DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Białoruscy katolicy przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu państwa

Białoruscy katolicy przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu państwa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#IN VITRO    #LGBT    #GENDER    #BIAŁORUŚ

Kościół na Białorusi i tamtejsi katolicy obawiają się, że poprzez wprowadzenie finansowania in vitro z budżetu państwa stworzone zostaną szerokie możliwości macierzyństwa zastępczego dla osób LGBT.

 

– Kościół katolicki jako drugie wyznanie na Białorusi posiada argumenty przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu. Argumenty te nie mogą być ignorowane, ponieważ odnoszą się do przyszłości naszego kraju – powiedział abp Kondrusiewicz, głowa Kościoła Rzymsko-Katolickiego na Białorusi.

 

Według hierarchy nowe pomysły naruszają świętość aktu poczęcia. – Poczęcie jest owocem miłości kobiety i mężczyzny, a to, czego dziś domaga się część Białorusinów jest tylko wynikiem „współpracy” kobiety z lekarzami. To karygodne, bowiem w praktyce mężczyzna jest wyłączony z procesu poczęcia dziecka. Istnieją dziesiątki badań naukowych potwierdzających, jak niełatwa jest pozycja matki i ojca w rodzinie, w której przyszło na świat dziecko z probówki – oświadczył abp Kondrusiewicz.

 

Białoruski hierarcha dodał, że in vitro to dziś wielki biznes żerujący na ludzkim nieszczęściu. A rozgrywający główne role w tym ponurym procederze przemilczają tak katastrofalne skutki jak problemy zdrowotne matek, poważny uszczerbek na zdrowiu dziecka, a niekiedy nawet kalectwo tych niewinnych istot.

 

Zdaniem abp. Kondrusiewicza społeczeństwo białoruskie winno otrzymać możliwie jak najszersze informacje o tym, że bezpłodność często wynika z wcześniejszych aborcji. – Pamiętajmy, że bezpłodność może także wiązać się z przypadkowymi stosunkami płciowymi – zaznaczył białoruski duchowny.


DATA: 2019-02-22 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.