DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Berlin skapitulował przed lewackim terroryzmem. Niemiecki portal krytykuje ugodową politykę władz

Berlin skapitulował przed lewackim terroryzmem. Niemiecki portal krytykuje ugodową politykę władz
Fot. Maciek Markowski / FORUM

Berlin jest wstrząsany aktami lewackiego terroru – informuje internetowe wydanie niemieckiego konserwatywnego tygodnika „Junge Freiheit”. Medium wskazuje, że każdego dnia w stolicy Niemiec płoną samochody, atakowani są policjanci, niszczone są biura przedsiębiorców i polityków.  Media i politycy tymczasem milczą.


 Zdaniem „JF” na przemoc ze strony lewackich bojówkarzy berlińskie i – szerzej – niemieckie elity nie mają dobrej odpowiedzi. Portal wskazuje, że obecny burmistrz stolicy chce forsować „koncepcję deeskalacji” spirali przemocy poprzez wejście z przedstawicielami ekstremistycznej lewackiej sceny w dialog. Nie brakuje też deputowanych do lokalnego parlamentu, którzy chcą daleko idących ustępstw na rzecz przestępców, wierząc, że wówczas zakończą się ataki przy użyciu farby, kamieni czy materiałów wybuchowych. Jako przykład takiego myślenia „JF” wymienia niejakiego Christophera Lauera z Partii Piratów.

 

Portal pyta, co zrobiłyby władze Berlina, gdyby te same działania, jakie podejmują lewicowi ekstremiści, podejmowali ekstremiści prawicowi bądź islamscy. Wówczas z pewnością nikt nie tolerowałby podpalania samochodów, ataków na policję czy nielegalnego okupowania miejskich budynków.

 

Według „JF” zwraca teraz na to uwagę miejski senator Frank Henkel z CDU. „Ta późna refleksja nie pomoże już jednak Berlińczykom. Przez całe lata ekscesy lewicowej sceny umniejszano, ignorowano, relatywizowano czy nawet świętowano. Nie, Berlin nie potrzebuje koncepcji deeskalacyjnej i żadnego wątpliwego społeczeństwa cywilnego. Berlin potrzebuje walki z terroryzmem” – kończy „JF”.

 

W Berlinie lewicowi ekstremiści od dawna zajmują między innymi budynek przy Rigaer Straße 94. Choć władze miasta dobrze wiedzą, gdzie znajduje się siedlisko ekstremistów dokonujących licznych aktów wandalizmu i terroru, przez długi czas nie sięgały po surowe środki. 22. czerwca policja podjęła próbę przeprowadzenia częściowej eksmisji z nielegalnie okupowanego budynku, co doprowadziło do bezprzykładnej eskalacji przemocy w całym mieście. Według szefa berlińskich służb bezpieczeństwa Bernda Palendy jest „wielkim szczęściem”, że nikt nie został jeszcze ciężko ranny lub zabity.  

 

 


Źródła: jungefreiheit.de, welt.de

Pach

DATA: 2016-07-08 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już raz polityka dyskusji, łagodzenia i nieeskalowania doprowadziła słynnego lewaka Hitlera do władzy. Powtórka z "rozrywki".
ponad 3 lata temu / Ahmed
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.