DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Berlin: Marsz dla życia w przeddzień wyborów

Berlin: Marsz dla życia w przeddzień wyborów
Panorama Berlina fot.By Bleppo (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

„Opowiadamy się za Europą bez aborcji i eutanazji” – pod takim hasłem Martin Lohmann, rzecznik koła roboczego „Zaangażowani Katolicy w CDU” („Engagierte Katholiken in CDU”) we współpracy z „Federalnym Związkiem Prawo do Życia” („Bundesverband Lebensrecht”) zaprasza mieszkańców Berlina – i nie tylko – do wspólnego Marszu dla Życia, który zaplanowano na dzień przed wyborami do Bundestagu.

 

W samo południe 21 września, w przeddzień wyborów do Bundestagu, obrońcy życia zgromadzą się pod Urzędem Kanclerskim w Berlinie, aby zaprotestować przeciwko aborcji i eutanazji.

 

- Nie bez powodu wybraliśmy taki termin marszu, bowiem szczególnie przed wyborami należy podkreślić, jak wielką odpowiedzialność za kwestię związane z prawem do życia ponoszą politycy – powiedział dla portalu „kath.net” organizator corocznego Marszu dla Życia, Martin Lohmann. – Marsz ten skierowany jest również do wyborców, aby w trakcie oddawania głosów zwrócili szczególną uwagę na to, która partia polityczna ma odwagę, aby występować w obronie życia i sprzeciwiać się aborcji – dodał Lohmann.

 

Przewodniczący „Prawa do Życia” podkreślił jednocześnie, że „celem organizacji jest nie tylko sprzeciwianie się aborcji, ale podejmowanie konsekwentnych działań mających na celu obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jak również niesienie pomocy kobietom dotkniętym syndromem poaborcyjnym”.

 

Według Lohmanna, „społeczeństwo, które występuje przeciwko prawu do życia, zaprzestaje być ludzkim społeczeństwem walczącym o prawa człowieka”.

 

- Obserwujemy jednak również pozytywne zmiany, jakie zachodzą w świadomości społecznej – zauważył obrońca życia.

 

- Nasz ruch obywatelski dla życia – taką nazwę chcielibyśmy mu wkrótce nadać – zdobywa coraz więcej zwolenników, również wśród osób młodych. A to dodaje siły i motywacji do dalszych działań – podsumował inicjator marszu.

 

Martin Lohmann jest od 2009 roku przewodniczącym „Związku Federalnego Prawo do Życia“ („Bundesverband Lebensrecht”), rzecznikiem grupy roboczej „Zaangażowani Katolicy w CDU” („Engagierte Katholiken in der CDU”). W 2012 objął dodatkowo stanowisko redaktora katolickiej stacji telewizyjnej „K-TV” („Kephas-Fernsehen”).

 

 

Źródło: www.kath.net

Klaud 


DATA: 2013-08-22 10:40
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.