DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Belgia: zradykalizowane dzieci muzułmanów w przedszkolach. Władze nakazują „nie dramatyzować”

Belgia: zradykalizowane dzieci muzułmanów w przedszkolach. Władze nakazują „nie dramatyzować”
fot.igoghost/sxc.hu

W przeliczeniu na liczbę muzułmanów – obywateli państwa, Belgia zajmuje pierwsze miejsce wśród członków Unii Europejskiej pod względem liczby bojowników, którzy pojechali walczyć po stronie Państwa Islamskiego w Syrii. Podłoże radykalnych nastrojów budowane jest już w przedszkolach, szkołach i meczetach.

 

Jak podał mołdawski portal „Wiesti.md”, w poniedziałek w Belgii opublikowano informacje o prześladowaniach przez islamskich rówieśników małych dzieci w przedszkolu w Renaix we wschodniej Flandrii. Na groźby narażone są dzieci w placówce, do której przyjmuje się maluchy w wieku od 2 do 6 lat. Zachowanie dzieci z rodzin o radykalnych poglądach odzwierciedla ich psychikę i nastawienie do rówieśników.

 

Według „Wiesti.md”, dzieci muzułmańskie nie chcą podawać ręki swoim kolegom i nie przychodzą do placówki w piątek z powodów religijnych. Najbardziej niepokojące są przejawy agresji w słowach i gestach – grożenie karami wobec „niewiernych” i nazywanie ich „świniami” oraz wykonywanie charakterystycznego dla niektórych islamistów znaku podrzynania gardła. Na zachowanie podopiecznych placówek w samej tylko belgijskiej Flandrii w 2016 roku wpłynęło ok. 500 skarg.

 

Ze względu na tego typu zachowania przedszkole, do którego uczęszczały „zradykalizowane” dzieci muzułmanów, postanowiło przygotować specjalny, wewnętrzny raport w tej sprawie. Niestety dyrekcja placówki zbagatelizowała przedstawione w nim fakty ponieważ… uznano że nie ma sensu robić zamieszania z powodu złego zachowania zaledwie 1 proc. wszystkich dzieci nauczanych w tej szkole. „Nakazano jednak zachować czujność”, podaje francuski tygodnik „Le Point”.

 

Szukając przyczyn takiego stanu agresji i tworzenia kłopotów wychowawczych Centrum Analiz Zagrożeń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Królestwa Belgii wskazało znajdowanie się większości meczetów i ośrodków islamskich pod wpływem najbardziej radykalnego odłamu islamu – wahabizmu. Ten ruch wewnątrz islamu sunnickiego jest nazywany ultrakonserwatywnym i fundamentalistycznym. Największy w stosunku do całości populacji państw odsetek muzułmanów praktykujących w nurcie wahabickim mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i w Arabii Saudyjskiej. W tych dwóch ostatnich krajach wahabizm jest uznawany za religię państwową. W bogactwie tych krajów tkwi siła ruchów wahabickich w Azji, Afryce i w Europie, gdzie współwyznawcy mogą liczyć na pomoc płynącą z Bliskiego Wschodu.

 

Dzięki temu idee wahabizmu szerzone są w nowych grupach społecznych oraz wśród muzułmanów innych nurtów. Jak ocenia się w Belgii, ok. 30 spośród 80 meczetów działających w Królestwie Belgii jest pod wpływem ruchu wahabickiego. Zaniepokojenie władz państwowych skłoniło je do zapowiedzi zamykania ośrodków, gdzie propaguje się radykalne poglądy. W Belgii sytuacja jest poważna od lat i dlatego też w tym kraju, jako pierwszym e Europie, już w 2010 roku zakazano nosić kobietom zasłon na twarzy, próbując zwalczać zewnętrzne objawy fanatyzmu religijnego. Jak pokazują ostatnie przykłady z belgijskich placówek oświatowych, problemem jest przesiąkanie mentalne ideami fanatyzmu, który nie zawsze objawia się w ubiorze, ale zawsze niesie tragiczne skutki.

 


PK


DATA: 2017-08-22 07:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hm, nie ma problemu bo sprawa dotyczy 6 dzieci (na innym portalu pisali że tylko 6 dzieci) czyli 1% dzieci w przedszkolu. Czyżby? Po pierwsze: Wątpliwe jest żeby przedszkole było aż tak duże że chodzi do niego 600 dzieci. Po drugie trzeba policzyć jaki to jest procent muzułmańskich dzieci, a nie wszystkich dzieci. Bo może się okazać że do przedszkola chodzi tylko 6 muzułmanów czyli 100% dzieci muzułmańskich jest swirnietych (o przepraszam: zradykalizowanych), a nie jak piszą 1%. Czysta manipulacja informacją.
ponad 2 lata temu / mamas
 
"dyrekcja placówki zbagatelizowała przedstawione w nim fakty ponieważ uznano że nie ma sensu robić zamieszania z powodu złego zachowania zaledwie 1 proc. wszystkich dzieci nauczanych w tej szkole" - no tak, poczekajcie cierpliwie, gdyż na pewno liczba ta będzie rosła.
ponad 2 lata temu / r
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.