DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Biała flaga chrześcijan? Polacy powiedzieli NIE!

Biała flaga chrześcijan? Polacy powiedzieli NIE!
fot. czir.org

W czasie kiedy część publicystów sugeruje wywieszenie przez chrześcijan białej flagi, kiedy młodzi działacze partii mającej się za prawicową nie chcą brać się za bary z sześciobarwnym wrogiem cywilizacji chrześcijańskiej, przez centrum Warszawy przechodzi wielotysięczny Marsz dla Życia i Rodziny. Na tym nie koniec, bo do manifestujących rodzin dołączył Andrzej Duda. To pierwszy raz, gdy urzędujący prezydent swoją obecnością na Marszu wzmocnił przekaz: przyszedł czas zdecydowanej walki o przyszłość rodzin i dzieci – „Wspólnie brońmy rodzin”!

 

To już pewne: XV Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie na trwałe zapisze się w historii. Powodów jest kilka. Z pewnością w czasie ograniczeń i paniki związanej z Covid-19 tak wielka manifestacja była bardzo ważnym wydarzeniem. W poprzednich latach bowiem „bite były rekordy” ilości miast dołączających do tej pięknej inicjatywy mającej na celu afirmację rodziny. Teraz nie było pewności czy z powodu ograniczeń nałożonych w związku z walką z koronawirusem tak wielkie wydarzenie w ogóle będzie możliwe do zrealizowania. Udało się, a Marsz zanotował frekwencyjny sukces. To jeden z powodów, by zapamiętać go na dłużej.

 

Wysiłek się opłacił. Albowiem do tej wyjątkowej manifestacji przywiązania do tradycji i wiary dołączył prezydent Andrzej Duda. Polityk ten wcześniej brał już udział w Marszu dla Życia i Rodziny, ale pierwszy raz uczynił to jako urzędująca Głowa Państwa. Potrzeba było na to drugiej kadencji i ogromnego wzmożenia sześciobarwnej antykatolickiej rewolucji. Prezydent zdaje się wyczuł, że to ważna dla Polski chwila i w czasie, gdy przez aktywistów LGBT+ szargane są tradycyjne wartości, a nad inicjatywami samorządów wspierających rodziny dokonywany jest w Parlamencie Europejskim lincz, swoją obecnością pokazał po której stronie cywilizacyjnego sporu stoi. A to niezwykle ważny gest!

 

Nie budzi wątpliwości też to, że obecność tak wielu rodzin na Marszu – mimo przeciwności – dobitnie pokazała, że wieszczony przez część publicystów schyłek katolickiego imaginarium, to tylko sianie defetyzmu. Przedstawicieli cywilizacji życia jest wielu. I gotowi są oni bronić wiary, rodziny i dzieci przed wpływami agresywnego lobby spod znaku sześciobrawnego sztandaru. Wojna cywilizacji trwa. Siły antyludzkiej rewolucji są głośne i mają medialne wsparcie. To jednak nie znaczy, że narzucana przez nich siłą wizja świata znajduje akceptację. W Polsce są tysiące rodzin stojących na straży chrześcijańskiego porządku. I o tym przypomina nam Marsz dla Życia i Rodziny.

 

Ten mocny głos – także młodych rodzin – to kolejny powód, by dobrze zapamiętać warszawski Marsz. Bo nie jest tak, jak sugerują młodzi działacze partii uznającej się za prawicową, że dziś nie potrzeba nam prowadzić wojny cywilizacyjnej. To absurd! Nie można uczynić ani kroku w tył. Albowiem pójście na ustępstwa, przyjęcie postulatów lewackich aktywistów, którzy chcą wyjątkowego traktowania w Polsce, to początek drogi ku klęsce. To zielone światło dla antychrześcijańskiej rewolucji, która nabrawszy wiatru w żagle zmiecie wszystko to, co dla nas – katolików ważne: znieważy, sprofanuje świętości, uderzy w Kościół katolicki i będzie dążyć do jego anihilacji, zechce zniszczyć rodziny i wyrwać z ich troskliwych objęć dzieci, by uczynić je „takimi, jak oni”.

 

XV Marsz dla Życia i Rodziny mocno pokazał, że wbrew wieszczonemu upadkowi świata wartości, nie ma mowy o wywieszaniu przez chrześcijan białej flagi. Jesteśmy tam, gdzie być powinniśmy – w Kościele, w rodzinie, w małych społecznościach. Jest nas wielu i razem stoimy na straży tego co prawdziwe, dobre i piękne!

 

Marcin Austyn

Czytaj także:
DATA: 2020-09-21 16:02
AUTOR: MARCIN AUSTYN
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najlepiej wygrywać wielkie wojny lecz małe bitwy też już coś... Dużo pracy nas czeka, ludzie muszą zrozumieć, że trzeba się zjednoczyć.....
27 dni temu / Jn
 
Ja bym sie nie podniecala tak obecnoscia Dudy to prawdopodobnie nic nie znaczy procz jego wizerunku jak do tej pory nie napisal wlasnej ustawy i jej nie przedstawil a ma do tego prawo i nawet obowiazek
1 miesiąc temu / Ela
 
A co z pis,nie stwierdzono,zastanawiali się jak zreformować rzad,dlatego nie znaleźli czasu,jak przystało na lewice
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
I z ArchaniołemTwoim na czele, Pójdziemy potem na wielki bój, I na drgającym szatan ciele, Zatkniemy sztandar zwycięski Twój,Dla błędnych braci otworzym serca, Winę ich zmyje wolności chrzest, Wtenczas usłyszy podły bluźnierca, Naszą odpowiedź'Bug Był i Jest"
1 miesiąc temu / Wojtek76
 
Duda jest porządniejszy od tego całego PiS. Jest bardzoej na prawo od nich i jest wierniejszy swoim przekonaniom.
1 miesiąc temu / Jurgen
 
Prezydent powinien być również na marszu przeciw plandemii.
1 miesiąc temu / Noe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.