DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dlaczego B16 po prostu sam nie napisał ksiażki? Napisać opublikować i kropka.
6 miesięcy temu / Adam
 
Rozumiem, że Benedyktowi XVI nie spodobała się okładka. Czy to tylko chwyt medialny?
6 miesięcy temu / DNA
 
czyli autorem będzie Kardynał cytujący Benedykta XVI..czekamy na polskie wydanie..a,że jest medialna wrzawa?to zrozumiałe;jeżeli wilki wyją,że pasterz jest zły...to chwała Pasterzowi!....atak skupi się na autorze-tym razem jednym;mamy przecież dobrze zorganizowane kręgi wojujących ateistów-wrogów Koscioła;także lewicowych POstępowych i Otwartych "katolików",także V-tą kolumnę w samym Kosciele;bestia atakuje!
6 miesięcy temu / zwierzyniecki
 
Brakuje podstawowej informacji - czy teksty cytowane w ostatnich dniach przez agencje i portale całego świata pochodzą od Benedykta XVI czy kard. Saraha?
7 miesięcy temu / asdf
 
@Ryś Ty również popracuj nad swoją polszczyzną zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać.
7 miesięcy temu / zgred
 
Co za bzdurne komentarze. Chodzi o uczciwość - papież emeryt nie miał wpływu na całość, więc nie twierdzi, że miał. Zachował się wielkodusznie - nie podpisał kontraktu, więc teoretycznie nawet mu nie zapłacą. Mógł wycofać cały tekst, ale tego nie zrobił. Po prostu - napisał, co napisał, za łamanie, korektę i tekst Saraha nie bierze odpowiedzialności.
7 miesięcy temu / kid
 
Benedykt XVI prawdopodobnie odbył rozmowę z Franciszkiem. Przypuszczam, że papież naciskał na poprzednika, żeby zdystansował się od autorstwa książki i ponownie usunął się w cień.
7 miesięcy temu / Michu.
 
chodzi o zgodność formy z treścią; odpowiedzialność za własne słowa; wyjaśnienie nieścisłości od razu, gdy tylko są zauważone...jednym słowem stanięcie w prawdzie, czyli pokorę. Jak czas pokaże wszystkim wyjdzie na dobre.
7 miesięcy temu / ik
 
Nic nie rozumiem. O co tu chodzi?
7 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Słowa Św. Pawła są cały czas aktualne a tym bardziej słowa Pana Jezusa czy znajdzie na ziemi wiarę gdy powróci. Wszystkie znaki wypełniają się na naszych oczach musimy stać na straży i w obronie słowa Bożego, prawd wiary, które teraz są łamane a także przykazań te wszystkie złamane zostały Przerażające jest że ludzie zaślepieni nie widzą a księża niby uczeni w piśmie dzisiejsi faryzeusze cóż robią? to samo co i tamci 2000 lat temu.
7 miesięcy temu / plk
 
BXVI chyba nie jest zbyt odważny, z całym szacunkiem.
7 miesięcy temu / Samanta
 
Zacytuję Szekspira z "Romea i Julii":"Czy jakby róźę nazwać kapustą, to by inaczej pachniała?":Myśle,ze wazna jest treść i współautorzy wszystko jedno, który z nich ostatecznie zawrze umowę z wydawnictwem. A całe zawirowanie z ksiąźk? tylko zrobiło jej reklamę wxbudzając zaciekawienie. Benedykt jest jednak albo zbyt bojazliwy, albo osaczony.
7 miesięcy temu / baranek
 
Szczerze mówiąc trochę niepoważnie wyglądają teraz te wykręty - jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć B. Co to zmienia kto będzie widniał jako autor, a kto jako współautor skoro i tak wiadomo że część książki jest autorstwa Benedykta i udzielił zgody na jej publikację? Bezsensowne asekuranctwo które może tylko podkopać powagę tej publikacji.
7 miesięcy temu / Wernyhora
 
Swoja dymisja przyczynil sie bezposrednio do obecnego zametu w KK. Teraz ta poprawnosc polityczna. Rzym brnie niestety w slepa uliczke. Zmienia wiare podlog wszelkich modernistycznych wymyslow i ideologi. Czy bedzie ktos mial tyle sily i odwagi aby to odwrocic ? Watpie. Obecny papierz tak ksztaltuje przyszle konklawe nominackami ze bedzie tylko gorzej.
7 miesięcy temu / Stan
 
Zatem Kard. Robert Sarah przeholował. Tak bywa, gdy ktoś chce być bardziej papieski niż Papież.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@ Marek Wyraz PAPIEŻ pochodzi od greckiego PAPPAS, a nie od PAPIERU. Lepiej wpierw nauczyć się ortografii, nim zacznie się uprawiać wielką politykę.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Zmusili Ojca Świętego Benedykta XVI do usunięcia swojego Imienia z książki.
7 miesięcy temu / Urszula
 
Dlaczego? Szkoda. Trzeba było ciapągnąć to do końca.
7 miesięcy temu / Xyz
 
Ale diabeł jest przebiegły, nawet umie namieszać na szczytach Kościoła, poróżnić papieża, emerytowanego papieża i prefekta papieskiej kongregacji. W lożach masońskich, w klubach ateistycznych, departamentach ds wyznań i innych "konsultach" - radość i wesele. Ale niech pamiętają: "non praevalebunt", non!
7 miesięcy temu / ks. Bogusław
 
Benedykt XVI jako strażnik doktryny wiary powinien pozostać Papierzem do śmierci. Brakło odwagi w skrajnym przypadku na śmierć męczeńską.
7 miesięcy temu / Marek
 
Czyli lęk a nie naprawa zła dominują wśród hierarchów
7 miesięcy temu / VittorioAndreas
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.