DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. MIkołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Białostocki sąd: kontrmanifestacja rodzin przeciw homoparadzie była legalna

Białostocki sąd: kontrmanifestacja rodzin przeciw homoparadzie była legalna
Białystok, 20 lipca 2019. FOT.: Adam Białous

Sąd Rejonowy w Białymstoku stwierdził, że prokuratura miała podstawy, aby odmówić wszczęcia śledztwa w sprawie przeprowadzonego w Białymstoku Pikniku Rodzin. Prokuratorskiego postępowania w tej sprawie chciał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który w zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa podał, że Piknik Rodzin odbył się nielegalnie – bez zgody miejskiego włodarza.


Prezydent miasta „nie wydał zgody” na manifestację broniącą tradycyjnego modelu rodziny, czyli na Piknik Rodzin, gdyż obawiał się, że między jego uczestnikami a uczestnikami odbywającej się w tym samym czasie (20 lipca 2019) homoparady może dojść do starć. W rzeczywistości do niczego takiego nie doszło, jednak Tadeusz Truskolaski złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa podlaskiego Artura Kosińskiego, który zorganizował Piknik Rodzin. Prezydent sugerował m. in. „przekroczenie uprawnień”, gdyż – jego zdaniem – marszałek, zanim zorganizował spotkanie rodzin, w którym wzięło udział około 5 tys. osób, powinien uzyskać na to zgodę Ratusza.


Białostocka prokuratura nie podzieliła zdania prezydenta miasta. Przeciwnie – stwierdziła, że była to legalnie przeprowadzona impreza, a marszałek województwa podlaskiego miał pełne prawo ją zorganizować. Dlatego też prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie. Od tej decyzji prezydent Truskolaski odwołał się do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który jednak podtrzymał decyzję prokuratury, uznając ją za prawidłową.


Po homoseksualnym „marszu równości” zorganizowanym w Białymstoku przez aktywistów LGBT również przeciw prezydentowi miasta Tadeuszowi Truskolaskiemu wniesiono zawiadomienia do prokuratury. Pierwszy taki wniosek złożył marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Zawiadomienie dotyczyło wydania „pozwolenia” na „marsz równości”, którego prezydent udzielił pomimo tego, że otrzymał od policji informację o wysokim prawdopodobieństwie niebezpiecznych konfrontacjach. Prokuratura w tej sprawie odmówiła wszczęcia śledztwa, chociaż rzeczywiście do konfrontacji chuliganów z uczestnikami homoparady doszło.


Natomiast 13 listopada przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się proces, w którym szef klubu radnych PiS w radzie miasta Henryk Dębowski domaga się przeprosin od prezydenta Białegostoku. Chodzi o słowa z wydanego po marszu LGBT oświadczenia Tadeusza Truskolaskiego. Prezydent miał publicznie oskarżyć radnego Dębowskiego – przeciwnika marszu homoseksualistów – o „branie czynnego udziału w łamaniu prawa”.


Pierwszy „marsz równości” odbył się w Białymstoku 20 lipca 2019. Na ulice miasta wyszło około 10 tys. przeciwników propagowania homoseksualnej ideologii. Do tak licznych i różnorodnych form protestu przeciwko homoparadzie nie doszło jeszcze w żadnym innym mieście. W kontrze do „marszu równości” odbyło się wiele manifestacji. Jedną z nich był Piknik Rodzin, zorganizowany przez marszałka województwa podlaskiego.


Ponadto około tysiąc osób modliło się tego dnia na Różańcu przed białostocką farą w intencji wynagradzającej za profanacje i zgorszenia, których dopuszczają się uczestnicy parad LGBT.


Wielką skalę protestu przeciwko propagandzie ideologii LGBT podczas białostockiego „marszu równości” odzwierciedla ogromna liczba osób, które podpisały protest przeciwko tej homomanifestacji – to ponad 27 tys. osób! Żaden inny protest przeciwko „marszowi równości” nie cieszył się tak wysokim zainteresowaniem.


Tymczasem zrzeszające prawników Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy przyznało najwyższe wyróżnienie dla Stowarzyszenia Tęczowy Białystok – organizatora marszu LGBT w tym mieście. Wręczenie nagrody ma się odbyć 7 grudnia w Lublinie.

 


Adam Białous

 

 


DATA: 2019-11-26 14:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wlasnie, dlaczego ludność prawosławna jest lewicowa??? Czy ich to nie gorszy?? Czy ktoś może mi to wyjaśnić? Np. duże poparcie dla SLD w okolicach Hajnówki
8 dni temu / rrr
 
kolo- prezydent Białegostoku juz dawno jest po bolszewickiej stronie terroru...i ma poparcie ludnosci prawosławnej
9 dni temu / Ku pamieci
 
Co zrobić żeby cała Polska? Musimy Polskę ratowac.
9 dni temu / Do JS
 
Prezydent miasta Białystok przeszedł na czarną stronę mocy.
9 dni temu / kolo
 
Białystok był jest i będzie miastem konserwatywnym i z tradycjami chrześcijańskimi . Jest pod opieką bł. ks. Michała Sopoćko i nie wejdzie tu żadna zaraza ani ohyda zgorszenia czy to pod auspicjami prezydenta czy innych zepsutych cynicznych uzurpatorów.
9 dni temu / JS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.