DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Bez skrupułów naruszono miejsce święte. Duszpasterstwo Akademickie o lewackiej prowokacji

Bez skrupułów naruszono miejsce święte. Duszpasterstwo Akademickie o lewackiej prowokacji
Krzysztof Wojcik/Forum

„Jest nam bardzo przykro, że osoby, które przyszły, by w atmosferze modlitwy i paschalnej radości uczestniczyć w Najświętszej Ofierze oraz Chrzcie trójki dzieci, były skazane na oglądanie zaplanowanej prowokacji kilku osób, które bez skrupułów naruszyły miejsce święte i zdominowały swoimi krzykami całe zgromadzenie modlitewne” – podkreśliło Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny, w którym proaborcyjne aktywistki zakłóciły niedzielną Mszę św.


„Jako Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny chcielibyśmy wyrazić głębokie ubolewanie z powodu zorganizowanego incydentu, jaki miał miejsce w naszej świątyni w Niedzielę Miłosierdzia Bożego pod koniec Mszy św. o godz. 12:00.

 

Jedna z osób przerwała kapłanowi przewodniczącemu Świętej Liturgii komunikat KEP nt. obrony życia, czytany tego dnia w kościołach całej Polski.

 

Jest nam bardzo przykro, że osoby, które przyszły, by w atmosferze modlitwy i paschalnej radości uczestniczyć w Najświętszej Ofierze oraz Chrzcie trójki dzieci, były skazane na oglądanie zaplanowanej prowokacji kilku osób, które bez skrupułów naruszyły miejsce święte i zdominowały swoimi krzykami całe zgromadzenie modlitewne.

 

Tym samym jako Wspólnota Akademicka dziękujemy wszystkim wiernym, obecnym na tej Mszy, za mądrą postawę, ludzką i duchową dojrzałość  oraz opanowanie i gesty jedności w tak niezręcznym momencie.

 

W Roku Miłosierdzia zobowiązujemy się wszyscy wraz z tymi, którzy przychodzą do naszego Duszpasterstwa, do gorliwej modlitwy za tych wszystkich, którzy nie doświadczyli jeszcze w swoim życiu spotkania z Żywym i Zmartwychwstałym Chrystusem.

 

Z wyrazami braterskiej jedności i błogosławieństwa,

 

Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny"

 

 


DATA: 2016-04-04 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mężczyzn, Mężów i Ojców, którzy mogliby zrobić porządek z tą waleczną babą nie było na mszy św. i w ogóle już tacy nie istnieją! Dzięki sądom rodzinnym i odziedziczonemu w darze od ZSRS kodeksowi rodzinnemu i opiekuńczemu, już wiele pokoleń Polaków od 1964 roku zostało wychowanych przez matki, które są wyłącznymi właścicielkami swoich dzieci. Te matki wychowały swoich synów na mięczaków i maminsynków, a córki na żołnierzy do walki o swoją przyjemność i szczęście osobiste - najczęściej kosztem swoich mężów.
ponad 4 lata temu / Lech Osikowicz
 
W tej sytuacji jest jeszcze jeden problem - zachowanie wiernych w warszawskich kościołach. Głośne dyskusje, odbieranie telefonów komórkowych i prowadzenie rozmów, nieodpowiedni strój, zabawy i spacery przed ołtarzem z małymi dziećmi powodują, że osoby niewierzące lub nieidentyfikujące się z Kościołem Katolickim, które przebywają w świątyni wśród wiernych nie mają żadnych hamulców aby zachowywać się w nieodpowiedni sposób. Sądzę, że w sytuacji gdyby w kościołach rzeczywiście panowała atmosfera świętości i skupienia awanturnicy nie ośmielaliby się tak łatwo dokonywać takich czynów. Wierni sami sobie nie są winni, wielu z nich według mnie zatraciło poczucie przyzwoitości w związku z tym, że kapłani nie wymagają odpowiedniego zachowania.
ponad 4 lata temu / Kakadu
 
Przecież jest paragraf w kodeksie karnym za zakłócanie uroczystości religijnych. Niech lewactwo dostanie za swoje.
ponad 4 lata temu / Idzi
 
Czy na to przypadkiem nie ma jakiegoś paragrafu? Na wykładzie Baumana reakcja sił policyjnych była - zdaje się - natychmiastowa...
ponad 4 lata temu / kol
 
Powinni się wstydzić. Efekt odwrotny do zamierzonego, a ludziom tylko popsuli nerwy. Ale z drugiej strony przecież nie można wymagać o lewactwa kierowania się logiką. Czy wartościami w ogóle.
ponad 4 lata temu / Flips
 
Powinni ich na zbity pysk wyrzucić, maja szczęscie ze Polska to Syria.
ponad 4 lata temu / disel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.