DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Bezpieczniacy pozbawieni przywilejów. Ustawa dezubekizacyjna zatwierdzona przez Senat

Bezpieczniacy pozbawieni przywilejów. Ustawa dezubekizacyjna zatwierdzona przez Senat
Fot. podziemiezbrojne.blox.pl

Ponad pół miliarda złotych rocznych oszczędności przynieść ma obniżka emerytur i rent dawnych funkcjonariuszy peerelowskiej bezpieki. Przyjętą uprzednio przez Sejm ustawę w tej sprawie we wtorek zatwierdzili bez poprawek senatorowie.

 

Od jesieni przyszłego roku świadczenia przyznawane dawnym funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzinom nie przekroczą wysokości średnich emerytur i rent.


Wtorkowe głosowanie było jednomyślne. Niemy protest wobec ustawy zastosowali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu. Za „dezubekizacją” opowiedziało się sześćdziesięciu senatorów. Uczcili oni ogłoszenie wyników oklaskami i okrzykami: „Precz z komuną!”.


 – To jest wyrównanie sprawiedliwości społecznej, jest to jakby oddanie czci i hołdu wszystkim ofiarom od 1944 do roku 1990, popełnionych przez Służbę Bezpieczeństwa. A także jest to akt podziękowania rodzinom pomordowanych żołnierzy AK, WiN, a także pokłon dla wszystkich internowanych działaczy „Solidarności” – podsumował intencje wnioskodawców senator sprawozdawca komisji, Stanisław Kogut (PiS).


Nowelizacja dotyczy funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.


Jeśli wysokość średnich świadczeń pozostałaby do 1 października na niezmienionym poziomie,  maksymalna emerytura dawnego funkcjonariusza wyniesie około 2 tysięcy złotych, renta – ok. 1,5 tys. zł, renta rodzinna – ok. 1,7 tys. zł. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada, iż redukcji ulegnie więcej niż 18 tysięcy emerytur policyjnych, ponad 4 tysiące policyjnych rent inwalidzkich oraz ponad 9 tysięcy rent rodzinnych. Weryfikacja świadczeń odbędzie się na podstawie informacji z IPN.


Według szacunków, zmiany wysokości świadczeń obejmą ponad 240 tys. osób.

 

Źródło: rmf24.pl

RoM


DATA: 2016-12-20 21:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale to Wy wszyscy politycy jesteście winni temu co teraz dzieje się w Polsce. Przez Wasze afery w PO Polacy zagłosowali na PIS bo nie było innej alternatywy. Przez Was przez PO przechodzimy teraz ta gehennę. To Wy politycy zabieracie nam prawa nabyte. To Wy wydajecie polecenia a My wykonawcy potem cierpimy. Byłam urzędnikiem w paszportach potem przeszłam do Policji. Żadnemu partyjniakowi nie zabraliście emerytury żadnemu prokuratorowi ani Sędziemu. Prawdziwi SB pozakładali kantory Biznesy i mają się dobrze. A my mali urzędnicy cierpimy przez Was przez Wasze nieudacznictwo, przez Wasze kłamstwa, przez Wasze interesy i przez Wasze rządy. Jesteście Wszyscy tacy sami. Zepsuci do szpiku kości, myślicie tylko o własnej kabzie. Sprawiedliwość dziejowa byłaby wtedy gdyby partyjniacy Sędziowie Prokuratorzy decydenci dawnego ustroju ponieśli kary a nie ludzie wykonujący rozkazy na najniższym szczeblu. Sobie nigdy nie dacie krzywdy zrobić tylko tym najniżej. To jest ta wasza sprawiedliwość ?? Urodziłam się i wy
ponad 3 lata temu / ANTY PIS
 
@Skanderbeg Podczas II WŚ Niemcy nadali prawo do śmierci w komorach gazowych lub do rozstrzelania wszystkim Żydom, Cyganom i większości Polaków. Czy dobrze rozumiem, że Ty chciałbyś wszystkich ich wymordować z powodu rzekomych "praw nabytych"?
ponad 3 lata temu / Andrzej
 
To nieprawda, SB-cy ucierpią w niewielkim stopniu, oni zostali już "potraktowani" w 2009 r., ustawa dotknie przede wszystkim funkcjonariuszy, którzy uprawnienia emerytalne zdobyli po 1989 r., zwłasza tych, którzy dużo w tym czasie osiągneli (w domyśle, przysłużyli się Polsce najbardziej, byli najzdolniejsi, najambitniejsi, pracowali najciężej). Słuchając uparcie powtarzanych przez PiS sloganów propagandowych na temat tej ustawy, warto poświęcić chwilę, by samamu przekonać się, jaka jest jej istota i jakie mogą być negatywne jej skutki na dłuższą metę.
ponad 3 lata temu / Marek
 
A zwócą to co pobierali dotąd? Powinno byc jakies minimum wyliczone i wstecznie tez zastosowane. Przeciez z resztą podatników Moloch nie ma problemu z uchwalaniem ustaw działających wstecz.
ponad 3 lata temu / PK
 
Gdzieś wyczytałem, że spod Ustawy zostanie wyjętych ok. 2 000 funkcjonariuszy. Czyżby awangarda Mosadu ?!
ponad 3 lata temu / zbulwersowany
 
Brawo. Trzeba było 25 lat "wolności" aby sprawiedliwości stało się zadość.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.