DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Benetton przeprosił Watykan za obraźliwą reklamę

Benetton przeprosił Watykan za obraźliwą reklamę
fot. Daniel Lobo / commons.wikimedia.org, licencja cc

Firma odzieżowa „Benetton” przeprosiła Stolicę Apostolską za wykorzystanie wizerunku papieża Benedykta XVI w prowokacyjnej kampanii reklamowej. Firma zobowiązała się wycofać z obiegu – w tym także z Internetu - obraźliwe zdjęcia przedstawiające Ojca św. Benedykta XVI. Benetton ma też przekazać darowiznę katolickiej organizacji charytatywnej w ramach gestu dobrej woli.

 

W ubiegłym roku „Benetton” opublikował reklamę, w której wykorzystał wizerunek papieża, całującego się z szejkiem Ahmadem al Tayyib, szefem Al Azhar University. Muzułmański przywódca jest ważną postacią wśród radykalnych sunnitów. Reklama - fotomontaż został wykorzystany w kampanii „Benettona” jako narzędzie… szerzenia tolerancji i zwalczania nienawiści. Po jej ukazaniu się natychmiast zareagował Watykan, który zagroził złożeniem pozwu przeciwko firmie.

 

W niedzielę 15 maja watykańskie biuro prasowe ogłosiło, że „Benetton” wyraził ubolewanie z powodu obraźliwego wykorzystania wizerunku Ojca Świętego Benedykta XVI. Biuro poinformowało, iż firma przekaże na rzecz katolickiej organizacji charytatywnej datek w ramach zadośćuczynienia. Tym samym sprawę uznano za zakończoną.

 

Źródło: catholicculture.org

AS


DATA: 2012-05-17 10:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spoko: kampania była głośna i rozpoznawalna, poszła w świat, to teraz w dziale marketingu firmy wymyślili, że trzeba jakos udobruchać katolików... Wystarczy oświadzenie, jakaś smieszna kwota na Cartias itd.
ponad 8 lat temu / Mike
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.