DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Białoruska bezpieka przeszkolona przez Niemców

Białoruska bezpieka przeszkolona przez Niemców
fot.Евгений Катышев/commons/creative
#NIEMCY    #POLICJA    #BIAŁORUŚ    #MILICJA    #SZKOLENIA

Białoruscy funkcjonariusze służb bezpieczeństwa przez lata byli szkoleni przez niemieckich policjantów. Niemiecką szkołę porządku i bezpieczeństwa przeszli także oficerowi reżimowej milicji wzbudzającej strach wśród Białorusinów.


Co najmniej stu funkcjonariuszy białoruskich sił bezpieczeństwa wzięło udział w latach 2008-2011 w szkoleniach na terenie Niemiec – podaje internetowe wydanie berlińskiej gazety „Der Tagesspiegel”. Ponadto blisko 400 żołnierzy straży granicznej, milicjantów na kierowniczych stanowiskach i techników kryminalnych szkolonych było przez niemieckiej fachowców na Białorusi. W sierpniu 2010 roku delegacja białoruskiej straży granicznej  zapoznawała się z funkcjonowaniem elitarnej jednostki policji federalnej - GSG9. Jest ona wykorzystywana do zwalczania terroryzmu, odbijania zakładników, eskortowania, zabezpieczania oraz „neutralizacji wyznaczonych celów”.

 

W listopadzie 2010 roku białoruska bezpieka mogła obserwować działania niemieckiej policji skierowane przeciwko demonstrantom w Dolnej Saksonii. Jak twierdzi niemieckie MSW, celem współpracy było „zapoznanie białoruskich kolegów z policyjnymi standardami obowiązującymi w niemieckiej policji” podczas masowych imprez sportowych. Białoruś będzie gospodarzem mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014 roku.

Ministerstwo spraw wewnętrznych w Berlinie potwierdziło informacje podane przez gazetę. Rzecznik MSW zaznaczył, że współpraca jego resortu z Mińskiem miała na celu wspieranie demokratycznych tendencji na Białorusi, widocznych w tym wschodnioeuropejskim kraju od 2008 roku. Decyzja o kooperacji została podjęta na długo przed falą represji wobec demokratycznej opozycji po wyborach prezydenckich w grudniu 2010 roku.


Berlińska gazeta zwraca uwagę, że współpraca z białoruskim aparatem przemocy była kontynuowana także po zaostrzeniu przez władze w Mińsku kursu wobec opozycji. Zakończyła się ona dopiero w końcu 2011 roku.

 

„Der Tagesspiegel” przypomina, że zwolnionemu ze stanowiska szefowi Policji Federalnej Matthiasowi Seegerowi zarzucano zbyt bliską współpracę z Białorusią. W 2009 roku dwukrotnie odwiedził on ten kraj.  Seeger odrzucił te zarzuty, twierdząc, że działał zgodnie z dyrektywami MSW.

 

 

Źródło: tagesspiegel.de

luk

 


DATA: 2012-08-24 10:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.