DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Berlin: masowy protest przeciwko ograniczeniom sanitarnym

Berlin: masowy protest przeciwko ograniczeniom sanitarnym
Fot. Reuters / Forum

Co najmniej kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w berlińskim proteście przeciwko reżimowi sanitarnemu związanemu z koronawirusem. Demonstranci sprzeciwiali się narzuconym przez władze i w ich przekonaniu nieuzasadnionym ograniczeniom praw i wolności.

 

 

Policja oszacowała, że w zgromadzeniu wzięło udział kilkanaście tysięcy ludzi, których media wrzuciły do wspólnego worka zwolenników spiskowych teorii i prawicowych ekstremistów. Marsz ruszył późnym popołudniem stołeczną ulicą 17 Czerwca, przy której odbył się wiec protestacyjny. Policjant, który ze sceny próbował poinformować o rozwiązaniu wydarzenia z powodu nieprzestrzegania przez uczestników wymogów sanitarnych, usłyszał długotrwałe, donośne  gwizdy. 

 

 

„Robimy hałas, ponieważ kradniecie naszą wolność!”. „Pomyśl! Nie noś maski!” – głosiły niektóre spośród haseł skandowanych i wypisanych na transparentach.

 

- Maska, która nas zniewala, musi zniknąć – mówił jeden z protestujących.

 

„Od początku epidemii większość ludzi przestrzega restrykcji, które obejmują noszenie maseczek w sklepach, podczas gdy rząd właśnie nałożył obowiązkowe testy dla urlopowiczów powracających z obszarów wysokiego ryzyka. Ale głośna mniejszość – jak wskazuje Reuters – odrzuca ograniczenia, mówiąc, że uderzają one w różnorodność myśli i wyrządzają nieopisane szkody społeczne i ekonomiczne” – czytamy o sytuacji w Niemczech na portalu Polsat News.  

 

 

Na całym świecie słychać tylko kilku naukowców, którzy podążają za rządem – cytuje Reuters słowa jednego z uczestników manifestacji Petera Konza. Zwrócił on uwagę, że uczeni o innych poglądach „są uciszani, cenzurowani lub dyskredytowani jako obrońcy teorii spiskowych”.

 

Prawicowy youtuber Heiko Schrang mówił, że to największa jak dotychczas niemiecka demonstracja zorganizowana w opozycji do mediów głównego nurtu.

 

Uczestnicy protestowali przeciwko kłamstwom w środkach masowego przekazu na temat epidemii.

 

 

Źródła: Polsat News / Reuters, Tagesspiegel.de, Twitter

RoM

 


DATA: 2020-08-01 17:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dlatego Kosciol pod przewodnictwem obecnej Rady Episkopatu Polski zablokowal beatyfikacje PRYMASA WYSZYNSKIEGO sami oswiadczyli ze do czasu dzialania owego wirusa czyli w ich mniemaniu na zawsze
1 miesiąc temu / zbigniew
 
jak zwykle, nie mogło zabraknąć tęczowych....
1 miesiąc temu / rob
 
Polacy się nie obudzą, bo nawet w kościołach słyszą, że maski, maski, maski obowiązkowe i zachowywać odstępyy. Księża są przestraszeni i napędzają strach u wiernych.
1 miesiąc temu / nicki
 
Odważni amerykańscy lekarze walczą przeciwko zakazowi stosowania hydrohloriny w połączeniu z cynkiem do leczenia chorych na COvid 19to lek który naprawdę działa był film z całego ich wystąpienia Ale został zbanowany .Kontrola Internetu kontrola naszych umysłów działa. Zobacz video na bitchute.com
1 miesiąc temu / Piotr Kabat
 
Totalna cenzura tego fenomenu oporu WIDAC WIEC CO ICH MOZE POWSTRZYMAC nasza miedzynarodowa solidarnosc i masowy opor wszedzie gdzie sie da i pozbycie sie STRACHU
1 miesiąc temu / olek
 
w Niemczech zaczęło się to wszystko parę ładnych miesięcy temu. Najsłynniejsza wypowiedź na YT na kanale KenFM miała oglądalność ponad 3 mln wyświetleń, tytuł Gates kapert Deutschland - Gates przejmuje Niemcy. W PL nikt nie zdecydował się na wyświetlenie tego filmiku poza totalnie niszową stroną politykapolska .Na dodatek YT usunął filmik z polskim tłumaczeniem z wyszukiwarki i zamiast 3 milionów tak jak w Niemczech w PL filmik miał 500 wyświetleń. Przecież widać,że każdy kraj jest tak samo atakowany i żaden naród nie poradzi sobie sam. Dlaczego nikt nie współpracuje z organizatorami niemieckich protestów ? Jak wrócą obostrzenia - a wrócą to na szukanie kontaktów w Niemczech będzie za późno. Jeszcze raz namawiam do oglądania kanału KenFM- tłumaczcie Państwo informacje tam zawarte. Ten kanał na głowę bije polskie niezależne kanały na Yt .
1 miesiąc temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.