DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Belgijski parlament pracuje nad ułatwieniami zabijania nienarodzonych dzieci

Belgijski parlament pracuje nad ułatwieniami zabijania nienarodzonych dzieci
Fot. Pixabay

Do belgijskiego parlamentu trafiło kilka groźnych poprawek do liczącej sobie 20 lat ustawy dotyczącej tak zwanej aborcji. Propozycje idą w kierunku dalszej banalizacji i ułatwiania zabijania nienarodzonych dzieci. Deputowani chcą m.in. przedłużyć okres legalnej aborcji z 12 do 18 tygodni, czy znieść wszelkie sankcje karne, co w praktyce oznaczałoby pełną swobodę popełniania tej zbrodni.

 

 

Na tym nie koniec możliwych zmian. W Belgii kobieta decydująca się na zabicie dziecka w swoim łonie otrzymuje sześć dni na tak zwaną refleksję nad decyzją, którą chce podjąć. Teraz okres zastanowienia się miałby zostać skrócony do… 48 godzin.

 

Tymczasem w tym kraju obrońcy życia są po prostu wykluczani z dyskusji publicznych, a nawet prześladowani. Nie tak dawno za rozpowszechnienie wśród swoich studentów argumentów na rzecz życia, wykładowca na... Katolickim Uniwersytecie w Louvain został zwolniony z pracy. Stéphane Mercier, 34-letni profesor filozofii z UCL został wezwany przez rektora i otrzymał wymówienie. Poszło o wykład dla 500 studentów pierwszego roku krytykujący aborcję. Liczący 15 stron wykład nosił tytuł „Filozofia życia”.

 

Argumenty profesora studenci umieścili w mediach społecznościowych, a później zaatakowała je prasa mainstreamowa. Doradca rektora UCL „do spraw polityki płci” wydał oświadczenie, że „prawo do aborcji jest zawarte w prawie Belgii”. W rzeczywistości od 1990 roku zabijanie dzieci przed narodzeniem nie jest żadnym „prawem”, ale jedynie aktem zdepenalizowanym. Teoretycznie na razie nadal jest przestępstwem, chociaż parlament chce je teraz legalizować w każdej formie.

 

W sprawie zareagował arcybiskup Mechelen-Bruksela, który stwierdził, że karanie Stéphane'a Merciera za jego postawę pro-life stawia Uniwersytet w sprzeczności z nauczaniem Kościoła, który stwierdza, że ​​„aborcja i dzieciobójstwo są ohydnymi przestępstwami” (Gaudium et Spes). Jednak biskupi belgijscy, choć potępili aborcję to napisali w tej sprawie, że ufają „procedurze wewnętrznej, obecnie prowadzonej przez UCL”. Zostało to odebrane jako wyraz braku odwagi.

 

Historia filozofa pokazuje przy okazji warunki „wolności dyskusji uniwersyteckiej”. Solidarność ze zwolnionym wykładowcą wyraziło wielu profesorów. Dało to zresztą dodatkowy impuls do zaangażowania się świeckich katolików w obronę życia. Marsz Życia w Brukseli zorganizowany przez studentów w marcu zgromadził 3 tysiące ludzi, a jego gościem był zwolniony wtedy z pracy wykładowca.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że ofensywa propagatorów cywilizacji śmierci trwa w Belgii w najlepsze. Poza próbami ułatwień aborcyjnych, nowe pomysły mają miejscowi „euta-naziści”. Chcą już obecnie zabijać osoby „zmęczone życiem”. Taki projekt poparła szefowa flamandzkiej partii liberalnej Open Vld, Gwendolyna Rutten, która jest właśnie – a jakże – absolwentką… Uniwersytetu Katolickiego w Leuven.

Nie wykluczone, że już niedługo Belgowie „będą mogli prosić” o eutanazję, bo już „spełnili swoje życie”. Debata taka trwa co prawda już od 2017 roku, jednak teraz Flamandzka Open Vld wznowiła ten temat, a pani Rutten uważa, że ​​nadszedł czas, aby „sprostać prośbom ludzi po prostu zmęczonych życiem”. Trzeba tu dodać, że belgijski parlament poza ułatwianiem aborcji, podejmuje prace także nad ustawami, które poszerzają zakres eutanazji.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 


DATA: 2019-11-06 17:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bagno i tyle w temacie
8 miesięcy temu / lolo
 
Dla ciebie jedynym prostym prawem jest olewanie mordowanych dzieci i zachęcanie innych by byli tak samo obojętni jak ty.
8 miesięcy temu / @klik
 
Zachód Europy coraz bardziej nikczemnieje,wybierając cywilizację śmierci - chyba nie ma już dla niego ratunku,obym się mylił. Co do obaw o los wieczny dzieci abortowanych a formalnie nieochrzczonych - to bez obaw, przyjęły one chrzest męczęństwa i na pewno Pan Bóg ponownie ich nie skrzywdzi!
8 miesięcy temu / t
 
zabijanie dzieci nienarodzonych to nic innego jak składanie ofiar demonowi Molochowi, na etapie tego kto jest za aborcją, a kto za życiem przebiega linia podziału między cywilizacją życia, a cywilizacją śmierci, civitas Dei i civitas diaboli. Jeśli ktoś chce osiągnąć prawdziwy pokój, to musi się wyrzec tej karygodnej zbrodni, o tym zaświadczyła św Matka Teresa z Kalkuty, czym jest prawdziwy pokój, bo cały czas mamy do czynienia z fałszywym pokojem na świecie.
8 miesięcy temu / axe
 
I co na to KROLOWA w Belgii?
8 miesięcy temu / Jara
 
Zabijanie nienarodzonych dzieci jest moim zdaniem o wiele gorsze niż i tak straszne zbrodnie o których słyszymy często. Co te dziecko zrobiło, że musi cierpieć takie potworne męki? I to jeszcze takie biedne! Co gorsza-takie dzieci są nieochrzczone, więc nie jestem pewien, czy może przez to być z prostym dostaniem się do Nieba. Taki czyn zasługuje na karę najwyższą, zwłaszcza masowe promowanie i legalizowanie tych zbrodni. Potem się okazuje, że odnotowuje się ujemny przyrost naturalny spowodowany mniejszą liczbą urodzeń. Ale halo, jak wcześniej potraktowałeś/aś swoją szansę na bycie rodzicem?!
8 miesięcy temu / Ratujmy Polskę
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.