Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Bez poboru będzie tylko gorzej. Siły Zbrojne RP zanikają


Odtwórz w YouTube
 

Siły Zbrojne RP zanikają. Zawieszenie poboru powszechnego przyniosło ze sobą katastrofalne skutki. Właśnie teraz znajdujemy się w momencie, w którym staje się to wyraźnie odczuwalne. By zrozumieć problem, wystarczy popatrzeć na twarde fakty i dane. O dramatycznym braku rezerw w Polsce mówił prezes Fundacji Ad Arma Jacek Hoga w rozmowie z Pawłem Chmielewskim.


DATA: 2020-10-07 13:37:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pobór powszechny ma jedną podstawową zaletę - w czasie wielkiego kryzysu wartości, eksplozji "tęczowych i różowych" jest formą procesu edukacji patriotycznej. Widziałbym to trójetapowo: w szkole średniej kilkunastodniowe obozy obronne, z dużą ilością ćwiczeń wytrzymałościowych coś co potem bywa w selekcji; roczna absolutnie powszechna służba zasadnicza i powoływanie na ćwiczenia i poligony rezerwistów - co najmniej do 40 roku życia. Wszystko powinno być realizowane z udziałem kapelanów, odpowiedzialnych za morale. Taki model byłby też antidotum na postępującą laicyzację społeczeństwa, o którym mówił w "Prawym prostym" prezes Stow. im Piotra Skargi.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
Pobór powszechny nie jest zły sam w sobie, jednak o tym czy jest sprawiedliwy decydują czynniki zewnętrzne, np. liczebność mężczyzn, konieczność utrzymywania gotowości bojowej, itp. Pobór powszechny bardzo łatwo staje się igraszką tyranii. W historii z poboru korzystały narody agresywne lub ogłupione. Polska należy niestety do drugiej kategorii, narodów ogłupionych. Polacy nie powinni potrzebować poboru powszechnego. Za to niezbędna jest 1. odpowiednia kultura obronna, włączając powszechny dostęp do broni oraz 2. ograniczenie medialnej i szkolnej promocji zniewieściałości. Zniewieściałość jest bardzo poważnym problemem od wieków. Mężczyzni zniewieściali szukają rozrywki i butelki, są przeczuleni, prymitywni, nieskorzy do refleksji, także broń traktują jak dobrą zabawę - tak bywa choćby w USA, w którym prym wiodą skrajne typy zniewieściałości: "miękki" oraz "twardy". Symbolem "twardej" zniewieściałości jest np. obwieszony karabinami, lecz psychicznie złamany Rambo.
2 miesiące temu / Murem
 
Wojsko za pieniądze to nie wojsko tylko najemnicy. tam gdzie kończy się logika zaczyna się wojsko. pozdrawia rezerwista Ludzie opamiętajcie się, problem jest złożony, np. pierwszym linią obrony jest wywiad wojskowy, u nas go nie ma bo on działa dla obcych za pieniądze i za sprawowanie kurateli nad obywatelami, a to tylko początek, jest jeszcze przemysł, technologia i nade wszystko chęci!
2 miesiące temu / hq
 
Po co wydawać pieniądze na wojsko z za oceanu, dofnansujmy uczciwie Naszą armię i będzie ok.
2 miesiące temu / Keram
 
Wojsko z poboru też może być dobre pod warunkiem że będzie miał kto wyszkolić. Wiara też potrzebna jest.A przecież unii chodziło o to żeby rozwalić polskie rodziny i żeby mniej Polaków się rodziło. Za stare 10 letnie wieśvageny. Macie swoją unię.A będzie jeszcze gorzej jak nie zawierzycie Matce Bożej
2 miesiące temu / Wątroba
 
@Janek Partyzantką nie wygra się wojny. Skoro szkoda pieniędzy na pobór, to najlepiej od razu stwierdzić, że szkoda pieniędzy na armię. Armię poborowe istnieją od początku świata. Twierdzi Pan, że Wermacht albo rzymskie legiony to nie były armie?
2 miesiące temu / Robert
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.