DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

„Belka w oku” Platformy Obywatelskiej. Walka z pedofilią musi obejmować wszystkie środowiska

„Belka w oku” Platformy Obywatelskiej. Walka z pedofilią musi obejmować wszystkie środowiska
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#PEDOFILIA    #POLITYCY    #POLITYKA    #KOŚCIÓŁ    #DZIECI    #NADUŻYCIA    #KOMISJA    #PO

Głosy polityków dotyczące rozliczenia Kościoła za nadużycia seksualne są głośne, takiego zapału jednak często brakuje, gdy mowa o systemowej walce z problemem pedofilii i oczyszczenia wszystkich środowisk. Doświadczenia PO pokazują, że jest wiele do zrobienia, także w świecie polityki.

 

„Gazeta Polska Codziennie” dotarła do informacji o wyrokach skazujących czterech polityków Platformy Obywatelskiej. Dotyczą one przestępstw seksualnych na dzieciach. Dziennik pyta, czy bracia Seksielscy nakręcą kolejny film?

 

Pierwszy ze skazanych, to radny Platformy z warszawskiej Pragi-Północ. Łukasz M., został skazany w 2011 roku za posiadanie ponad 3 tys. zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią oraz szantaż seksualny. Mężczyzna usłyszał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata i przebywa na wolności.

 

Drugi przypadek dotyczy Piotra Z. W chwili popełnienia czynu miał 46-lat. Był radnym PO z małej miejscowości w okolicach Słupska. W 2011 roku został skazany na 2 lata więzienia za wielokrotne gwałty na 13-letniej córce sąsiadów. Mężczyzna odpowiadał też za próbę gwałtu dorosłej kobiety. Z. od 6 lat jest na wolności.

 

Kolejny skazany - Marek L., w czasie gdy był radnym Platformy z warszawskiego Żoliborza, miał wykorzystywać seksualne 14 dziewczynek poniżej 15. roku życia. Mężczyzna prowadził koło łyżwiarskie dla dziewcząt – to tam, podczas obozów i wyjazdów – dochodziło do gwałtów i molestowania.

 

Czwarty ze skazanych, to były działacz PO, Rafał P., który w 2015 roku usłyszał wyrok 4 lat i 3 miesięcy więzienia za wykorzystanie seksualne trzech chłopców poniżej 15. roku życia. Sprawca zmuszał ich do stosunków seksualnych za pomocą szantażu i groźby ujawnienia intymnych zdjęć.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MA


DATA: 2019-05-24 14:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

osłabianie winy? przerzucanie i rozmywanie sprawy? KAŻDY pedofil powinien być ukarany ale jak ktoś nie rozumie dlaczego ksiądz powinien być ukarany surowiej to mnie dziwi ,to ktoś najwyższego zaufania ktoś uzurpuje sobie prawo do pouczania o moralności kto spowiada,kto udziela sakramentów !! powinno się od kogoś takiego wymagać więcej a co za tym idzie ukarać surowiej
9 miesięcy temu / rety
 
Różnica polega na tym, że wspmnianych 4 członków PO zostało wydalonych z partii i odsiedziało swoje wyroki, a nie zostali przeniesieni do innej parafii.
9 miesięcy temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.