DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ena W sytuacji, gdy Kronikarz pisał, że "jak zaś doszło do wypędzenia króla Bolesława z Polski, długo byłoby o tym mówić" można sobie pozwolić na spekulacje. Czasy zaś były takie, że Gall Anonim nie skończył Kroniki, bo musiał uciekać z Kraju przed gniewem tak sławionego przez siebie Bolesława Krzywoustego. Możliwe, że z powodu opisu śmierci i pogrzebu Mieszka Bolesławica, o czym pisalem. Wydaje mi się to podobne do współczesnego zabójstwa ks. Popiełuszki. Wyrok sądu w Toruniu wskazał sprawców, ale mało kto wierzy, że są to prawdziwi mordercy. A tutaj mamy tylko jedną książeczkę.
7 miesięcy temu / Rys
 
Ważne rozważania, polecam wszystkie 3 części: "Rozwiązywanie problemów w wierze - ks. Andrzej Trojanowski SChr (1/3)" z Chrystusowcy.us, Opublikowany 8 lis 2018
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
do ek: Bo protestantyzm to groźna herezja, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. I o tym trzeba głośno mówić. Mówisz, że katolicyzm powinien być tolerancyjny. Ale chyba nie dla grzechu i wrogości wobec Kościoła?
7 miesięcy temu / Ar
 
Czemu na katolickim portalu który z zasady powinien być tolerancyjny źle mówi się o protestantyzmie?
7 miesięcy temu / ek
 
Rysiu, konstatacja " Bez świętości nie ma niepodległości, jest wielkim uproszczeniem. Z okresu rozbiorów, czy niemieckiej okupacji tez mamy sporą grupkę świętych.A sugestie ś. p. prof Rożka - no cóż tylko sugestie.
7 miesięcy temu / ena
 
Oj, nie takie to proste... Pięknie autor ominął połowę XVII w., liberum veto, przegrane wojny i spore straty wynikłe z rabunku obcych wojsk; to po tych wojnach nasila się kontrreformacja! Jan III Sobieski to krótki przebłysk w czasie coraz gorszym dla Rzeczypospolitej! Nota bene - za Unią Lubelską byli nie tylko katoliccy posłowie... ale to już "szczegóły". No i jak zwykle na PCH24- niech żyje katolicka Austria! Za WSZELKĄ cenę!
7 miesięcy temu / Dźwiedziu
 
@Ena & 44 Co jest infantylne? Nie jest pewne, z czyjej ręki zginął biskup Stanisław. Michał Rożek sugerował, że dokonali tego Niemcy, i obciążyli tym czynem Boleslawa. Niemniej jeszcze w drugiej połowie XI wieku kapituła katedralna krakowska modliła się o dusze króla Bolesława, swojego dobrodzieja, co poświadcza psałterz księżnej Gertrudy, córki króla Mieszka II, przechowywany w Cividale.
7 miesięcy temu / Rys
 
Jednym z haseł obecnej władzy jest :"Polska wstała z kolan". Jednak widząc ogrom grzechów w naszej ojczyźnie aż cisną się słowa: na kolana Polsko przed Bogiem! Najlepiej w worach pokutnych
7 miesięcy temu / Antylewus
 
Skoro "bez świętości nie ma niepodległości", to czy np. radziecka Rosja była państwem niepodległym?
7 miesięcy temu / Hanka
 
Dodałabym notkę o prymasie Wyszyńskim.
7 miesięcy temu / matkaPolka
 
Nieźli władcy nie mordują Świętych!
7 miesięcy temu / 44
 
No, ciekawe. Tylko straszliwie uproszczone. Aż infantylne.
7 miesięcy temu / ena
 
Cytuję: "Bolesław II Szczodry, ten, skądinąd niezły władca, dopuścił się morderstwa na biskupie krakowskim Stanisławie ze Szczepanowa. Po kilkunastu miesiącach musiał uciekać z kraju." Nie jest zupełnie pewne. U GALLA ANONIMA też czytamy: Skoro zaś umarł młody Mieszko (syn Bolesława zwanego Szczodrym lub Śmiałym), cała Polska tak go opłakiwała jak matka śmierć syna-jedynaka. I nie tylko ci, którym był znany, pogrążeni byli w rozpaczy, lecz i tacy, którzy go nigdy nie widzieli, z płaczem postępowali za marami zmarłego. Wieśniacy mianowicie porzucali pługi, pasterze trzody, rzemieślnicy swe zajęcia, robotnicy robotę odkładali z bólu za Mieszkiem. A także chłopcy i dzieweczki, co więcej, słudzy i służebnice czcili pogrzeb Mieszka łzami i łkaniem. CZY SYN MORDERCY BYŁBY TAK OPŁAKIWANY? GALL ANONIM też pisze: Powiadają mianowicie, że jacyś wrogowie z obawy, by krzywdy ojca nie pomścił, trucizną zgładzili tak pięknie zapowiadającego się chłopca.
7 miesięcy temu / Rys
 
"Nigdy z królami nie będziem w aliansach, nigdy przed mocą nie ugniemy szyi, bo u Chrystusa my na ordynansach, słudzy Maryi!" Pisał Słowacki - ?Bóg jest ucieczką i obroną naszą! Póki On z nami, całe piekła pękną! Ani ogniste smoki nas ustraszą, ani ulękną?. Juliusz wiedział jakiego Króla nam potrzeba - ?Nie złamie nas głód ni żaden frasunek, ani zhołdują żadne świata hołdy: Bo na Chrystusa my poszli werbunek, na Jego żołdy." - Czas na Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski - według woli Pana Boga dobiega końca. Chrystus Król, albo śmierć! Tak samo dla Polski i dla pozostałych krajów świata. Jan Ewangelista w Apokalipsie mówi o 1000- letnim Królestwie. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / [email protected]
 
Polakom bliżej ? do zastępów świętych czy do grzeszników? NIESTETY TO DRUGIE :(. Ratunek dla Polski, jeśli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności poprzez INTRONIZACJA. TAK TO JEST RATUNEK TAK JAK FATIMA I RÓŻANIEC. WINNIEN JEST EPISKOPAT POLSKI! MUSIMY MODLIĆ SIĘ O NAWRÓCENIE BISKUPÓW!!
7 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.