DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@iskierka - rozumiem i szanuję Twoje idealistyczne wymagania i oceny....o zgrozo nie czytałam ks. Bałemby! Ale kocham Benedykta XVI i "usprawiedliwiam" jego czasem trudne ustępstwa. JAK ma postąpić kapitan statku miotanego sztormem, kiedy jest totalny bunt załogi?! Serce mi pękało z bólu, gdy widziałam, jak w Berlinie niemieccy biskupi ostentacyjnie nie chcą podać ręki Papieżowi na przywitanie ....a Benedykt XVI pokornie do każdego podchodzi z wyciągniętą mimo lekceważącego odrzucenia dłonią......Można walczyć z wrogami Kościoła...ale walczyć ze współbraćmi w wierze?! Jezus też nie walczył ze swoimi uczniami, którzy Go zdradzili.....dał się poprowadzić na krzyż..... Ja dostrzegam ciche, duchowe męczeństwo Benedykta XVI.....podobne do męczeństwa Maryi....Być może, że się mylę....ale
ponad 1 rok temu / o zgrozo
 
Warto przypomnieć , że wiekowy Papież BYŁ i JEST MODERNISTĄ. To co pisały media o "bulterierze" doktryny można włożyć między bajki. Jako postępowiec i INTELEKTUALISTA miał pełną ŚWIADOMOŚĆ w czym uczestniCZY. Tłumaczenie LĘKIEM WYMUSZENIA ABDYKACJI jest nie do przyjęcia gdyż ZAPRZECZA WIERZE i GODNOŚCI Katolika > który naśladuje Jezusa Chrystusa aż po Krzyż i byłoby takie zachowanie SPRZENIWIERZENIEM się wobec przelanej krwi Męczenników. O zgrozo jeśli nie czytamy lektur z Biblioteki 58 Ks. Bałemby. Zachęcam.
ponad 1 rok temu / iskierka / > o
 
Gdyby Papież Benedykt XVI był świadomy lub żył nigdy by nie napisał tych słów: ,,Pod koniec moich refleksji chciałbym podziękować papieżowi Franciszkowi za wszystko, co robi, by pokazać nam ciągle na nowo światło Boga, które nie znikło, nawet dzisiaj. Dziękuję Ci, Ojcze Święty!" Niech Bóg i Matka Przenajświętsza ma Cię w swojej opiece Ojcze Święty Benedykcie.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Ojcze św. - "rychło wczas." Ale dobre i to. Choć musztarda poobiedzie.
ponad 1 rok temu / katolik
 
PAN JEZUS MÓWI: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie Zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w Imię Moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie"... W tych słowach Pana Jezusa, jest odpowiedź, dla czego na Benedykta XVI nie działają trucizny masońskie. Przez 27 lat na różne sposoby próbowali zabić Jana Pawła II, bo papież Polak rozbijał plany masońskie i cofnął je o 100 lat. Za pontyfikatu Franciszka, masoneria zagarnie Kościół, ale za to, zostanie ukarana przez samego Boga, unicestwieniem jej na wieki. Wyrok na masonów i ich pucybutów, już zapadł. Warto słuchać kazań ks. Piotra Natanka, Bożego proroka. I modlić się o Intronizację Pana Jezusa na Króla Polski i innych narodów. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
@Antymodernista; tak.
ponad 1 rok temu / magis
 
Rok temu wszystkie dzienniki obiegly newsy, ze papiez Benedykt XVI jest w bardzo ciezkim stanie i ze moze umrzec. Nagle rok pozniej takie dlugie dokumenty, po obecnej linii Watykanu i na koniec oczywiscie pean na temat papieza Franciszka, a jakze. Jakos to wszystko nie podobne do papieza Ratzingera jakiego zawsze znalismy. Jak sprawny jest sekretariat watykanski, to mozna bylo zobaczyc, kiedy wkladano w usta papiezowi Benedyktowi tresci, ktorych nigdy nie wypowiedzial. Wtedy tez rzekomo chwalil teologiczne publikacje papieza Franciszka, ktorych nie czytal. Co oni tam wyprawiaja z biednym, byc moze juz nie wladnym 91 letnim papiezem jeden Pan Bog raczy wiedziec. Co mu podsuwaja do podpisania. Jakies to wszystko dziwne sie wydaje.Modlmy sie za papieza Benedykta XVI
ponad 1 rok temu / Krakowianka
 
@ Iskierka - bardzo trafne są Twoje uwagi...z wyjątkiem jednej: że: "NIEŚWIADOMEGO emeryta WYKORZYSTANO"....myślę, że Benedykt XVI jest bardzo ŚWIADOMY sytuacji w Kościele od dawna. Dlatego został sześć lat temu ZMUSZONY do abdykacji, a teraz ZMUSZONY do napisania tego listu, który ma być "listkiem figowym" i " uniewinniającym alibi" dla obecnych władz kościelnych.... Nie wierzę np., że Benedykt XVI mógł napisać, że 1/"jest KRYZYS EUCHARYSTII" : To tak, jakby powiedział, że "jest kryzys Boga!" : Bóg, Eucharystia nie przeżywają żadnego "kryzysu". Kryzys pustoszy tylko NASZ rozum i serce! 2/ że "WTEDY po raz pierwszy pedofilia została zdiagnozowana jako akceptowalna i właściwa" 3/ że w SEMINARIACH działały KLIKI HOMOSEKSUALNE ....i dopiero teraz miałby Benedykt XVI o tym mówić?! O tym trzeba było KRZYCZEĆ już dawno! Przerażający jest ten tekst/omówienie tekstu!
ponad 1 rok temu / o zgrozo!
 
Szaleństwo. Zwłaszcza ostatnie zdanie. Czy ktoś widzi wielopiętrowy absurd tej sytuacji?
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
@Sługa, Sal, mniej niż krop. Abdykował.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Zastanawiająca jest ta korelacja pomiędzy zepsuciem/apostazją świata a zepsuciem w KK. Podobnie było W I wieku kiedy to zarówno władza świecka Rzym jak i duchowa Jerozolimabyły całkowicie zepsute. Wówczas skończyło się dramatem, takim małym końcem świata kiedy to Jerozolima i świątyniaktóra dla Żydów była mikrokosmosem zostały zrównane z ziemią a w Rzymie w krótkim czasie mamy panowanie 5 Cesarzy. Dwa porządki waliły się na raz. Kto wie być może tamte wydarzenia były typem czy figura czasów przyszłych z tym że dzisiaj "Rzymu" to po prostu cały zglobalizowany świat a "Jerozolima" to... no właśnie...
ponad 1 rok temu / romanista
 
cz. 1 z 2 Księga Rodzaju Bóg w gościnie u Abrahama 18.20 Po czym Pan rzekł: ?Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie. Zniszczenie Sodomy i Gomory 19. 4 Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, 5 wywołali Lota i rzekli do niego: ?Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!? 12 A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: ?Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd. 13 Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć?.
ponad 1 rok temu / panMarek
 
cz. 2 z 2 23 Słońce wzeszło już nad ziemią, gdy Lot przybył do Soaru. 24 A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana . 25 I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. 26 Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli. 27 Abraham, wstawszy rano, udał się na to miejsce, na którym przedtem stał przed Panem. 28 I gdy spojrzał w stronę Sodomy i Gomory i na cały obszar dokoła, zobaczył unoszący się nad ziemią gęsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topią metal. 29 Tak więc Bóg, niszcząc okoliczne miasta, przez wzgląd na Abrahama ocalił Lota od zagłady, jakiej uległy te miasta, w których Lot przedtem mieszkał.
ponad 1 rok temu / panMarek
 
Komentator Sługa powiedział rzecz najważniejszą.
ponad 1 rok temu / Sal
 
To nie jest "dziwny Papież" , to w niedalekiej przyszłości kandydat na Ołtarze !
ponad 1 rok temu / mniej niż krop
 
Benedykt mówi o brakach Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 roku, które utrudniły reakcję Kościoła na przypadki pedofilii wśród duchowieństwa. No więc aż nasuwa się pytanie kto ten Kodeks opracował i wprowadził w życie w miejsce Kodeksu z 1917 roku? Przecież ten Kodeks nie został narzucony Kościołowi siłą przez jakieś wrogie czynniki zewnętrzne, tylko został opracowany przez organa kościelne i przyjęty przez Watykan.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Benedykt XVI ma rację
ponad 1 rok temu / Becia
 
Zaiste to smutne.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Papieżu Benedykcie, czy płaczesz dzisiaj widząc, co się dzieje w Rzymie?
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Ten kryzys jest jednak głębszy, niż mi się to do niedawna wydawało. Bardzo to smutne!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Pederastia to grzech wołający o pomstę do nieba.Działa diabeł. O tym już przestali pisać. Tak jest nowocześnie.Bogu dziękuję, że spotykałem tylko świątobliwych kapłanów.
ponad 1 rok temu / stary ministran
 
>Benedykt XVI na zakończenie listu podziękował Franciszkowi za ?ciągłe pokazywanie nam światła Pana, które nie gaśnie nawet dzisiaj".< -----
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Papież...
ponad 1 rok temu / Sługa
 
Benedykt XVI najwyraźniej zauważa, że od ponad pół wieku coś nie gra. Dobre i to. Oby wkrótce zaczął mówić jak święty Pius X.
ponad 1 rok temu / Sal
 
To co robi Watykan wymyślając sposoby aby wplątać PAPIEŻA EMERYTA w bieżące ROZGRYWKI i w pewien sposób pokazać, że On także ponosi odpowiedzialność za kryzys w Kościele jest skandalem. Trudno UWIERZYĆ, że wiekowy Papież, który publicznie OGŁOSIŁ SWOJĄ ABDYKACJĘ i nie wtrącanie się w bieżące sprawy czynnie włącza się w politykę medialną p. Franciszka. Jak wiadomo z doświadczenia życiowego, najbliżsi często podsuwają emerytom nie mającym świadomości jakieś dokumenty do podpisania. Tak tworzy się rzeczywiostość dla własnych potrzeb. Jak SPRAWNIE działa sek.Pietro Parolin to WIEMY. Kto wie ile jeszcze podobnych dokumentów czeka w szufladzie. Twierdzenia zawarte w dokumencie ujawniają jakąś SCHIZOFREMIĘ jakby osoba, która to pisała była JEDYNIE OBESRWATOREM, NAUKOWCEM, TEOLOGIEM opisującym z zewnątrz następujące ZMIANY w Kościele a NIE PAPIEŻEM , który ma WŁADZĘ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. To posoborowi Papieże WDRAŻALI REFORMY, które zaowocowały kryzysem.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Kiedyś papieże uprzedzali fakty i zajścia niczym prorocy, teraz jakoś po fakcie wyjaśnienia wychodzą, które są już tylko potwierdzeniami informacji znanych każdemu normalnie myślącemu i zaniteresowanemu w prawdę. No, ale nawet i to dobre, bo wiemy, że jesteśmy na jednej linii z papieżem, a wielu nadal siedzi b. chętnie w religii św. spokoju. Tyle, że Benedykt powiedział w pierszym wywiadzie z celi, że on wysprzątał kościół od homolobby, a potem zrezygnował, a wydaje mi się, że on tylko pisnął parę rzeczy, a potem udał się dobrowolnie na areszt domowy. Dziwny ten papież!
ponad 1 rok temu / Janusz z Koloni
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.