DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jak protestant na "palącą potrzebę" przyjmowania Komunii Świętej to niech się najpierw porządnie nawróci na katolicyzm z jego dobrodziejstwami, uzna wszystkie dogmaty KK, zacznie przystępować do spowiedzi zanim z ublocinym sercem podejdzie do Stołu Pańskiego. Protestantyzm jest odrzuceniem sakramentów więc jeśli poczuł palącą potrzebę uznania sakramentów, niech to zrobi rozumowi, formalnie po uprzednim wyrzeczeniu się błędów protestantyzmu. To nie ekumenizm, to herezja. To podtrzymywanie heretyków w grzechu śmiertelnym. Papież powinien natychmiast zastopowac szerzenia się profanacji. Jak dziecko ma palącą potrzebę przystąpić do komunii z rodzicem choć nie było jeszcze u pierwszej spowiedzi i nie nauczyło się prawdziwie wiary świętej to idąc tym torem rozumowania ten biskup też mu udzieli Komunii. Non possumus.
ponad 1 rok temu / MRT
 
Popełniają świętokradztwo i tyle, kto świadomie udziela .. itd . A msza Prawosławna, jak i Eucharystia jest ważna kolego "ZZZ", jak jesteś "na Rusi" i nie ma Katolickiego Kościoła w zasięgu, to masz obowiązek uczestniczyć w Mszy Prawosławnej. Kłania się nie znajomość Kodeksu Kanonicznego i Katechizmu !!! Masz tylko powiadomić "szefa";) TOTALNA BZDURA kłania się CIC 1917 roku a nie CIC 1983 który zawiera wiele poważnych błędów NIE MASZ OBOWIĄZKU a tym bardziej PRAWA PRZYJMOWAĆ Komunii Św. u schizmatyków bo to świętokractwo : Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917. Kanon 1258 C.I.C 1917: Zakazane jest wiernym w jakikolwiek sposób czynnie uczestniczyć czyli mieć udział w niekatolickich obrzędach Kanon 2316: Każdy kto z własnego popędu i świadomie wspiera propagowanie herezji, albo kto uczestniczy (wbrew postanowieniom Kanonu 1258) w niekatolickich obrzędach, jest podejrzanym o herezję Więcej TU:http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg213402.html#msg213402
ponad 1 rok temu / LUK
 
Zupełna nieprawda! Prawosławni pod żadnym pozorem nie akceptują udzielania komunii świętej katolikom.
ponad 1 rok temu / @Pop
 
Akurat nie jest to najlepszy przykład.
ponad 1 rok temu / @zzz
 
Czyli katolik do spowiedzi przed przyjęciem Komunii św. A protestantów bez niczego? Jak by szedł po przekąskę w kinie lub podczas występu teatralnego...
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Popełniają świętokradztwo i tyle, kto świadomie udziela .. itd . A msza Prawosławna, jak i Eucharystia jest ważna kolego "ZZZ", jak jesteś "na Rusi" i nie ma Katolickiego Kościoła w zasięgu, to masz obowiązek uczestniczyć w Mszy Prawosławnej. Kłania się nie znajomość Kodeksu Kanonicznego i Katechizmu !!! Masz tylko powiadomić "szefa";) Cerkwi o chęci przystąpienia do Eucharystii i przed pościć 4 godziny.
ponad 1 rok temu / Pop
 
Generalnie, żeby się zbawić, trzeba żyć w Łasce uświęcającej poprzez sakramenty przyjmowane w Kościele Katolickim i Apostolskim. Chyba, że (droga alternatywna) zawrze się związek małżeński z katolikiem i ma się "palącą potrzebę". Oczywiście, nawet takie wymogi nie obejmują Żydów, bo ci, wogóle nie potrzebują sakramentów, oni już są zbawieni przez samą "obietnicę Bożą" i holokaust. Logika modernistów jest żelazna i nie znosi sprzeciwu.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Papież jeszcze potrafi rządzić KK?
ponad 1 rok temu / DNA
 
Czyli piszą sobie własną ewangelie
ponad 1 rok temu / Kris
 
Niech sobie utworzą w końcu własny kościół narodowo-neokatolicki i przestaną wreszcie zatruwać atmosferę w Kościele Powszechnym!!!
ponad 1 rok temu / Karol
 
O Eucharystii napisał ten człowiek, "że dziś wielu wiernych nie ma właściwego do niej podejścia" - a jak widać sam nie ma tego właściwego podejścia, mimo, że jest, niestety, biskupem. Ryba psuje się od głowy. Niemiecki Kościół to niezbity dowód na prawdziwość tego twierdzenia. Zamieszanie w Kościele coraz większe - to jest chyba ta zmiana paradygmatu.
ponad 1 rok temu / Neptun
 
Niemcy lubią mieszać. Ciężko się aż w tym połapać. Ja nie uczęszczam na liturgię prawosławną, bo wiem, że tam Eucharystii nie otrzymam. Proste.
ponad 1 rok temu / zzz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.