DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Biały Dom: Trump to cyrkowy krzykacz. Antyislamskie wypowiedzi poruszyły Obamę i Kerry’ego

Biały Dom: Trump to cyrkowy krzykacz. Antyislamskie wypowiedzi poruszyły Obamę i Kerry’ego
AKM Images / GSI Media / FORUM

Biały Dom i Pentagon zgodnie potępiają antyislamskie wypowiedzi Donalda Trumpa – pomimo, że ingerowanie Białego Domu w sprawy konkurencyjnej partii należy w Stanach do rzadkości. Wezwanie do całkowitego zakazania muzułmańskiej imigracji zostało uznane za „sprzeczne z amerykańskimi wartościami i Konstytucją”. Uznano je także za zagrażające bezpieczeństwu państwa.   


- Fakty są takie, że to, co Donald Trump powiedział wczoraj dyskwalifikuje go ze służby w charakterze prezydenta - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Jego zdaniem wypowiedzi Trumpa są jawnie sprzeczne z amerykańską Konstytucją, którą każdy prezydent ma obowiązek bronić. Dlatego też nie będzie on mógł złożyć szczerej przysięgi na ten dokument.


Rzecznik Białego Domu skrytykował także pozostałych polityków ubiegających się o nominację Partii Republikańskiej. Są oni bowiem zobowiązani do popierania polityka, który uzyska nominację partii na jej kandydata w wyborach prezydenckich. Oznacza to, że być może będą zobligowani do poparcia Trumpa. Rzecznik Białego Domu określił także polityka konkurencyjnej partii mianem cyrkowego krzykacza.


Wypowiedź Trumpa skrytykował także Sekretarz Stanu John Kerry. - Niedyskryminacja i równe traktowanie są filarami nie tylko amerykańskich wartości, lecz także naszej polityki imigracyjnej - powiedział. - Departament Stanu pozostaje całkowicie oddany równemu traktowaniu religii z szacunkiem i bez dyskryminacji - dodał.


Do sprawy odniósł się także - choć nie bezpośrednio - rzecznik Pentagonu Peter Cook. Potępił on wypowiedzi "wzmacniające narrację Państwa Islamskiego" poprzez przeciwstawianie sobie Stanów Zjednoczonych i religii muzułmańskiej. Stwierdził, że tego typu wypowiedzi są sprzeczne nie tylko z amerykańskimi wartościami, lecz również z bezpieczeństwem wewnętrznym kraju. Stwierdził, że Amerykanie pragną widzieć w muzułmanach sojuszników w walce z Państwem Islamskim.Źródło: edition.cnn.com

mjend


DATA: 2015-12-10 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Biały Dom i Pentagon zgodnie potępiają (...)" - szef Białego Domu mianuje przecież szefa Pentagonu, więc jakby mieli potępiać niezgodnie ;)
ponad 4 lata temu / Anaja
 
Cóż Obamę jako muzułmanina musiało zaboleć.....
ponad 4 lata temu / ted
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.