DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Białoruska noblistka szkaluje Polaków! Padły oskarżenia o bezduszność i mordowanie Żydów

Białoruska noblistka szkaluje Polaków! Padły oskarżenia o bezduszność i mordowanie Żydów
By Elke Wetzig (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Wiecie, co robiła Polska z Żydami? Jeden z moich znajomych polskich dziennikarzy napisał, co Polacy robili z Żydami. Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów. Księża wprost na kazaniach mówili „zabij Żyda” – tak Swietłana Aleksijewicz, laureatka literackiego Nobla, opowiada o Polakach w Nowym Jorku. Jest reakcja polskiego rządu.

 

Zachowanie noblistki mocno poruszyło opinię publiczną, bo poziom oszczerstw zawartych w jej wypowiedzi przekroczył wszelkie granice. Stanowisko w sprawie zajęło już polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

„Tego rodzaju stwierdzenia nie mają pokrycia w faktach i są wybitnie niesprawiedliwe oraz krzywdzące dla Narodu Polskiego. Chciałbym przypomnieć, że podczas II wojny światowej karą wymierzaną przez okupacyjne władze niemieckie dla tysięcy Polaków, w tym wielu polskich bohaterskich duchownych ratujących Żydów, była kara śmierci” - czytamy w stanowisku MSZ.

 

List otwarty z protestem do Aleksijewicz wyśle też Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

 

Warto przypomnieć, że o postawie Polaków podczas okupacji najlepiej świadczą tysiące nazwisk osób pomagającym Żydom z narażeniem życia, umieszczonych w muzeum w Markowej. To w tej miejscowości za pomoc Żydom zginęła cała rodzina Ulmów: Józef, Wiktoria i ich siedmioro dzieci. Dość dodać, że medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata odznaczonych zostało ponad 26 tys. Polaków.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-07-03 16:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uderz w stół to się nożyce odezwą.Kielce!!!Widać,że niektórzy są chorzy,mają obsesję.
ponad 3 lata temu / NN
 
dlaczego mnie to nie dziwi ! wszak jest to propaganda na szerszą skalę za przyzwoleniem kremla
ponad 3 lata temu / ps.noblistka
 
Nie ma się co dziwić, gdy Polacy sami się ,,podkładają,:przykładem Jedwabne i nie tak dawna prowokacyjna wypowiedź prezesa Kaczyńskiego oraz plany wypłaty odszkodowań dla Izraela. Aby podsumować, dodam, że przypadki niegodne zdarzały się ze wszystkich możliwych stron i nacji.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Kiedy PIS wprowadzi wreszcie Ustawę karzącą min. 5 - letnią karą więzienia za antypolonizm i antykatolicyzm ?! Kiedy wreszcie Polska stanie się krajem rządzonym przez prawdziwych Polaków, którzy dbają o prawdę i o honor Polaków ?! I kiedy wreszcie upubliczni się skalę gigantycznego holocaustu na Polakach dokonanego przez Żydów albo też przy ich żywotnym udziale ?!
ponad 3 lata temu / oburzony
 
I co jej zrobią? To pupilka opozycji demokratycznej (czytaj: na rzecz amerykańskiego zamordyzmu), zaangażowana w obalanie "ostatniego tyrana Europy" (jak to mawiał prezydent USA, któremu zafundowałbym bilet w jedną stronę do ISIS), więc tyle polskiemu rządowi, co sobie pogada. Zwróćcie Państwo uwagę, że ona powołuje się na jednego z jej znajomych polskich dziennikarzy. Którego?
ponad 3 lata temu / Karol Kuligowski, Żyrardów.
 
Na idiotkę to nie wygląda, więc co ją tak mobilizuje. Starsza siostra? Co TY babo wiesz. Przestań pluć, oskarżać, czynić co tobie nie miłe. Wszak wiesz że to co siejesz to NIEPRAWDA. Kto ci za tę fałszywość płaci?
ponad 3 lata temu / stary Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.