DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Belgijscy medycy odpowiedzą za eutanazję. Rodzina zabitej kobiety chce sprawiedliwości

Belgijscy medycy odpowiedzą za eutanazję. Rodzina zabitej kobiety chce sprawiedliwości
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MAXPPP/Forum

Kolejny przerażający przypadek związany z eutanazją w Belgii. Trzem lekarzom postawiono zarzuty związane z doprowadzeniem do śmierci kobiety. Według nich cierpiała na nieuleczalną chorobę. Zdaniem sióstr pokrzywdzonej nie jest to pewne, a zabita przeżywała po prostu zawód miłosny.

 

Tine Nys została zabita w wieku 38 lat w 2010 roku. 2 lekarzy i psychiatra uznali bowiem jej cierpienia za „niemożliwe do uniesienia i nieuleczalne”. Ich zdaniem, kwalifikowała się ona do eutanazji zgodnie z belgijskim prawem.

 

Według lekarzy kobieta chorowała na autyzm, a jej cierpienie okazało się nieuleczalne. Jednak rodzina zwraca uwagę, że taka diagnoza jest niemożliwa, gdyż autyzm zdiagnozowano u kobiety dopiero 2 miesiące wcześniej. Brakowało więc czasu na stwierdzenie nieuleczalności.

 

Kobieta korzystała z poradni psychologicznej, ale 15 lat wcześniej. Dlatego też siostry zabitej kobiety, Lotte i Sophie, oskarżyły lekarza o dokonanie pospiesznej decyzji bez rozpoczęcia leczenia autyzmu. Ich zdaniem doszło po prostu do zatrucia. Siostry zabitej zwracają uwagę, że jej cierpienie wynikało z zawodu miłosnego, a nie autyzmu.

 

Jak zauważa portal Life Site News, podobne sytuacje dzieją się także w Holandii. W tym kraju lekarka podała 74-letniej pacjentce z demencją kawę ze środkiem nasennym, a następnie powiedziała krewnym, by ją przytrzymali. Wówczas zaaplikowała jej śmiertelny zastrzyk. Sprawa trafiła przed oblicze sądu.

 

Eutanazja jest sprzeczna z prawem naturalnym i potępiona przez Kościół katolicki. Jak bowiem czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego: „eutanazja bezpośrednia, niezależnie od motywów i środków, polega na położeniu kresu życiu osób upośledzonych, chorych lub umierających. Jest ona moralnie niedopuszczalna.

 

W ten sposób działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból, stanowi zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga żywego, jej Stwórcy. Błąd w ocenie, w który można popaść w dobrej wierze, nie zmienia natury tego zbrodniczego czynu, który zawsze należy potępić i wykluczyć”.

 

Kościół akceptuje natomiast odmowę uporczywej terapii i podawanie środków przeciwbólowych.

 

Źródła: lifesitenews.com / Katechizm Kościoła Katolickiego

 

mjend


DATA: 2018-11-30 11:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najpierw dzieci a potem wszyscy nie wygodni...
ponad 1 rok temu / Nina
 
TAKICH rzeczy nawet za Hitlera nie było! Toć to uśmiercanie z uciechy!
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.