DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Bez premii dla marszałków Sejmu i Senatu

Bez premii dla marszałków Sejmu i Senatu
Grazyna Myslinska/FORUM
#POLITYKA    #PREMIE    #MARSZAŁEK    #NIESIOŁOWSKI    #SENAT    #NAGRODY    #KOPACZ    #PIENIĄDZE    #KOMOROWSKI    #SEJM    #BORUSEWICZ

Po raz pierwszy od wielu lat prezydia obu izb parlamentu nie przyznały sobie nagród. To efekt fali zmasowanej krytyki, która spadła na polityków po zeszłorocznych premiach dla marszałków i wicemarszałków Sejmu i Senatu.


Rok temu marszałek Sejmu Ewa Kopacz przyznała pięciu wicemarszałkom po blisko 30 tys. zł netto nagród. Sama dostała 32,5 tys. zł.


Jeszcze ciekawszym przykładem jest marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. W ciągu pięciu lat przyznał sobie 260 tys. zł netto nagród. Od 2002 do 2012 r. marszałkowie i wicemarszałkowie Senatu wzięli ok. 1,8 mln zł nagród.


Z powodu nieprzejrzystości przepisów podstawa prawna przyznawania nagród prezydium Sejmu budzi wątpliwości, ale nikt od lat nie próbuje doprecyzować przepisów. Aby członkowie prezydium Sejmu i Senatu mogli otrzymać nagrodę, muszą wykazać się „szczególnymi osiągnięciami" w pracy, a przyznanie premii powinno być uzasadnione – czytamy w „Rzeczpospolitej”. To – jak widać – bardzo nieprecyzyjne zasady.


Premie „za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej" przyznawano sobie kilka razy w roku. Otrzymywali je nawet marszałkowie po kilku tygodniach pracy w 2007 r. – jak Bronisław Komorowski (od listopada 2007 do lipca 2010 r. jako marszałek Sejmu otrzymał 110 tys. zł nagród) czy Stefan Niesiołowski, który w w latach 2007–2010 dostał aż 130 tys. zł.

 


Źródło: rp.pl
kra

 


DATA: 2013-09-30 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do "elek": i właśnie to coś - wypracowany zysk - nazywam premią, "trzynastka" jest złym nazwaniem tego
ponad 6 lat temu / jaro
 
A czy ktoś zna i kontroluje poziom i celowość zatrudnienia i płac w budżetówce?
ponad 6 lat temu / iks
 
do @jaro. Właśnie. Trzynastka w przemyśle to była nagroda za wypracowanie czegoś i wtedy gdy wynik finansowy był dodatni.
ponad 6 lat temu / elek
 
rok ma 12 miesięcy i tyleż powinno być wypłat; w budżetówce powinno to być ponadto: - 12-cie wypłat (a nie trzynastki czy czternastki choćby dla górników - górnik ma zarabiać tak jak każdy 12 pensji), - premia "0" dla budżetówki, górnicy i owszem jak wypracują zysk, i na tym koniec kropka, a jak nie pasuje to na wolny rynek i pokazać swoją fachowość;
ponad 6 lat temu / jaro
 
Przejrzystość systemów wynagradzania dla administracji państwowej i samorządowej jest sprawą oczywistą, by państwo mogło być nazywane demokratyczne i praworządne, a przede wszystkim - uczciwe. Moim zdaniem, dotyczyć to powinno wszelkiej działalności publicznej, także kościoła. Redakcja portalu (jak zwykle) "zilustrowała" sprawę na przykładzie obecnego prezydenta Polski oraz posła Niesiołowskiego z PO, który jest znanym przeciwnikiem PiS-u. Natomiast nic nie wspomina o prawdziwym symbolu pazerności, byłym wicemarszałku Senatu z ramienia PiSu - p. Romaszewskim, który po zakończeniu równie lukratywnej jak w/w kariery parlamentarnej, "wycisnął" jeszcze od Państwa Polskiego 250 tysięcy zł "odszkodowania" za represje z czasów PRL-u za jego działaność opozycyjną, która to działalność była dla niego legitymacją do późniejszej kariery i zaszczytów (wiążących się z sowitym wynagrodzeniem).
ponad 6 lat temu / janusz
 
do @...Zośka. Popieram.
ponad 6 lat temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.