DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Belgia: prawie 2 proc. zgonów to eutanazje przeprowadzane bez zgody pacjentów

Belgia: prawie 2 proc. zgonów to eutanazje przeprowadzane bez zgody pacjentów
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD

Wyniki badań zaprezentowanych na łamach „Journal of Medical Ethics” wskazują, że w Belgii cały czas dochodzi do przeprowadzania eutanazji bez zgody pacjentów. Dotyczy to prawie 2 proc. wszystkich zgonów.

 

W 2007 śmierci spowodowane tego typu działaniami lekarzy stanowiły 1,8 proc. wszystkich zgonów w kraju. W 2013 roku było ich ciągle 1,7 proc. Co oznacza to w praktyce? Co roku umiera około 100 tysięcy Belgów. Według przytoczonych statystyk oznacza to, że co roku niemal dwa tysiące osób jest mordowanych przez lekarzy.

 

Badacze podejmują też próbę wyjaśnienia, dlaczego od 1998 roku liczba eutanazji przeprowadzanych bez zgody pacjenta spadła z poziomu 3,2 proc. Eutanazja była jeszcze wówczas w Belgii nielegalna, bo parlament przyjął stosowną ustawę w roku 2002.

 

Pismo sugeruje, że, po pierwsze, lekarze „zdobyli doświadczenie i pewność w praktyce eutanazyjnej” i lepiej „wprowadzają pacjentów w proces decyzyjny”. Dodatkowo lekarze uciekają się do praktyki sedacji paliatywnej, która, choć nie jest eutanazją sensu stricto, może mieć wpływ na skrócenie życia pacjenta. Wreszcie lekarze mogą po prostu niewłaściwie nazywać praktyki, jakie podejmują w celu spowodowania śmierci.

 

Tak eutanazyjny horror wygląda w praktyce.

 

Źródło: „Life News”

pach

 


DATA: 2015-06-12 07:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Belgia: prawie 2 proc. zgonów to eutanazje przeprowadzane bez zgody pacjentów" - Niemcy to samo praktykowali w Niemieckich Obozach Zaglady i tez bez zgody pacjentow. A powaznie albo sie komus cos zle przetlumaczylo albo ktos tu nazywa morderstwo eutanazja bez zgody pacjenta.
ponad 5 lat temu / badwolf
 
Im bardziej system emerytalny będzie się walił tym bardziej będzie promowana eutanazja.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Oto największe osiągnięcia współczesnych czasów: edukacja seksualna(czytaj zachęcanie do wczesnej inicjacji), edukacja genderowa (czytaj próba wywołania zaburzeń u mniej stabilnych jednostek), antykoncepcja (czytaj zachęcanie do nieumiarkowanej rozwiązłości oraz wywoływanie poważnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza raka i bezpłodności), in vitro (czytaj łatanie dziury po problemach wcześniej przywołanych i jednocześnie wprowadzanie eugeniki), małżeństwa homoseksualne (czytaj drwina z rodziny i jednoczesne narażanie dzieci na potęzne problemy emocjonalne i zdrowotne). Koroną na głowie współczesnej cywilizacji jest jednak eutanazja. W wyniku problemów wywołanych przez wszystkie powyższe punkty, nie pozostaje już żadna nadzieja oprócz niegodnej śmierci.
ponad 5 lat temu / jeszcze normalny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.