DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Bernie Sanders zapowiada nominowanie pro-aborcjonistów do Sądu Najwyższego

Bernie Sanders zapowiada nominowanie pro-aborcjonistów do Sądu Najwyższego
fot. REUTERS/Darrin Zammit Lupi/FORUM

Ubiegający się o prezydencką nominację Partii Demokratycznej senator Bernie Sanders zapowiedział, że do Sądu Najwyższego zamierza mianować wyłącznie sędziów popierających szeroko zakrojone tzw. prawo do aborcji. Podczas kampanii wyborczej w stolicy Teksasu bezwarunkowo opowiedział się za poparciem dla wyroku w sprawie Roe versus Wade.

 

Zdaniem lewicowego polityka, aborcja aż do urodzenia stanowi konstytucyjne prawo. – Obiecuję wam, że nigdy nie nominuję  do Sądu Najwyższego lub ławy federalnej nikogo, kto nie popiera w 100 procentach Roe versus Wade – powiedział w Teksasie pod koniec lutego. Ten wyrok z 1973 roku uznaje "prawo do aborcji" za wymóg konstytucyjny.

 

Jak zauważa portal Life News, oznaczałoby to odejście od polityki Donalda Trumpa. Urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych mianował bowiem licznych sędziów o konserwatywnych poglądach, w tym obrońców życia. Według Melissy Clement z Nevada Right to Life amerykański prezydent dotrzymał swych obietnic.

 

Od wyroku w sprawie Roe versus Wade z 1973 roku w Stanach Zjednoczonych wskutek aborcji zginęło 61 milionów nienarodzonych. Stany Zjednoczone znajdują się w niechlubnej grupie 7 krajów świata zezwalających na mordowanie dzieci w łonach matek po 20. tygodniu ciąży. Wyrok wciąż pozostaje w mocy. Jednak poszczególne stany wprowadzają pewne ograniczenia dla aborcji.

 

Amerykański ruch obrońców życia odnosi mimo trudnej sytuacji spore sukcesy. Według opublikowanych niedawno danych Guttmacher Institute całkowita liczba wykonywanych aborcji na poziomie ogólnokrajowym zmniejszyła się w latach 2014 – 2017 z 926 200 do 862 320. To najmniej od czasu ich legalizacji w 1973 roku – podaje KAI. Co ważne, oznacza to niemal dwukrotny spadek w porównaniu z latami 80. XX stulecia. Trudno nie dostrzegać w tym wpływu obrońców życia.

 

Źródła: lifenews.com / Guttmacher Institute / KAI 

mjend


DATA: 2020-02-25 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.