DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Biały Dom publikuje petycję o Kościele jako "grupie nienawiści"

Biały Dom publikuje petycję o Kościele jako "grupie nienawiści"
fot. Cezary p /wikimedia.commons

Na stronie internetowej Białego Domu, w Boże Narodzenie, pojawiła się petycja wzywająca do uznania Kościoła za organizację przestępczą, nawołującą do nienawiści z powodu krytyki homoseksualizmu.

 

Do 3 stycznia br. podpisało się pod nią ponad 1,6 tys. osób. Do 24 stycznia inicjatorzy petycji chcą zebrać przynajmniej 25 tys. popisów. - Petycja ujawnia zasadniczy program, który nie ma po prostu zapobiegać przemocy i zbrodni, ale ma piętnować każdy rodzaj dezaprobaty homoseksualizmu i zasadniczo ma nas uciszyć – stwierdził tuż po pojawieniu się inicjatywy Peter Sprigg z Instytutu Badań nad Rodziną w Waszyngtonie. Dodał, że przypisanie Kościołowi łatki „organizacji nawołującej do nienawiści”, ma pozbawić tę instytucję udziału w debacie publicznej dotyczącej kwestii „homo-małżeństw” i innych podobnych dewiacji.

 

Inicjatorzy petycji, zamieszczonej na oficjalnej stornie Białego Domu, oskarżyli papieża Benedykt XVI o to, że podczas ostatniej alokucji skierowanej do Kolegium Kardynalskiego w czasie Świąt „poniżał i dezawuował osoby homoseksualne na całym świecie”.

 

„Używając nienawistnego języka i dyskryminujących uwag, Papież namalował portret, w którym geje zostali przedstawieni jako obywatele drugiej kategorii” – można przeczytać w uzasadnieniu petycji. Autorzy protestu zarzucili Ojcu św., że powiedział, iż „geje zakładając rodziny trywializują je i stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa, a ‘rodzice’ homoseksualni odbierają godność dzieciom. Zwolennicy petycji dodali, że Papież „sugeruje, iż homoseksualne rodziny są podludźmi, ponieważ nie są one godne w oczach Boga”.

 

Petycja wzywa administrację prezydenta Baracka Obamy do uznania Kościoła za grupę przestępczą, podżegającą do nienawiści, zgodnie z definicją sformułowaną przez Southern Poverty Law Center i Anti-Defamation League.

 

Peter Sprigg uważa, że autorzy protestu celowo wprowadzają w błąd obywateli, a sama petycja ma wyraźnie polityczny charakter. Wyjaśnił, że Benedykt XVI nie użył nienawistnych słów, a przemówienie nie było podżeganiem do nienawiści.

 

W alokucji skierowanej do kardynałów, Papież nie odwoływał się bezpośrednio do „małżeństw homoseksualnych” czy „homoseksualizmu”. Raczej bronił nauczania Kościoła dotyczącego seksualności i „prawdziwej struktury rodziny, składającej się z ojca, matki i dziecka”.

 

Ojciec Święty obalał nowoczesne pojęcie płci rozumianej jako „roli społecznej, którą się wybiera”, a nie jako „dany element przyrody”. Bronił także „cielesnej tożsamości, która służy jako element określający istotą ludzką”. Benedykt XVI wyjaśniał, że komplementarność mężczyzny i kobiety jest częścią „ludzkiej istoty” i stanowi podstawę natury człowieka oraz rodziny.

 

Peter Sprigg z Instytutu Badań nad Rodziną w Waszyngtonie wyjaśnił, że należy wyraźnie odróżnić od siebie moralny sprzeciw wobec zachowań homoseksualnych od zbrodni wobec tych osób. Działacz wyraził zaniepokojenie z powodu „niebezpiecznego etykietowania”. Jego zdaniem - jak na ironię - przypisanie danej grupie łatki nienawistników może faktycznie wywołać nienawiść, ale wobec tej grupy.

 

Na poparcie swojej argumentacji Sprigg przywołał incydent z sierpnia ub. r., gdy 28-letni mężczyzna wszedł do Instytutu Badań nad Rodziną (Family Research Council) w Virginii, skrytykował politykę Instytutu a następnie otworzył ogień, strzelając w kierunku ochroniarza. Wcześniej Instytut został zaliczony do „grupy nienawiści” przez Southern Poverty Law Center.

 

 

Źródło: EWTN, AS.


DATA: 2013-01-09 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A gdzie to powstało?-w Ameryce i Afryce :)
ponad 6 lat temu / Katoliczka
 
Hm więc Kościół to organizacja przestępcza, nawołująca do nienawiści wobec homoseksualistów- w tym samym czasie USA chce zaprzestania uzywania słowa jihad/terroryzm..aby jeszcze bardziej wejść w 4 litery muzułmanom. Jesli Kościół jest organizacją przestępczą tylko z powodu krytyki homoseksualizmu to czym nazwiemy ISLAM, gdzie w meczetach padają duzo mocniejsze słowa niż krytyka homoseksualistów, gdzie najgorsze zycie mają homoseksualiści w krajach muzułmańskich (nie będę opisywała tortur stosowanych na homoseksualistach). Ameryka sięga dna ale może to i dobrze.
ponad 6 lat temu / Realna
 
A kto tworzył Amerykę? Kto w czasach kolonialnych odważył się płynąć w nieznane na pewną śmierć??? Odpowiedź na to pytanie jest odpowiedzią na wszystko.
ponad 6 lat temu / ach
 
USA - masoński wzorcowy projekt, - novus ordo - nowe społeczeństwo, nowe państwo - republika, nowa forma sprawowania władzy - demokracja... Jeżeli ktoś kiedyś miał złudzenia co do USA, teraz musi się ich pozbyć.
ponad 6 lat temu / piotr
 
Ameryka już się sypie...
ponad 6 lat temu / Kazik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.