DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Benedykt XVI: „Współczesne społeczeństwo formułuje antychrześcijańskie wyznanie wiary”

Benedykt XVI: „Współczesne społeczeństwo formułuje antychrześcijańskie wyznanie wiary”
Fot. Mazur / thepapalvisit.org.uk / flickr

Na kartach swej najnowszej biografii autorstwa Petera Seewalda papież Benedykt XVI uznał za przejaw „duchowej mocy Antychrysta” obecną przewrotną rzeczywistość, w której jednopłciowe pseudomałżeństwa oraz aborcja nie budzą większego społecznego sprzeciwu, gdyż jest on zagrożony karaniem przez władze publiczne.

 

 

„Sto lat temu wszyscy uznaliby za absurdalne mówienie o małżeństwie homoseksualnym. Dzisiaj można być wykluczonym ze społeczeństwa za sprzeciw wobec niego” – zauważył papież. Dodał, że to samo dotyczy „aborcji i powoływania do życia ludzi w laboratoriach”. 

 

„Współczesne społeczeństwo formułuje właśnie antychrześcijańskie wyznanie wiary, a jeśli ktoś się temu sprzeciwia, zostaje ukarany przez społeczeństwo wykluczeniem” – kontynuował następca Jana Pawła II na Stolicy Piotrowej. „Strach przed ową duchową mocą Antychrysta jest wtedy nadzwyczajny i naprawdę potrzeba wówczas modlitewnego wsparcia ze strony zarówno Kościoła lokalnego, jak i powszechnego, aby się mu oprzeć”.

 

Liczący ponad tysiąc stron pierwszy tom autoryzowanej biografii Benedykta XVI pióra Petera Seewalda ukaże się w języku niemieckim już 4 maja. Wersja anglojęzyczna gotowa będzie dopiero 17 listopada.

 

Portal Life Site News wszedł w posiadanie egzemplarza publikacji przed jej premierą. Zamieszcza reprodukcję jednej ze stron niemieckiej edycji, właśnie mówiącej o przejawach „duchowej mocy Antychrysta” w dzisiejszym świecie.

 

Dla potrzeb najnowszej pozycji jej autor przeprowadził wiele rozmów, zarówno z głównym bohaterem, jak i jego osobistym sekretarzem, arcybiskupem Georgem Gänsweinem. Do książki dołączone są odpowiedzi na serię pytań zadanych przez autora. Jak pisze jednak LSN, wiele postawionych kwestii nie doczekało się wyjaśnienia ze strony papieża, który abdykował w 2013 roku, po 8 latach pontyfikatu.

 

Zapytany o często powtarzane twierdzenie, że jako papież napotkał „wiele blokad” ze strony Kurii Rzymskiej, Benedykt XVI odpowiedział: „Blokady pojawiły się bardziej z zewnątrz niż z samej Kurii. Przede wszystkim nie chciałem promować jedynie oczyszczenia w małym środowisku Kurii, ale w całym Kościele”. Rozwijając tę myśl dodał, iż „w międzyczasie wydarzenia pokazały, że kryzys Wiary doprowadził także do kryzysu samej chrześcijańskiej egzystencji”. 

 

„Oczywiście wydarzenia takie jak VatiLeaks są uciążliwe i niezrozumiałe dla ludzi na całym świecie,  głęboko niepokojące. Ale prawdziwe zagrożenie dla Kościoła, a tym samym także dla Urzędu Piotrowego, nie wynika z tego typu spraw, ale z ogólnoświatowej dyktatury pozornie humanistycznych ideologii” – stwierdził papież senior. 

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-02 19:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety zrozumieć nie potrafię dlaczego B XVI zrezygnował o nie powiedział prawdy dlaczego. Czy to, że ustąpił i mamy nieprawego następcę było lepsze od tego żeby trwał w męczeństwie? Czy gdyby wyjawił światu że jest prześladowany i nie może sprawować urzędu niezależnie, czy to by nie było lepsze? Jestem przekonany że gdyby powiedział głośno co chcą mu zrobić , to przecież bezczelnie by go nie zabili, tak jak zdążyli zrobić to z Janem Pawłem I. teraz to w sumie może sobie pisać te książki, kiedy ładunek wybuchowy pok kościół podłożony i odpalony.
23 dni temu / pz
 
Z innej beczki Kobieta po rozwodzie, on bił,pił,gwałcił po pijaku, odszedł do innej zrobił dziecko. Ona musi pozostać mu wierną bo inaczej nie będzie mogła przyjąć komuni. Nie może ułożyć sobie życia na nowo bo będzie cudzolożyć. Nie znam nikogo kto tworzyłby biały związek w czystości. Nowy partner kobiety również nie może przyjąć komuni bo żyje w grzechu. Razem gdyby kościół pozwolił zalozyliby pelnoprawna rodzinę i chodzili do kościoła, spowiedzi, komuni i byli blisko Boga. Czasem się zastanawiam czy to Bóg nie pozwala czy kościół trwa przy swoim co Bóg złączył bo tak wygodniej. Tak kobieta po przejściach jest że mną, też jestem po przejściach. Jesteśmy razem szczęśliwi, gdyby jednak moglibyśmy uczestniczyć w eucharystii szczęście siegneloby zenitu. Nie wystarczy chodzenie do kościoła i oglądanie jak inni przystępują do sakramentu. Nie każdemu wystarcza liczenie cukierka przez papierek . Takich rodzin jest wiele. Pozostaje żyć w grzechu i modlić się do Boga!
23 dni temu / Marek
 
Nie da się polemizować z tezą B XVI, że "Współczesne społeczeństwo formułuje antychrześcijańskie wyznanie wiary". Istotnie tak jest. Tylko dlaczego?! Bo nie ma powrotu do prostej, ufnej wiary pierwszych chrześcijan. Dziś wiara musi przekonująco odpowiadać na fundamentalne pytania naszych czasów, a wiele wskazuje, że tego obecnie chrześcijaństwo niestety nie potrafi. Tymczasem trzeba mieć bardzo mocne powody, by dokonywać niewygodnych wyborów, godzić się na ciężkie wyrzeczenia i cierpienia, albo wręcz zaprzeczać instynktowi samozachowawczemu! Bezradność autorytetów religijnych objawia się miotaniem pomiędzy sprzecznymi racjami, co widać wyraźnie u urzędującego papieża. Przez wieki działał prosty mechanizm kija - wiecznego piekła, i marchewki, tj. zbawienia, cokolwiek to znaczy. Na naszych oczach ten mechanizm się zepsuł. Niebo i piekło - wg naszych wyobrażeń - potrafimy sami urządzić sobie tu i teraz. Jak zatem pragnąć czegoś, co jest niewyobrażalne?
24 dni temu / Andy
 
Sobór Watykański II zwołano wobec narastającej w świecie zachodnim fali sceptycyzmu religijnego. Źródeł tej fali upatrywałbym w skutkach, jakie pozostawiła w ludzkiej świadomości II wojna światowa i zwycięstwo bolszewickiego ZSRR, oraz w zmianach obyczajowych. Natchnieni Duchem Św. kardynałowie uznali, że remedium na ten sceptycyzm będzie "przybliżenie" Kościoła do wyznawców przez zmiany w liturgii, wprowadzenie języków narodowych i poluzowanie gorsetu ograniczeń. No a dalej było jak z socjalizmem: pomysł był dobry tyle, że nie zadziałał. Może dlatego, że w pewnych kwestiach działano zbyt śmiało, w innych - zbyt zachowawczo. Wielu, także na tym portalu, tęskni do reguł przedsoborowych. Zapominają oni, że nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki. Zaś w kwestii odchodzenia od nauk Chrystusa: byłoby inaczej, gdyby na ich gruncie nasi pasterze umieli znaleźć dobre odpowiedzi na te dylematy, które stanęły przed człowiekiem XXI wieku. A to im kiepsko wychodzi.
24 dni temu / Marco
 
Czy ktoś wie, kiedy będzie publikacja polskiego przekladu? Nie czytałam jeszcze jego książek, ale chyba zacznę od tej...
24 dni temu / kg
 
Wszystko co napisał jest prawdą, bardzo mądry człowiek- zatrważające co się promuje we wspolczesnym świecie
25 dni temu / majka712
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.