poranione całe plecy. Straszny widok wystraszonych ludzi. Obejrzałam się, a za naszymi plecami, pod pełną eskortą policji, przechodziła roześmiana parada LGBT. Na banerze mieli wypisane hasło „Za miłość Waszą i Naszą”.

 

Adam Białous


DATA: 2019-07-23 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co z dzieje z tym światem...
11 miesięcy temu / Marcus
 
@maremare Donosy, to w Polsce działa najlepiej.
11 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
@Izydor Oracz I jak chciałbyś egzekwować taki zakaz? Kamery w każdym mieszkaniu? Wielki Brat?
11 miesięcy temu / maremare
 
LGBT to radykalna bojówka nowego marksizmu to nowa rewolucja seksualna - stara w 1968 roku okazała się niewypałem da wyrżnięcia wszystkiego, co prawicowe i katolickie
11 miesięcy temu / irtur
 
Tak to jest gdy z marksizmem usiłuje sie walcyć cywilizowanymi metodami. W takim przypadku porażka cywilizaci murowana.
11 miesięcy temu / 123
 
"Widzieliśmy kobietę ranną w rękę tym granatem hukowym. Kilka metrów dalej młody chłopak miał poranione całe plecy." CZY TO JUŻ WOJNA?
11 miesięcy temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.