DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Białoruś na garnuszku MFW

Białoruś na garnuszku MFW
fot. LHOON,Ilmari Karonen/commons/creative

Jak już ktoś raz podwiesi się pod obcy garnuszek, tak łatwo się od niego nie uwolni. Dowodem na to jest chociażby Białoruś, która od czwartku, 18 października br. gości na swoim terytorium misję Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

 

Jak podaje forsal.pl, celem misji jest „przeprowadzenie trzeciego postprogramowego monitoringu białoruskiej gospodarki. Po zakończeniu pracy misji jej raport zostanie przeanalizowany przez Radę Dyrektorów MFW. Wizyta misji da białoruskim władzom i pracownikom Funduszu możliwość omówienia polityki ekonomicznej władz oraz perspektyw rozwoju gospodarki kraju w 2013 roku”.

 

Okazuje się, że w ciągu ostatnich dwóch lat Białoruś otrzymała od MFW niebagatelną kwotę 3,6 mld dolarów. Pieniądze te mają zostać zwrócone przez Mińsk w latach 2013-2014.

 

Wizyta „misjonarzy” z MFW związana jest między innymi z faktem zainteresowania rządu Białorusi kontynuowaniem kredytowania. Nieznana jest oficjalnie kwota jaka ma być Białorusi pożyczona, jednak z kręgów związanych z Narodowym Bankiem Białorusi dochodzą informacje, że może chodzić o kwotę bliską 4 mld dolarów. Co ciekawe, nowe kredyty z MFW mają być przeznaczone głównie na spłatę tych zaciągniętych dotychczas.

 

Wcześniej, w marcu tego roku, Międzynarodowy Fundusz Walutowy odmówił rządowi Białorusi rozmów dotyczących ewentualnego przyznania pożyczki. Motywowano to między innymi niespełnianiem przez Mińsk standardów dostosowawczych wytyczanych przez Fundusz. Obecna misja przedstawicieli MFW na Białorusi pokaże zapewne czy sytuacja w tym kraju uległa poprawie i czy polityka rządu Łukaszenki do tych „standardów” się nagięła. Po niedawnej odmowie premiera Węgier Victora Orbana na dalsze negocjacje z MFW, przedstawiciele Funduszu potrzebują zapewne jakiegoś spektakularnego sukcesu. Choćby i z ciągle krytykowanym przez wielu przywódców politycznych „reżimem Łukaszenki”.

 

Paweł Sztąberek

Źródło: forsal.pl


DATA: 2012-10-19 11:37
AUTOR: PAWEŁ SZTĄBEREK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.