DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Białystok: Organizatorzy „Pikniku Rodzinnego” skazani za sprzeciw wobec homoparady

Białystok: Organizatorzy „Pikniku Rodzinnego” skazani za sprzeciw wobec homoparady
Fot. Adam Białous/PCh24.pl

Trzech współorganizatorów Pikniku Rodzinnego w Białymstoku, który był przeprowadzony w lipcu ubiegłego roku w kontrze do marszu równości, zostało skazanych na grzywny przez sąd rejonowy.  Wyroki nie są prawomocne. Skazani już się od nich odwołali.

 

Jednym ze skazanych w postępowaniu nakazowym jest  Robert Jabłoński pełniący obecnie obowiązki dyrektora gabinetu marszałka województwa podlaskiego. Białostocki sąd rejonowy uznał go winnym aż trzech wykroczeń. Zdaniem sądu Jabłoński organizował zgromadzenie pod nazwą Piknik Rodzinny, które „odbyło się bez dopełnienia obowiązku zawiadomienia w ustawowym terminie właściwego organu, tj. Prezydenta Miasta Białegostoku”. Miał również nielegalnie wejść na ulicę z innymi uczestnikami Pikniku Rodzinnego, przez co „zawęził pas drogowy.” Za te wykroczenia sąd nakazał Robertowi Jabłońskiemu zapłacić niecałe 100 zł. 

 

W rzeczywistości biorący wraz z Robertem Jabłońskim udział w Pikniku Rodzinnym próbowali, zresztą skutecznie, nie dopuścić do wkroczenia homomanifestacji przed katedrę. Przez to udaremnili zamiary, maszerujących pod tęczowymi flagami, profanacji świątyni i jej otoczenia.

 

Drugim ze skazanych jest Henryk Dębowski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Białystok. Jego największą winą, zdaniem sądu,  miało być to, iż „wspólnie z innymi osobami, tworząc zwarty szyk, wkroczył na jezdnię drogi publicznej uniemożliwiając przejście ul. Legionową zgromadzenia p.n. Marsz Równości”. Protestujący chcieli przez to nie dopuścić uczestników wrzaskliwej homomanifestacji, aby ci mogli podejść pod schody kościoła farnego. Przypomnijmy, że wówczas w tym miejscu przed katedrą setki Białostoczan odmawiało Różaniec. Sąd za zatrzymanie prowokacyjnie zachowujących się działaczy LGBT, co jego zdaniem było nielegalne, wymierzył Dębowskiemu surową karę 500 zł grzywny.

 

Trzeci z ukaranych przez białostocki sąd za czynne przeciwstawienie się marszowi równości LGBT, to  Sebastian Łukaszewicz radny wojewódzki Solidarnej Polski. Sędzia wydający wyrok podał, iż Łukaszewicz przekonywał innych uczestników kontrmanifestacji do tego, aby blokowali przejście zwolenników LGBT ulicą Legionową, koło katedry i, że „jest to zgodne z prawem”. Sebastiana Łukaszewicza, sąd obciążył za to grzywną 500 zł. 

 

Przypomnijmy, iż sprawę do Sądu Rejonowego w Białymstoku przeciwko trzem współorganizatorom Pikniku Rodzinnego wniosła Straż Miejska. Jest ona podległa prezydentowi miasta Tadeuszowi Truskolaskiemu, który w lipcu 2019 roku pozwolił na przejście ulicami Białegostoku pierwszego marszu równości LGBT. Przeciwko trzem opozycyjnym politykom, obecnie skazanym przez sąd, prezydent niedługo po homomanifestacji złożył zawiadomienie do prokuratury, jakoby mieli oni zorganizować, tego samego dnia co marsz równości LGBT,  nielegalną manifestację czyli „Piknik Rodzinny”. Prokuratura w listopadzie 2019 roku odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, uznając że Piknik Rodzinny był legalną imprezą.  

 

Pierwszy marsz równości LGBT odbył się w Białymstoku 20 lipca tego roku. Na ulice tego miasta wyszły tłumy przeciwników (około 10 tys. osób) propagowania ideologii homoseksualnej, co ma miejsce podczas marszów równości. Do tak licznych i różnorodnych form protestu przeciwko homomanifestacji nie doszło jeszcze w żadnym innym mieście.  W kontrze do marszu równości 20 lipca odbyło się wiele kontrmanifestacji. Jedną z nich był Piknik Rodzinny, zorganizowany przez marszałka województwa podlaskiego.  Ponadto około tysiąca osób modliło się tego dnia na Różańcu przed białostocką farą w intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia, których dopuszczają się uczestnicy parad równości LGBT.

 

Wielką skalę protestu przeciwko propagandzie ideologii LGBT podczas białostockiego marszu równości odzwierciedla, ogromna liczba osób, które podpisały protest przeciwko tej homomanifestacji. Była to liczba ponad 27 tysięcy osób. Żadnym inny protest przeciwko marszowi równości LGBT nie uzyskał aż tak dużej liczby głosów poparcia.

 

Adam Białous

Czytaj także:
DATA: 2020-06-18 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tadeusz sprzedałeś się PO!!! Aby Twój Syn był posłem. Ty jesteś katolikiem? i robisz takie sprawy!!! Wstyd.....
1 miesiąc temu / Durak
 
a podobno prawo i sprawiedliwość
1 miesiąc temu / lolo
 
Kolejna "Dobra zmiana" w sądach? Coraz wyraźniej widać wiekopomne "sukcesy" partii rządzącej i pana prezydenta w przywracaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości.
1 miesiąc temu / Jarosław
 
@Ryś- jak przystało na neobolszewika łżesz -jednym z ukaranych jest poseł prawa i sprawiedliwości a wyrok wydała kasta nietykalnych którą broni Platforma Obywatelska...nowy sojusznik Konfederacji
1 miesiąc temu / Ironia
 
Gorzko mówiąc: elektoratowi to nie przeszkadza. Coraz bardziej jesteśmy trzecią kategorią...niestety.
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Tak ma wyglądać demokracja i tolerancja wg neobolszewickiego lewactwa, którego forpocztą są organizacje lgbt. Nowy totalitaryzm coraz bliżej Polski. Ludzie obudźcie się, lgbt to przede wszystkim lewacka ideologia.
1 miesiąc temu / Grzegorz Mikler
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.