DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Białystok: parafia dziękuje za ochronę przed deprawacją. Media sugerują sprzyjanie rozróbom

Białystok: parafia dziękuje za ochronę przed deprawacją. Media sugerują sprzyjanie rozróbom
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

„Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy (…) włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto (…) przed planową demoralizacją i deprawacją” – czytamy w ogłoszeniach jednej z białostockich parafii. Liberalne media sugerują, że w ten sposób wyrażono aprobatę dla sobotnich rozrób. Podziękowania powstały jednak przed wyruszeniem marszu, co skrupulatnie tłumaczy sama parafia.

 

„Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją” – czytamy na stronie parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku. „Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania” – dodają.

 

Liberalne media zasugerowały, że ogłoszenia wyrażały aprobatę dla sobotnich wydarzeń, podczas których zatrzymano 25 osób, a policja musiała interweniować z użyciem gazu. Nigdzie jednak nie jest podane sprostowanie, jakie wobec publikacji wystosowała sama parafia. A tam wyraźnie czytamy, że ogłoszenia zostały opublikowane przed wyjściem marszu (co udowadnia screen z datą i godziną), oraz w pełni zgadzają się z oświadczeniem KEP potępiającym wszelkie akty agresji i przemocy.

 

„W odpowiedzi na wiele błędnych komentarzy odnośnie do pkt. 9 ogłoszeń małe wyjaśnienie: Żaden z naszych kapłanów nie akceptuje i nie toleruje aktów agresji, które miały miejsce w czasie marszu. W pełni podzielamy zdanie Episkopatu (…) 9 punkt ogłoszeń nie odnosi się w żadnym wypadku do tego co miało miejsce podczas marszu równości. I nie jest wyrazem akceptacji jakiejkolwiek agresji, ale wyrazem odpowiedz na reakcję ludzi wobec ogłoszeń z poprzednich tygodni” – czytamy na stronie parafii.

 

Jako dowód pokazano screen ukazujący przesłanie treści ogłoszeń do administratora strony o godzinie 12.47, czyli prawie na dwie godziny przed rozpoczęciem marszu.

 

Przypadki agresji i przemocy potępiła Konferencja Episkopatu Polski: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku” – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. „Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi, bez względu na jego poglądy” - dodał.

 

Źródło: rp.pl / jadwiga.archibal.pl

PR


DATA: 2019-07-22 10:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Będę zrobiło LGBTE Białystok jest miastem miłosierdzia. I tolerancji różnych wyznań i chce spokoju A innej orjętacji. Rodzina to chłopak i dziewczyna to mąż i żona. By się wstydził pokazywać swoją orjętację. Kiedyś to było leczone.
4 miesiące temu / wwmph24
 
Oświadczenie Episkopatu, którego nie było: Tego typu marsze wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne budzą ogromny opór, także na naszym terenie. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane, bo to powoduje zamieszki, może powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli. Trzeba się poważnie zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem. Tym bardziej, że w trakcie takich imprez dochodzi do łamania Konstytucji, szyderstw z ikon kultu religijnego i gwałcenia uczuć religijnych katolików.
4 miesiące temu / Deokrata
 
Brawo Episkopat! Tak trzymać! Jeszcze parę lat i wreszcie dogonimy swietlany wzór niemiecki.
4 miesiące temu / Ann
 
Kiedy aresztowania bluźnierców parodiujących Mszę św. I obrażających Matkę Boską? LGBTQ owieczki..prowokatorzy i wykolejeńcy będą chronieni jak dzieci w żłobku, bo już nie w przedszkolu, tam wejdą seksedukatorzy aby jak najszybciej zdeprawować dzieci, przykładem niesławne wytyczne who o nauce masturbacji 4 latków. Zatrzymują prędko ludzi którzy chcą zastopować patologię lgbt, ale gorszycieli ochraniają. Niestety PiS nie jest partią katolicką tylko pozoranckokatolicką, żeby zdobyć głosy wierzących. Ustawą powinni zakazać homoparad. Wolą stopować przeciwników LGBT. Szkoda słów. Niedługo urządzą homoparadę w Kościele, a protestujących parafian aresztują.
4 miesiące temu / Michu.
 
Czy któryś z katolików ma jeszcze jakiś wolny, nieopuchnięty policzek, żeby go móc nadstawiać agresorom z LGBT...?
4 miesiące temu / Tom Bombadil
 
"Oświadczeniem KEP potępiło wszelkie akty agresji i przemocy." Przecież SIŁY porządkowe są konieczne.
4 miesiące temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.