DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Białoruś: Ambasada Wielkiej Brytanii wywiesiła tęczową flagę. Białorusini oburzeni

Białoruś: Ambasada Wielkiej Brytanii wywiesiła tęczową flagę. Białorusini oburzeni
LGBT, Fot. Filip Radwanski / FORUM

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi opublikowało oświadczenie, w którym wyraża oburzenie wobec faktu wywieszenia przez ambasadę Wielkiej Brytanii w Mińsku, tęczowej flagi środowisk homoseksualnych. Białoruski resort podaje, że Białorusini wyznają „tradycyjne wartości dotyczące rodziny” i zachowanie angielskiej ambasady, uważa za obrazę i prowokację. MSZ zapowiada też, że na Białorusi nie będzie żadnego tzw. marszu równości LGBT.  

 

Brytyjska ambasada w Mińsku wywiesiła tęczową flagę LGBT w dniu 17 maja, który środowiska homoseksualne celebrują jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii. Angielscy dyplomaci uważają, że prezentując tego dnia flagę LGBT zaprotestowali przeciw „dyskryminacji przedstawicieli mniejszości seksualnych na Białorusi”.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi w wydanym oświadczeniu twierdzi, że postrzega to zupełnie inaczej. „Przedstawiciele związków homoseksualnych zawzięcie bronią swojego stanowiska mimo podstaw i tradycji, ustanowionych w społeczeństwie. Ale jakkolwiek by na to patrzeć, stosunki homoseksualne to podróbka. A sens podróbki zawsze jest taki sam – dewaluacja oryginału” – czytamy w oświadczeniu białoruskiego MSW.

 

Resort próbuje również uświadomić przedstawicielom Wielkiej Brytanii rezydującym w stolicy Białorusi, że ogromna większość mieszkańców tego kraju, opowiada się za tradycyjnym małżeństwem mężczyzny i kobiety oraz nie akceptuje w tym temacie żadnych innych opcji. „Białoruś opiera się na fundamencie tradycyjnych instytucji rodziny i ślubu. Związek mężczyzny i kobiety stoi u podstaw porządku świata i dlatego państwo chroni ten związek” – piszą do ambasady Wielkiej Brytanii białoruscy politycy. Podkreślają, że manifestacyjne wywieszenie flagi LGBT było „wyzwaniem rzuconym tym ważnym wartościom”.

 

W oświadczeniu napisanym z dużą dozą emocji, urzędnicy białoruskiego MSW nisko oceniają środowisko LGBT i promowane przez nie „święta” Resort zapewnia jednak angielskich dyplomatów, że Białoruś jest otwarta na nowe nurty i myśli, jednak tylko takie, które prawdziwie służą społeczeństwu „Białoruś jest przy tym otwarta na wszystko co pożyteczne, potrzebne i postępowe: na wszystko, co polepszy życie Białorusina i będzie sprzyjać całokształtowi rozwoju społeczeństwa” – pisze białoruskie MSW.

 

W końcowym fragmencie oświadczenia resort zapowiada, że nie dopuści do żadnego marszu, które w połowie czerwca, w wielu miejscach świata organizować będą środowiska homoseksualistów. „Oni nie przejdą” – pisze krótko i stanowczo białoruskie MSW.

 

 

Adam Białous

WMa

 


DATA: 2018-05-21 17:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Białoruś ma prawo na to reagować, czego dowodem jest opisana reakcja Białorusi. Ale przecież ty masz dowody jak zwykle gdzieś :)
5 miesięcy temu / do ollek
 
A książę Harry ożenił się z kobietą! Cóż za wstecznictwo...
5 miesięcy temu / Ryszard Kubaszko
 
Białoruś nie ma prawa na to reagować, ponieważ ambasada jest terytorium Wielkiej Brytanii i obowiązuje tam prawo brytyjskie. Więc, technicznie, dużo hałasu o nic.
5 miesięcy temu / ollek
 
W Poznaniu niedawno był jakiś "tęczowy" zlot. Wtedy tęczowe flagi trzepotały w wielu miejscach a władze miasta szczyciły się swoją otwartością i tolerancją. No wstyd i tyle.
5 miesięcy temu / qlnick
 
Czy w Arabii Saudyjskiej też wywieszono na ambasadzie brytyjskiej tęczową flagę?
5 miesięcy temu / Ryszard Kubaszko
 
Brawo, Bracia Białorusini! Da Bóg, a może jeszcze kiedyś przypomnimy sobie wzajemnie, że jesteśmy dziećmi tej samej Matki!
5 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.