DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Białostocki Marsz rozpocznie ogólnopolski festiwal życia

Białostocki Marsz rozpocznie ogólnopolski festiwal życia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W najbliższą niedzielę sprzed kościoła św. Rocha już po raz dziewiąty wyruszy Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny. Będzie to Marsz inaugurujący tegoroczną edycje ogólnopolskiej inicjatywy „Marsz dla Życia i Rodziny", w ramach której obrońcy życia i wartości chrześcijańskich przejdą ulicami 150 polskich miast. Tegoroczne Marsze idą pod hasłem „Seksedukacja to deprawacja”.

 

Białostocki Marsz rozpocznie się 19 maja 2019 roku Mszą Świętą w kościele św. Rocha o godz. 12.30. Uczestnicy marszu wyruszą o godzinie 14.00 i przejdą ulicami Lipową, Liniarskiego, placem NZS, ulicą Skłodowskiej, Legionową i Mickiewicza. Ostatnim przystankiem będzie park Planty przy fontannach.

 

Białystok to miasto, które od początku istnienia inicjatywy „Marsz dla Życia i rodziny” organizuje to cenne celebrowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W stolicy województwa podlaskiego, która zwana jest miastem miłosierdzia, żył i tworzył teologiczne podstawy kultu Miłosierdzia Bożego błogosławiony ks. Michał Sopoćko, znany obrońca życia nienarodzonych. W Białymstoku, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, znajduje się grób bł. ks. Michała Sopoćki. Jest on częstym celem pielgrzymek obrońców życia poczętego.

 

Nieco dalej na tym podlaskim pielgrzymim szlaku jest Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce, w którym w roku 2008 dokonał się szeroko znany cud eucharystyczny. Wśród licznych uzdrowień jakie miały tam miejsce, bardzo wiele dotyczy ocalenia dzieci nienarodzonych.  

 

W Białymstoku znajduje się siedziba Stowarzyszenia  Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych w Białymstoku. Organizacja ta od wielu lat przeprowadza uroczyste pochówki, wraz z Msza św. pogrzebową, dzieci nienarodzonych. Do tej pory pochowano już ich w ten godny sposób, kilkuset. Pochówki dzieci odbywają się na specjalnej kwaterze cmentarza parafii  pw. Świętego Jana Chrzciciela.

 

Marsze dla Życia i Rodziny to ogólnopolska inicjatywa mającą na celu danie publicznego świadectwa o przywiązaniu do wartości rodzinnych oraz szacunku dla ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Mają one charakter pozytywny i radosny. Białostocki marsz został objęty patronatem honorowym księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy, metropolity białostockiego. Największe Marsze obrońców życia odbędą się w Warszawie (9 czerwca) i Krakowie (16 czerwca).

 

Adam Białous

 


DATA: 2019-05-17 18:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Białystok to miasto raczej platformerskie.
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Po ostatnich wydarzeniach i ogólnym wkurzeniu się społeczeństwa, może być krucho z frekwencją.
8 miesięcy temu / Janek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.