DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Berlinale w sosie LGBT. Festiwal filmowy czekają genderowe zmiany

Berlinale w sosie LGBT. Festiwal filmowy czekają genderowe zmiany
fot. Martin Kraft/Wikipedia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale w stolicy Niemiec czekają genderowe zmiany. Od najbliższej jego odsłony, w lutym 2021 roku, nie będzie już podziału na nagrody dla mężczyzn i kobiet. To efekt presji środowisk LGBT.

 

Jak dotąd w Berlinie przyznawano statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki i dla najlepszego aktora. Teraz już tak nie będzie: w lutym 2021 roku przyznane zostaną nagrody za najlepszą rolę pierwszo- i drugoplanową. Nie chodzi bynajmniej o żadne inne względy, jak tylko o ideologię - dyrektorzy festiwalu, Mariette Rissenbeek i Carlo Cahtrian, piszą o tym wprost. „Uważamy, że brak rozdzielania nagród na polu aktorskim według płci przyczyni się do większej genderowej świadomości w przemyśle filmowym” - poinformowali.

 

Ponadto nie będzie już Nagrody im. Alfreda Bauera, założyciela festiwalu. Bauer był członkiem NSDAP, SA oraz szeregu innych organizacji nazistowskich - i po latach dyrektorzy festiwalu doszli do wniosku, że w związku z jego zaangażowaniem na rzecz morderczego reżimu nie należy takiej nagrody dalej wręczać. Zastąpi ją Nagroda Jury Srebrnego Niedźwiedzia.

 

Ostatecznie zatem w Berlinie rozdanych zostanie osiem nagród: Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu, Srebrne Niedźwiedzie - Wielka Nagroda Jury oraz Nagroda Jury dla najlepszego reżysera, za najlepszą rolę pierwszo- oraz drugoplanową, za najlepszy scenariusz. Do tego dochodzi Srebrny Niedźwiedź za wyjątkowy wkład artystyczny.

 

Pach


DATA: 2020-08-28 19:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinna być jeszcze nagroda dla najlepszego geja, najlepszej lesbijki i najlepszego homo-niewiadomo.
2 miesiące temu / Krytyk filowy
 
Ponadto nie będzie już Nagrody im. Alfreda Bauera, założyciela festiwalu. Bauer był członkiem NSDAP, SA oraz szeregu innych organizacji nazistowskich Tak uczciwie rzecz biorąc, należałoby wobec tego zlikwidować cały festiwal.
2 miesiące temu / gość1974
 
Mułzumanie szybko nauczą tych niemieckich zboczków kultury. Swojej. Anarchię rozwala także.
2 miesiące temu / Pirat
 
Tymczasem feminazistki protestują przeciwko lgbtq. W tym lesby - one też protestują. Bo chłopy się przebierają za baby i je wygryzają. Jakie to urocze! Tak trzymać!
2 miesiące temu / Jot
 
za kilka lat nagrody będą zbierali sami muzułmanie
2 miesiące temu / krystian
 
Już od gender wszystkim w du..ach się poprzewracało. To co się dzieje jest chore mniejszość ma dyktować jak ma żyć większość
2 miesiące temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.