DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Białoruska armia poznaje nowe typy konfliktów. Siły zbrojne uczą się walki w wojnie hybrydowej

Białoruska armia poznaje nowe typy konfliktów. Siły zbrojne uczą się walki w wojnie hybrydowej
fot.REUTERS/Vasily Fedosenko/FORUM

Kursanci Białoruskiej Akademii Wojskowej w trakcie rozpoczętego trzydniowego szkolenia dowódczo-sztabowego dowiadują się, jak należy walczyć w wojnie hybrydowej – donosi „Polskie Radio”.

 

Jak podkreślają eksperci, białoruska armia zwraca coraz większą uwagę na charakter współczesnych konfliktów zbrojnych.

 

O szczegółach informuje białoruska rządowa agencja prasowa Biełta. Spośród oficerów, wykładowców i słuchaczy Akademii Wojskowej sformowano organy wojskowego dowodzenia. Będą one ćwiczyć zagadnienia planowania stosowania wojsk w warunkach współczesnych zagrożeń w tym w wojnie hybrydowej, łączącej elementy wojen konwencjonalnej, nieregularnej, cybernetycznej.

 

Zmiana charakteru szkoleń spowodowana jest konfliktami na Ukrainie, ale również w Syrii czy Jemenie - powiedział rozgłośni Euroradio białoruski politolog, Arsienij Siwicki. Zwraca on uwagę także na opracowaną przez białoruskich wojskowych - bez udziału żołnierzy rosyjskich - tak zwaną „legendę Donbasu”. Szkolenia uwzględniały charakter wojny na południowym-wschodzie Ukrainy.

 

Jak czytamy w opracowaniu Ośrodka Analiz Strategicznych „w Siłach Zbrojnych Republiki Białoruś występują dwa rodzaje wojsk: Wojska Lądowe oraz Siły Wojskowo-Powietrzne i Wojska Obrony Przeciwlotniczej. Bezpośrednio Sztabowi Generalnemu podlegają też – choć nie mają statusu rodzaju wojsk – Siły Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych (SSO). Oprócz tego funkcjonują wojska i służby specjalne (m.in. wojska walki radioelektronicznej, wojska łączności, wojska inżynieryjne), organy tyłowe, szkoły wojskowe”.

 

W sierpniu 2013 prezydent Aleksandr Łukaszenka na konferencji poświęconej przyszłym priorytetom SZ RB zadeklarował: „analizując obecne konflikty i wojny zrozumieliśmy, że najważniejszą rzeczą dla nas dziś jest obrona powietrzna i siły powietrzne”. Nazwał je „kluczowym składnikiem naszych sił zbrojnych”.

 

 

 

Źródło: Polskie Radio/oaspl.org

luk
DATA: 2016-01-26 17:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wojna hybrydowa już się toczy w mediach - "polskie obozy śmierci" tego przykładem. GW, TVN i inni biorą w niej udział przeciw Polakom od dawna. Albo więc nasi wojskowi tak jak na Białorusi zostaną wyszkoleni w używaniu nowych broni albo każdy polski cywil dający odpór medialnym atakom naszych wrogów zyskuje status kombatanta wojny hybrydowej, zwanej inaczej III wojną światową.
ponad 2 lata temu / marekj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.