DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Białystok: nowy bilbord w sprawie ideologii LGBT. Są na nim słowa Pana Jezusa o miłosierdziu, ale i porzuceniu grzechu

Białystok: nowy bilbord w sprawie ideologii LGBT. Są na nim słowa Pana Jezusa o miłosierdziu, ale i porzuceniu grzechu
Źródło: Facebook / Milcząca Większość

„I Ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz!” (J 8, 11) – te słowa Pana Jezusa z Ewangelii według św. Jana znalazły się na najnowszym białostockim bilbordzie „Milczącej Większości”. W ramach tej akcji środowiska katolickie, konserwatywne i prawicowe ukazują społeczeństwu zagrożenia wynikające z wcielania w życie ideologii LGBT oraz przypominają o grzesznym wymiarze homoseksualnych praktyk. Tym razem twórcy inicjatywy postanowili przypomnieć, że istnieje zarówno bezkresne Miłosierdzie Boże, jak i też konieczność walki z ludzkimi słabościami, z których nie powinno czynić się powody do dumy.

 

„Nowy billboard w centrum Białegostoku. I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz. Taki cytat postanowiliśmy umieścić na nowym billboardzie, który zawisł właśnie w Białymstoku. Nie planujemy w tym momencie w naszym mieście żadnej nowej, większej kampanii billboardowej, ale uznaliśmy, że tak bardzo brakuje nam tego cytatu w argumentacji lewicowych bojowników o prawdziwe chrześcijaństwo, o które troskę wyrażają w komentarzach na temat chrześcijańskiego miłosierdzia, że należy je upublicznić, aby mogło należycie dotrzeć do naszych, wybiórczo uczonych w Piśmie, oponentów” – czytamy na facebookowym profilu „Milczącej Większości”.

 

„Powtórzymy raz jeszcze, bo mamy wątpliwości co do tego, czy wszyscy zrozumieli – nasza akcja nie jest skierowana przeciw ludziom, lecz przeciw pewnej, zbrodniczej w swych założeniach, ideologii, która zmierza do eliminowania każdego słowa sprzeciwu z przestrzeni publicznej – zaznajomieni z historią nie potrzebują więcej tłumaczeń by wiedzieć, jak tego typu poglądy, gdy są wdrażane w życie, kończą” – przypominają inicjatorzy akcji.

 

„Społeczeństwo musi opierać się na pewnym systemie wartości, a ten musi z czegoś wypływać. Nasz, europejski, oparty został na greckiej filozofii, rzymskim prawie i chrześcijańskiej moralności i tak jest bez względu na to, czy ktoś pozostaje wierzący czy nie. Nie można opierać życia społecznego na kompletnym relatywizmie moralnym, gdzie każdy może wyznawać takie zasady, jakie uważa za stosowne, ponieważ w konsekwencji zamiast społeczeństwa otrzymamy bezładną zbieraninę barbarzyńców, z których każdy pozostaje w konflikcie moralnym ze swoimi sąsiadami. Cywilizowane społeczeństwo musi opierać się na wspólnym fundamencie, tym zaś w naszym kręgu kulturowym pozostaje cywilizacja łacińska i dlatego należy jej bronić” – pisze „Milcząca Większość”.

 

 

„Nie ma tu miejsce na fałszowanie pojęć takich jak miłość, miłosierdzie, tolerancja, czy małżeństwo – mają one swoje utrwalone i niezmienne znaczenie, tak jak stół zawsze będzie stołem, a krzesło krzesłem i nigdy odwrotnie, nawet jeśli pojedyncze osoby będą usilnie twierdziły, że stół to krzesło, a krzesło to stół. Dlatego właśnie tak długo lewica nie będzie miała racji mówiąc o miłosierdziu, jak długo słowa wyklejone na billboardzie będzie zbywać milczeniem” – zakończyli swój wpis twórcy białostockiej inicjatywy prosząc jednocześnie o udostępnianie wpisu i finansowe wsparcie mające na celu zaprezentowanie bilbordów w innych polskich miastach.

 

 

Źródło: FB

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-06 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Bóg powiedział w Mk 2 Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.Jeżeli człowiek żyje w grzechach a uważa się za zdrowego to żyje w kłamstwie, i takiemu człowiekowi Bóg nie pomoże. Bóg nie pomóc człowiekowi który Boga nie chce, bo Bóg szanuje wolną wolę każdego człowieka i się nie narzuca. Ci co mają się dobrze bez Boga , skoro nie widzą własnych grzechów i uważają że ich nie mają,to również nie będą potrafili rozeznawać nie tylko w szczególe ale w ogólności co jest dobre a co złe . Będą ponosili duchowe konsekwencje zła które czynią a którego nie dostrzegają, będą wpadać w coraz gorsze cierpienia duchowe z powodu negacji Boga,a będą Szatanowi się podobać który Bogu powiedział "no serviam".LGBT wydaje się że są prześladowani, jednak sami są winni a te prześladowania to nic innego jak tzw "gniew Boży i wołanie o powrót do Boga" skutkiem wybrania Szatana który ich wewnętrznie torturuje. A oni tą nienawiść wylewają na katolików i konserwat
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
Nieraz słyszę jak to gorszyciele bronią się,powołują na Pismo Święte i mówią "nie osądzaj itd"jeśli ktoś im mówi że to co robią jest złe i Bogu się nie podoba.A jak sami mówią "nie osądzaj" to zanim to powiedzą sami już osądzają aby powiedzieć "nie osądzaj".Człowiek w odróżnieniu od zwierząt ma rozum i wolną wolę,w odróżnieniu od zwierząt człowiek używa rozumu nie tylko aby zaspokoić swoje najniższe potrzeby,ale człowiek może budować, wymyślać skomplikowane projekty wynalazki itd czego zwierzenie potrafi.I z tego tytułu że człowiek ma rozum i wolną wolę i że został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, czy chce czy nie to za pomocą swoich 5 zmysłów ocenia i poddaje analizie rozumowej rzeczywistość.Pan Jezus powiedział w Mk 2 "Nie potrzebują lekarza zdrowi,lecz ci,którzy się źle mają".Ludzie więc którzy uważają się za bezgrzesznych, dla których grzech nie istnieje a są to środowiska LGBTktórzy uważają się za zdrowych i normalnych,dla takich Bóg nie istnie
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
Oni chca nie tylko aby mogli grzeszyc, oni chca bysmy my juz tego za grzech nie uwazali. Swietna Akacja.
1 miesiąc temu / gosc
 
@ollek: To jest Stary Testament a później należy zajrzeć do Nowego Testamentu względem nowej ofiary - np. 1J 4,10 - poza tym kim jesteś że wydajesz osąd ze słowem "wasz" - kimś innym niż "my"?
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Cytat z Ks Kp 20:13 bardziej oddawawłby wasz prawdziwy stosunek do homoseksualistów.
1 miesiąc temu / ollek
 
@palec1906 , powiedz , jak napomnieć grzesznika bez osądzenia go .
1 miesiąc temu / Mirek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.