DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Bezduszny wyrok sądu w sprawie Alfiego Evansa

Bezduszny wyrok sądu w sprawie Alfiego Evansa
Fot. Action4Alfie.com

Podczas popołudniowo-wieczornej rozprawy w Manchesterze sędzia Hayden nie zgodził się by chłopiec został przetransportowany na leczenie za granicą. Swą decyzję sąd podsumował cynicznie: „to ostatni rozdział w sprawie tego niezwykłego, małego chłopca”.

 

Pełnomocnik rodziny chłopca Paul Diamond zwrócił się o zniesienie postanowienia uniemożliwiającego zabranie chłopca z Alder Hey. – To naprawdę wniosek o zwykły przejaw człowieczeństwa i zwyczajnego zdrowego rozsądku – mówił.

 

W trakcie rozprawy sędzia Hayden nie krył swojego wręcz wrogiego stosunku wobec strony, która w minionych tygodniach kilkakrotnie kwestionowała jego orzeczenia w sprawie Alfiego Evansa. Wielokrotnie przerywał reprezentantowi rodziców. Wyrażał dezaprobatę dla używanych przez adwokata sformułowań, nazywając je „nonsensownymi, emocjonalnymi bzdurami”. Kiedy, przykładowo, Diamond ocenił, że obecny stan prawny w sprawie Alfiego Evansa jest sprzeczny z cywilizowanymi normami, sędzia ripostował, iż nie chce by sąd był używany jako pole do wyrażania „frazesów i definicji”, lecz do stosownych oświadczeń.

 

Sąd odmówił prośbie o umożliwienie leczenia Alfiego za granicą. Poprosił przedstawicieli szpitala o rozważenie przeniesienia dziecka do rodzinnego domu. Odpowiedź brzmiała, że będzie to możliwe dopiero w przeciągu 3-5 dni. Obecnie rzekomo nie mogłoby do tego dojść z uwagi na wrogość panującą wobec personelu szpitala. Ponadto, „przeprowadzka pacjenta do domu nie zdarza się z dnia na dzień” i wymaga zastanowienia się oraz dyskusji. Najwyraźniej zatem placówka kontynuuje śmiertelną „grę na czas” licząc, iż nawet jeśli mały pacjent przeżył odłączenie od respiratora, to kilka dni bez normalnej, rzetelnej i fachowej opieki medycznej, powinno wystarczyć do uśmiercenia go.

 

Zarówno sędzia, jak i strona Alder Hey poświęcili wiele słów krytyki wobec otoczenia rodziców Alfiego Evansa. Hayden stwierdził, iż osoby te „kierują się fałszywą nadzieją”. Jedną z osób z tego grona sędzia nazwał „fanatycznym i zaburzonym młodym człowiekiem”. Z kolei reprezentant szpitala nie przestawał zapewniać, że „we wszystkim co robią, lekarze kierują się dobrem rodziny”.

 

W sądzie obecny był przedstawiciel ambasadora Włoch. Adwokat Diamond podkreślał, iż wojskowy, medyczny samolot z tego kraju jest gotowy aby zabrać na pokład Alfiego i przewieźć go do Rzymu.

 

Jak relacjonował w mediach społecznościowych Josh Halliday, korespondent dziennika „Guardian”, sąd zastosował przy okazji rozprawy osobliwe środki bezpieczeństwa. Oprócz obecności wzmocnionych sił policyjnych, wszystkim uczestniczącym w posiedzeniu osobom spoza mediów odebrano przy wejściu telefony.

 

W całej historii Alfiego Evansa już kilkakrotnie wydawało się, że nie ma już nadziei dla dwuletniego chłopca i jego dzielnych rodziców. Tak jak wczoraj gdy „szpital” Alder Hey odłączył dziecko od respiratora, spodziewając się rychłego zgonu. Wydarzenia potoczyły się jednak całkiem innym trybem. Być może zatem – wbrew szyderczym słowom sędziego Haydena – to jeszcze nie koniec sprawy Alfiego Evansa.

 

 

Źródło: Josh Halliday/Guardian/Twitter

RoM

 


DATA: 2018-04-25 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Michu. W swojej sprawie zareagował by inaczej. Organy chłopca i innych dzieci trafiają właśnie do takich zwyrodnialców, by ci mogli dalej żyć. Chcą być nieśmiertelni, a nas pozabijać.
ponad 1 rok temu / Maddie
 
Czy sędzia wydałby taki sam wyrok w sprawie royal baby??? Czy rodzina królewska ma prawo mieć dużo dzieci (chociaż sami popierają depopulację), a zwykli Brytyjczycy skazani są na wymarcie?
ponad 1 rok temu / ???
 
Sędzia hayden jest wspolautorem ksiazki Children and Same Sex Families: A Legal Handbook ....
ponad 1 rok temu / mk
 
Przyjdzie Boża odpłata. Nie spóźni się. Ciarki mnie przechodzą jak myślę o tym, że GB to nasi polityczni sojusznicy.
ponad 1 rok temu / qlnick
 
Tak się zastanawiam nad determinacja tych zwyrodnialców i dochodzę do wniosku, że albo są to sataniści chcący złożyć małego w ofierze demonowi albo mają zamówienie na jakieś organy albo jedno i drugie
ponad 1 rok temu / IzajaszGB
 
Lewiatan broni państwowego dziecka przed zamachem na swoją własność. Pragnie bowiem nakarmić nim Molocha. Lduzie, którzy stawiają krzyżyk w kwadracie podczas wyborów niejednokrotnie podpisują cyrograf z Bestią. Owe krzyżyki w kwadratach doprowadziły do obecnej sytuacji w Wielkiej Brytanii. Kiedy wreszcie elita ponownie zniesie niewolnictwo, tak upragnione przez lud? Może ten dramat, który oglądamy na własne oczy (znacjonalizowanie dziecka dla nieodpartgej chęci wyprawienia go na tamten świat), stanie się punktem zwrotnym dla współczesnych czcicieli Lewiatana i Molocha.
ponad 1 rok temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.