DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Belgijscy medycy o Covid: Lekarstwo nie może być gorsze od choroby

Belgijscy medycy o Covid: Lekarstwo nie może być gorsze od choroby
Fot. Pixabay

Donośny głos przedstawicieli służby zdrowia oraz zwykłych mieszkańców przeciwnych nadmiernemu reżimowi sanitarnemu. Ponad 10 tysięcy osób podpisało się pod wystąpieniem do władz Belgii w sprawie restrykcji oraz braku realnej dyskusji wobec drastycznych ograniczeń życia społecznego.

 

 

„Niemal 400 lekarzy, ponad 1 300 pracowników służby zdrowia oraz około 9 000 obywateli podpisało się pod listem skierowanym do belgijskich władz w sprawie koronawirusa. Belgowie przekonują, że nie należy ulegać panice i apelują o wycofanie się z restrykcji. Jednocześnie uderzają we władze państwa, zarzucając im stosowanie cenzury” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

 

„My, belgijscy lekarze i pracownicy służby zdrowia, pragniemy wyrazić nasze poważne zaniepokojenie rozwojem sytuacji w ostatnich miesiącach związanej z wybuchem wirusa SARS-CoV-2” – napisali sygnatariusze. Domagają się od rządzących wolnej debaty z udziałem ekspertów zajmujących różne stanowiska na temat tak zwanej pandemii.

 

„Prosimy o natychmiastowe przywrócenie naszego normalnego demokratycznego zarządzania i struktur prawnych oraz wszystkich naszych swobód obywatelskich” – apelują autorzy, zwracając uwagę na podjęte przez rządzących nieadekwatne do rzeczywistego zagrożenia sankcje.

 

„Lekarstwo nie może być gorsze niż choroba” – podkreślają, przyznając, że o ile ograniczenia pomagają faktycznie części populacji ustrzec się przed wirusem, to jednak na dłuższą metę drastyczne skutki reżimu odbiją się na całym społeczeństwie.

 

Strategia walki z wirusem i wywoływaną przezeń chorobą nie ma wystarczającego naukowego uzasadnienia – dowodzą uczestnicy wystąpienia. Wskazują też na negatywne skutki izolacji: wzrost liczby przypadków depresji, samobójstw i różnych form przemocy.

 

„Udowodniono, że strach, uporczywy stres i samotność wywołane dystansem społecznym mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i ogólne” – napisali medycy. Powołują się na statystyki, zgodnie z którymi śmiertelność wirusa jest o wiele niższa niż zapowiadano i mniej więcej odpowiada efektom grypy sezonowej (0,2 proc.). Także liczba zgonów, do których przyczynił się koronawirus wygląda na przeszacowaną.

 

 „To dla nas szokujące, że rząd powołuje się na zdrowie jako powód wprowadzenia stanu wyjątkowego. Jako lekarze i pracownicy służby zdrowia, w obliczu wirusa, który pod względem szkodliwości, śmiertelności i zarażalności zbliża się do grypy sezonowej, możemy jedynie odrzucić te niezwykle nieproporcjonalne środki” – stwierdzili.

 

Kolejnym aspektem poruszonym w liście jest brak otwartości na dyskusję ze strony ekspertów odpowiadających za „koronapanikę”. Medycy i zwykli Belgowie doświadczający na co dzień skutków reżimu domagają się jego zniesienia oraz zbadania roli WHO w sprawie. Wyrażają tez sprzeciw wobec systemowej cenzury stosowanej wobec osób mających odmienne zdanie niż oficjalna wersja na temat „pandemii”.

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl, aier.org

RoM

 

 


DATA: 2020-09-28 06:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na 2020-09-29 podpisało to 590 lekarzy, 1671 pracowników medycznych i 11923 obywateli podpisów przybywa. Ten list znajduję się docs4opendebate KROPKA be UKOŚNIK en UKOŚNIK open-letter
26 dni temu / INFO
 
masoni monitoruja miasta sklepy koscioly i napawaja sie dzikia opetancza radoscia z posluszenstwa ^poddanych widzac jak automatycznie nakladaja maski na swoje uszy a TV srodki przkazu co rusz podaja straszne komunikaty a o dziwo na cmentarzach brak klepsydr a jest ich o polowe mniej niz przed laty wychodzi na to ze dawniej oblegani lekarze dzilali skuteczniej niz ow wirus i to jest paradoks owej pandemii tylko niestety glowy ludzi to maja anteny TV albo to juz owa siec 5G tak dziala na umysl
27 dni temu / zbigniew
 
"Udowodniono, że strach, uporczywy stres i samotność wywołane dystansem społecznym mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i ogólne?. No niby tak. Ale kto powiedział, że wszyscy Belgowie są pod wpływem strachu, uporczywego stresu i samotności? To takie dość bałamutne zestawienie. Osobiście mam świadomość istnienia tego wirusa. Z pierwszej ręki wiem jakie uczynił spustoszenie u osób, które go przechodziły - bo pomimo, że przeżyły, to po tygodniach nie wróciły do normalności i nie wiadomo, czy wrócą. Ale nie powiem, żebym z tego powodu żył w ciągłym stresie. Zawierzyłem Bogu, który i tak kiedyś odwoła mnie z tego świata, kiedy nadejdzie pora. Nie można modlić się słowami bądź wola Twoja, ale swoją postawą mówić co innego. A co do samotności, to czyż nie jest często tak, że człowiek nierzadko jest samotny pośród ludzi?
27 dni temu / M
 
@Johny: te kolorowe mapy to element zastraszania społeczeństwa. Tylko i wyłącznie po to jest.
27 dni temu / Republikanin
 
W moim miasteczku umarła w wieku 47 lat znana, lubiana i ceniona lekarka. Cały czas nosiła szczelnie założoną maskę, bo była posłuszna władzom, nie chciała narażać się na ostracyzm lekarzy-covidian, których jest niestety dużo, i nie chciała, żeby sanepid znalazł pretekst do zamknięcia jej i rodziny w areszcie domowym. Ale miała wadę serca, które nie wytrzymało ciągłego niedotlenienia.
27 dni temu / Republikanin
 
Te pokazywanie kolejnych stref mocniej zagrożonych przypomina trochę rzucanie paletką w tarczę, raz padnie tu raz tam. Wiatr roznosi tego wirusa czy co, albo jakiś wolno latający dron. Z kolei jak zaczęły się domysły kto za tym wszystkim stoi i kto zyskuje, to TV podała, że 1 miejsce w ilości zarażeń zajmuje Izrael. Najbiedniejsi przecież muszą być za wszelkimi podejrzeniami. Jeszcze wyjdzie na to, że cały świat będzie musiał ich wspomagać. Jakoś też nic nie pisze się ani nie mówi o ograniczeniach dla miejsc kultu muzułmanów itp. Pokazywane demonstracje na Białorusi z kupą ludzi też jakoś nikt nie narzeka, że się pozarażają, tak samo jak parady LGBT. Ten wirus to jednak inteligentna bestia wie jak iść z duchem czasu.
27 dni temu / Johnny
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.