DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tadpole, ty zaczynasz chyba swoje rozumowanie od założenia, że współżycie seksualne, czy życie w związku jest czymś bez czego się nie da żyć. Piszesz tak, jakby Ci się nie mieściło w głowie, że to czy się je podejmuje czy nie to jest wybór i że można z niego zrezygnować dla czegoś innego, np. po to, żeby się poświęcić służeniu szerszej grupie osób a nie tylko swojej rodzinie. To może świadczyć o tym, że Ty nie masz wolności w tym obszarze. A to, że napisałeś, że jesteś za celibatem jeśli jest z wyboru jest kuriozalne i stawia pod znakiem zapytania twoją zdolność logicznego myślenia. Przecież to zawsze jest z wyboru, jeśli wybierasz bycie księdzem to wybierasz celibat, nie chcesz celibatu to nie zostajesz księdzem. A poza tym, to dobrze Benedykt to napisał, nie da się tak całościowo oddać Bogu i służeniu jemu będąc w małżeństwie jak jest to możliwe gdy się żyje w celibacie. No nie da się, ani technicznie, ani mentalnie być tak w ciągłej gotowości dla Boga.
6 miesięcy temu / Mik
 
Celibat nie został ustanowiony przez Chrystusa, skoro na swoich najbliższych współpracowników wybrali w większości żonatych. I to należy uszanować i dzisiaj, a nie udawać, że wszystko jest w porządku. Ciekawe byłyby wyniki anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród kleru dzisiejszego na temat ich celibatu w praktyce. Owszem, jestem za celibatem, jeśli jest z wyboru a nie z przymusu. Ktoś może na przykład mieć powołanie do kapłaństwa a nie do celibatu i co wtedy? Radź sobie jak możesz,, no i radzą...
10 miesięcy temu / tadpole
 
Aneta: "Wpłynie jednak na to co najważniejsze - "lewe" związki ze stałymi partnerami przestaną być "lewe" księża zaczną dawać przykład swoim życiem a nie jedynie słowem." Zniesienie ograniczenia prędkości wpłynie na to co najważniejsze - piraci drogowi przestaną być piratami i zaczną dawać przykład swoim silnikiem, a nie znakami drogowymi. Kontrprzykład może głupi, ale idealnie odnoszący się do tej linii rozumowania. Na podobnej zasadzie można znieść też problem narkomanii, albo wierności małżeńskiej. A jednak ludzie robiąc prawo jazdy decydują się wkroczyć w świat prawa o ruchu drogowym, zawierając małżeństwo ślubują sobie wierność etc, etc. To, że są tacy, którzy w nosie mają kodeks drogowy, albo skoki w bok traktują jako normę to wcale nie oznacza, że zasady są złe. Po prostu ci ludzie bywają są niedojrzali.
10 miesięcy temu / Nick
 
Nie ma pewności, że Papież Benedykt jest współautorem książki.
10 miesięcy temu / Aneta
 
Celibat jest jedną z przyczyn upadku kościoła. Nie bezpośrednio oczywiście. Trzeba jednak przyznać, że istnieje ogromna rzesza dzieci księży - i mowa tu o dzieciach ze stałych związków, a nie z wizyty w domu uciech. Wiadomo, że jego zniesienie nie wpłynie na pedofilię w kościele, choć sądzę że zmniejszy odsetek pederastów. Wpłynie jednak na to co najważniejsze - "lewe" związki ze stałymi partnerami przestaną być "lewe" księża zaczną dawać przykład swoim życiem a nie jedynie słowem. Oni nie są jak Chrystus, który wiedział, że nawet jeśliby się ożenił, to nie da swej żonie domu - boć był cały czas w ruchu i a i szybko pozostawiłby ją we wdowieństwie.
10 miesięcy temu / jj
 
Kryzys w Kościele się pogłębia. A Bractwu stale rośnie. Trudne to wszystko...
10 miesięcy temu / Kasandra
 
Słowa Papieża Benedykta XVI i kard. Saraha są Boże. Z masonami nie dyskutuje się, z dem9nami.
10 miesięcy temu / Jerzy
 
Jestem za celibatem. Do puki żyje Benedykt XVI będzie dla mnie papieżem nie żadnym papieżem seniorem czy papieżem emerytem.
10 miesięcy temu / kolo
 
Naśladowanie Chrystusa to celibat i uważne słuchanie jego Ewangelii. Naginanie do własnych wyobrażeń, to sprzeciwianie się woli Boga Ojca, którą wypełniał Chrystus swoim życiem i śmiercią. To tak logiczne, że aż dziwne, że są ludzie, którzy myślą inaczej!
10 miesięcy temu / Tomek
 
I ja się pytam PO co IM TEN CELIBAT? Uważam, ze celibat powinien być zniesiony a księża powinni zakładać rodziny i żyć i wtedy będzie ok.
10 miesięcy temu / Asia
 
do Jaro - do zrozumienia tak głębokiego wyrzeczenia się z posiadania żony, rodziny, by zyskać wolność i całkowite poświęcenie się dla dobra Kościoła - trzeba było czasu! To normalne, że do pewnych >odkryć i wymagań< dojrzewamy powoli! Kogo naprawdę Jezus do kapłaństwa powołał, temu da łaskę i swoją moc do naśladowania Jego drogi! Ilu świętych o tej wolności i radości ze swojej misji opowiada! I są to zachwycające przykłady! Jakoś po żadnym "biskupie jednej żony" nie zostało ani śladu! A biskupów -tych wielkich i "bez żony" jest wielu, bardzo wielu : Alleluja!
10 miesięcy temu / Sara
 
Cieszy mnie stanowcza postawa ojca świętego Benedykta XVI w tej kwestii, a martwi jednocześnie lekceważenie kapłanów najświętszej eucharystii i to że utrudnia się przyjmowanie komunii na kolanach. Widziałem wywiad z tym kardynałem, jest wspaniały, wszyscy kapłani winni go zobaczyć i wziąć sobie to do serca. straszna kara na nas spadnie jeśli tego nie zmienimy. Wiedzę wyraźnie jak na naszych oczach wypełnia się Pismo i coraz bardziej rozumiem słowa naszego Pana o znakach jakie poprzedzą Jego ponowne przyjście.
10 miesięcy temu / plk
 
@oj tam - słuszna uwaga! Błędy w interpretacji i nazewnictwie mszczą się zawsze - prędzej czy później! Kapłani ślubujący celibat rezygnują z pięknego, wielkiego SKARBU, żeby służyć Bogu, który jest NAJWIĘKSZYM SKARBEM i darem dla owczarni! Żałosne by było twierdzić, że kapłani ofiarowują Bogu w darze "rezygnację z >brudu
10 miesięcy temu / Joanna
 
zmiany zawsze były ,sama osoba Kardynała Sarah o tym przypomina ,pierwszy czarnoskóry kapłan został wyświecony dopiero w 1886 roku tez wtedy było to szokiem dla tradycjonalistów,a celibat tez nie było od poczatku
10 miesięcy temu / lil
 
A co Biblia o celibacie cytat ,,Biskup mąż jednej żony''
10 miesięcy temu / Jaro
 
@Ana z tego co wiem, to w jednej z parafii proboszcz nawet nie wiedział, że bp Czaja wyświęcił diakona i był zaskoczony tym faktem. Nie było tam żadnych potrzeb duszpasterskich.
10 miesięcy temu / matematyk
 
Jestem osobą świecką. Zyję w czystości od kilku lat. Moje własne doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, iż walka z celibatem i czystością, dezawuowanie jego znaczenia, wartości w życiu duchowym zarówno osób konsekrowanych, jak i świeckich, to destrukcyjna robota osób, które albo się pogubiły, albo są duchowo niedojrzałe, albo są instrumentami w arsenale złego ducha... i tyle. Walczmy o swoją czystość!
10 miesięcy temu / Widzący z dale
 
Dzięki Bogu za ten ważny głos rozsądku w tym owczym pędzie hierarchów do liberalizacji wszystkiego co się da. Oczywiście nie pierwszy to głos, ale jakże ważny. Pierwszy tak zdecydowany sprzeciw byłego papieża w tak konkretnej sprawie, stojący w kontrze do aktualnej watykańskiej narracji. No i nie można zapomnieć o kard. Sarah, niestrudzonym strażniku prawdy. Oby więcej hierarchów brało przykład z tego odważnego kapłana. Niech Bóg zachowa ich obu w swojej opiece!
10 miesięcy temu / Wernyhora
 
,,Franciszek powiedział: "Osobiście uważam, że celibat jest darem dla Kościoła. Nie zgadzam się na to, by pozwolić na celibat opcjonalny, nie. Pozostałaby jedynie możliwość w najbardziej oddalonych wspólnotach, myślę o wyspach na Pacyfiku, gdy jest potrzeba duszpasterska; duszpasterz musi myśleć o wiernych". Duszpasterz nie ma myśleć, ale leżeć krzyżem i modlić się o powołania. Cóż, spustoszenia ciąg dalszy.
10 miesięcy temu / Airam
 
Trzeba jak najwięcej odważnych głosów w obronie Świętej Wiary...
10 miesięcy temu / janka
 
Zatem ?zdolność do rezygnacji z małżeństwa, aby oddać się całkowicie Bogu do dyspozycji, stała się kryterium posługi kapłańskiej? ? stwierdza papież-senior. Kto dzisiaj slucha papieża?!? W diecezji opolskiej posługuje już 8 diakonów stałych. Idą niemiecką drogą. Nie próżno kard Kasper wizytuje opolskich hierarchów w Kamieniu śląskim.
10 miesięcy temu / Ana
 
Jeśli księża będą mieli wiele dzieci, to kto będzie o nie dbał, gdy tata na pracę na pełny etat w Kościele? Albo jak tata będzie miał być misjonarzem? Albo chociażby zmieni parafię? Nowa szkoła, nowe miejsce, nowi rówieśnicy - i tak co parę lat. Kto zajmie się dziećmi, jak tata będzie miał oddać życie za wiarę, jak Popiełuszko np.? A no właśnie, tata będzie musiał być ostrożniejszy w słowach. Nie będzie mógł - jak Kolbe - zamienić się miejscami z Franciszkiem Gajowniczkiem, bo będzie musiał myśleć o swoich dzieciach.
10 miesięcy temu / kid
 
A papież nie-senior?
10 miesięcy temu / Ryś
 
~Aśka~...Czy związek kobiety i mężczyzny jest brudem, skoro celibat jest czystością ?
10 miesięcy temu / oj tam
 
Gorsza stokroć jest sodomia wśród hierarchii. Celibatu nie było na poczatku i nadal niema np u grekokatolików. A pierwotny nakaz byl - idźcie i rozmnażajcie się. Jeśli księża dadzą piękny przykład rodzin z wieloma dziećmi - bedą wiarygodniejsi.
10 miesięcy temu / Jot
 
Kolejna książka. Brawo należy sie spodziewać WZROSTU CZYTELNICTWA w Polsce bo na Zachodzie nikogo to nie interesuje. Ciekawe a co będzie jak p. Franciszek przejdzie na emeryturę ? Ile głosów papieży będziemy słyszeli ? - Żenada.
10 miesięcy temu / iskierka
 
Kapłan żonaty pozbawiony jest pełnej mocy Ducha Świętego,obecności Pana Jezusa,Jego darów, ksiądz jest wtedy takim letnim....jakby w rozkroku między światem,kobietą,seksem,rodziną,a służbą,mistycyzmem, zjednoczeniem z Panem Jezusem,staje się urzędnikiem para religijnym na etacie.
10 miesięcy temu / Adam
 
do @pytanie. Benedkt XVI jest wciąż papieżem. To co zrobił nie było złożeniem żadnej abdykacji. Przeczytaj proszę książkę Antonio Socciego.
10 miesięcy temu / xyz
 
Znowu ta sama mowa, co w przypadku SWII. Nie ma różnicy między synodem medialnym, a rzeczywistym. Rzeczywiście na synodzie oddawano część pogańskiej bogini płodności, Matce Ziemi, doszło do aktów bałwochwalczych za zgodą Franciszka, co zarejestrowały media.
10 miesięcy temu / M.
 
No wreszcie B16 zabrał głos bo Kościół sie wali. Ni można sobie spokojniutko "emerytować" - gdy pali sie.
10 miesięcy temu / ks.emeryt
 
Brawo! Tak trzymac!
10 miesięcy temu / Ex
 
Będzie foch jak po opublikowaniu listu nt molestowania?
10 miesięcy temu / Gość
 
...tak - tak ...białe jest białe - czarne jest czarne - i to jest ten Kościół jaki być zawsze powinien i jego duszpasterze, którzy są jego solą ..Niech Bóg ma ich w swojej opiece!
10 miesięcy temu / JS
 
Bogu dzięki za reakcję tych wspaniałych kapłanów!
10 miesięcy temu / Aga
 
Czy juz wyznawcy synodu amasonskiego wydali specjalny manifest wciagajacy to ksiazke na indeks ksiag zakazanych nie podpisany przez nikogo lecz obowiazujacy wszystkich bo tak i juz i koniec i kropka ?
10 miesięcy temu / Nick
 
Jestem za utrzymaniem czystości kapłanów
10 miesięcy temu / Aśka
 
Czy Benedykt XVI nie powinien najpierw anulować swej abdykacji, a potem wygłosić naukę o celibacie jako nieomylną? Dla dobra Kościoła.
10 miesięcy temu / pytanie
 
Celibat ukazuje szacunek dla cielesności i duchowości człowieka. Nie pozwólmy na jego zniszczenie.
10 miesięcy temu / Zozul
 
Biedny prawdziwy papież , a kysz masonie franku rozwalaczu kościoła.
10 miesięcy temu / Romek
 
Kochany poczciwy Benedykt XVI! Z obfitości wypełnienia Duchem Świętym mówi prawdę! Brawo!
10 miesięcy temu / Wojciech
 
Szanowna Redakcjo, czy wiadomo, czy książka zostanie przetłumaczona na język polski?
10 miesięcy temu / tatko
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.