DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Biały orzeł na tęczowej fladze „aluzyjną interpretacją flagi”. Prokuratura umorzyła śledztwo

Biały orzeł na tęczowej fladze „aluzyjną interpretacją flagi”. Prokuratura umorzyła śledztwo
Zdjęcie ilustracyjne. fot. Olek Remesz / creative commons licence / wikimedia

Postępowanie w sprawie używania przez środowiska LGBT białego orła na tle tęczowej flagi, które zostało uznane ze znieważenie polskiego godła, zostało umorzone. Prokuratura po zasięgnięciu opinii biegłego uznała takie działanie za „aluzyjną interpretację flagi”. A to oznacza, że kolejne „interpretacje”, to tylko kwestia czasu.

 

Transparent z białym orłem na tęczowym tle nie znieważa symboli państwowych – do takiego wniosku doszła częstochowska prokuratura, która zdecydowała o umorzeniu postępowania w tej sprawie. Było one prowadzone po zgłoszeniu jakie trafiło do śledczych w lipcu 2018 roku, po tzw. marszu równości zorganizowanym w Częstochowie.

 

W sprawie użytej przez subkulturę LGBT symboliki wypowiedział się biegły w zakresie heraldyki, który uznał, że użyty podczas parady przedmiot trudno uznać za flagę. Ocenił, że był to jedynie transparent z aluzyjną interpretacją flagi, zaś intencją twórców nie było znieważenie symboli państwowych.

 

Jak poinformowała prokuratura, biegły stwierdził, że „z uwagi zmiany barwy czerwonej na kolor tęczy nie mamy do czynienia z ekspozycją flagi i herbu RP, ale z aluzyjną interpretacją symboliczno-weksykologiczną”. Podobnie biełgu ocenił manipulacje wizerunku orła na transparencie, który – jak uznał – po takim przetworzeniu nie jest w istocie godłem. W tej sytuacji prokurator uznał, że nie mogło dojść do znieważenia.

 

Biegły wskazał też, że ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych zezwala na umieszczanie (także w formie stylizowanej i przetworzonej) symboli państwowych m.in. na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Jeśli taka interpretacja zostanie utrzymana w mocy, można się spodziewać kolejnych „interpretacji” na temat symboli narodowych. Kto wyznaczy granicę?

 

 

Źródło: idziemy.pl

MA

 

 

 

 


DATA: 2018-10-10 15:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyżby Prokuratura,z pilnej potrzeby łagodzenia niedostatku "demokratyzmu równościowego wywrotowców LGBT",zawiesiła na kołku ustawowy przepis,o ochronie Znaków Państwowych. Ot, nikczemny administracyjny cios antypaństwowy,akurat w przede dniu Święta Niepodległości.
5 miesięcy temu / wyborca
 
Żróbcie "aluzyjną" flagę izraela. Wyrok zapadnie jeszcze przed wszczęciem śledztwa.
5 miesięcy temu / Jacek
 
To pokazuje jak zdewastowane są te kasty i do wymiany!
5 miesięcy temu / Klich
 
A Ziobro co robi ? LGBTQ nie do ruszenia !
5 miesięcy temu / nowy porządek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.