DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Białostockie Okno Życia uratowało kolejne dziecko! Tym razem uchroniło Sabinkę

Białostockie Okno Życia uratowało kolejne dziecko! Tym razem uchroniło Sabinkę
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Rainer Maiores)

Do Okna Życia w Białymstoku trafił noworodek. To dziewczynka w wieku trzech tygodni. Ma na imię Sabina. Dziewczynka urodziła się nieco za wcześnie, ale jej stan zdrowia jest dobry. Jeżeli w ciągu sześciu tygodni nie zgłoszą się po nią biologiczni rodzice, sąd zdecyduje, czy zostanie adoptowana, czy też trafi do domu dziecka.

 

Białostockie Okno Życia znajduje się w budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr.  1. Dziewczynka trafiła tu o godzinie 1:50 w nocy. Odpowiedni czujnik i alarm powiadomił wychowawcę placówki o otwarciu Okna Życia. Kiedy tam przyszedł, znalazł dziewczynkę w wiklinowej kołysce. Dziecko było zadbane i ładnie ubrane. Przy nim znajdowała się kartka z informacjami o noworodku – imię, waga, rodzaj przyjmowanego mleka oraz adnotacja, że jest wcześniakiem. Dziewczynkę zbadali lekarze i okazało się, że jest zdrowa. Dziecko znajduje się obecnie w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku, gdzie ma zapewnioną odpowiednią opiekę. 

 

Okno Życia w Białymstoku funkcjonuje już przeszło od dziesięciu lat. W ciągu dekady trafiło tu dwóch chłopców (w 2014 i 2016) oraz dziewczynka (teraz).

 

Okna Życia są obecne w wielu miastach Polski. Są to miejsca, gdzie rodzice mogą zostawić niechciane niemowlę. Miejsca takie stanowią dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą poprzez aborcję zabijać swoich nienarodzonych dzieci, ale chcą, by przyszły na świat i żyły w rodzinach.

 

Po oddaniu dziecka do Okna Życia biologiczni rodzice mają 6 tygodni na zmianę decyzji i odebranie dziecka ze szpitala. Jeżeli tego nie uczynią, sąd podejmuje decyzję w sprawie adopcji dziecka. Jest ona możliwa w przypadku zrzeczenia się praw rodzicielskich przez rodziców biologicznych.

 

 

Adam Białous

 

 


DATA: 2019-09-05 13:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

budowanie nowych domów dziecka czy domów dla matek oznacza że jest przyzwolenie na ich przybywanie czyli przyzwolenie na podrzucanie = zdejmowanie odpowiedzialności a jednocześnie dzieci szkoda -czego nie rozumiesz > uczucia ambiwalentne są tu oczywiste
8 miesięcy temu / do szpulas11
 
@klik a myślałeś kiedyś o budowaniu mostów? trol w stanie ambiwalencji. Kizia -mizia żyje i ma się dobrze, niezależnie od ,,mieszanych twych uczuć,,
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Smutna wiadomość? Powiedziałbym raczej że wesoła wiadomość. Co by się stało gdyby tego okna nie było? Jakie szanse miałoby dziecko na dalsze życie skoro matka oddała go? Równie dobrze mogłaby go zabić więc cieszmy się że żyje A matka grzechu ciężkiego zaoszczędziła
8 miesięcy temu / Witja
 
Sabinkę może uratowało ale jednocześnie utwierdziło jej matkę i ojca że można być nieodpowiedzialnym ,mam mieszane uczucia
8 miesięcy temu / klik
 
Smutna i radosna zarazem wiadomość - smutna, bo to dziecko, mimo zapewnionej dobrej opieki medycznej, przeżywa teraz dramat rozłąki z matką =całym znanym sobie światem, a radosna, że dano mu szansę na nowy dom. Panie autorze, pisze Pan, że okna życia są miejscami "gdzie rodzice mogą zostawić niechciane niemowlę".. Cóż, nie znamy motywacji matki, tego co czuje.. I z innej strony, mam jakoś pewność, że to dziecko jest wyczekiwanym, wymodlonym skarbem swoich rodziców, adopcyjnych bo adopcja mimo braku zrzeczenia jest możliwa, tylko procedury potrwają dłużej, niż gdyby matka zrzekła się pisemnie praw rodzicielskich. Niech Cię maluszku Bóg ma w swej opiece!
8 miesięcy temu / vera
 
super, gratulacje. Widać, ze okna życia są bardzo potrzebne.
8 miesięcy temu / Rocky
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.