DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Belgia: ośrodki psychiatryczne należące do zakonu Braci Miłosierdzia będą wykonywały eutanazję

Belgia: ośrodki psychiatryczne należące do zakonu Braci Miłosierdzia będą wykonywały eutanazję
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD

Zarząd ośrodków psychiatrycznych w Belgii, należących do zakonu Braci Miłosierdzia, podjął decyzję o wykonywaniu eutanazji na swoich pacjentach. Uśmiercane będą jedynie osoby nie znajdujące się w stanie terminalnym, ale mimo wszystko informacja ta wywołała szok wśród wiernych i przełożonych zakonu w Rzymie. Br. Rene Stockman powiedział, że decyzja w tej sprawie jest „tragedią”.


Zgodnie z doktryną Kościoła katolickiego, życie każdego człowieka powinno podlegać ochronie od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Kościół w swym nauczaniu nie zezwala na dopuszczanie się morderstwa jakim jest eutanazja. Prawdopodobnie za nic naukę Kościoła w tej materii ma zarząd funkcjonujących w Belgii ośrodków psychiatrycznych należących do zakonu Braci Miłosierdzia, który wydał pozwolenie na przeprowadzania eutanazji. Co prawda we władzach struktury zasiadają w głównej mierze osoby świeckie, ale mimo wszystko decyzja jest bardzo niepokojąca. Wywołała falę oburzenia wśród wiernych, a także przełożonych zakonu Braci Miłosierdzia w Rzymie. Sprawa została również skierowana do odpowiednich instytucji w Watykanie.


Przełożony zgromadzenia w Rzymie br. Rene Stockman przyznał, że „doszło do tragedii”, ale większość osób w zarządzie ośrodków psychiatrycznych to osoby świeckie, stąd ta decyzja. Przyznał również, że „sekularyzacja zatruła także zakon w Belgii”.


Zakon Braci Miłosierdzia został założony w 1807 roku w Genewie, a jego konstytucje zostały zatwierdzone przez papieża Leona XIII. Zakonnicy posługują obecnie w 30 krajach na całym świecie. W Belgii, gdzie doszło do skandalicznej decyzji o wykonywaniu eutanazji, zakon Braci Miłosierdzia prowadzi 15 ośrodków psychiatrycznych, w których przebywa łącznie ok. 5 tys. pacjentów.

 

 

Źródło: gość.pl

WMa

DATA: 2017-04-29 18:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Katechizmie Kościoła Rzymsko Katolickiego dopuszcza się karę śmierci. Jest "nie zabijaj" wiec zapis o dopuszczaniu kare śmierci musi zniknąć z nauczania. Jezus nie zabił ani jednego człowieka i tego trzeba się trzymać i Jezusa naśladować a nie tzw świętych którzy byli za kartą śmierci. A może część świecka przeczytała ten zapis o stosowaniu kary śmierci w katechizmie? Jeśli tak było to postępowali zgodnie z nauczaniem Kościoła Rzymsko Katolickiego. To nie muszą być owoce wynikające z laicyzacji ale owoce wynikające z błędu, który tkwi w katechizmie.
ponad 2 lata temu / m
 
Jak wasz własny papież ślini się podczas całowania islamskiej d..py to co się nagle dziwicie ,że jacyś braciszkowie chcą zacząć usypiać ześwirowanych pacjentów we własnym szpitalu ?
ponad 2 lata temu / Mrówa AL
 
Masoństwo wciąż żywe.
ponad 2 lata temu / darek
 
Upadek Kosciola jest w tym przypadku ewidetny! To nie tragedia to sromotny upadek. Tu potrzebne jest nwrocenie z grzechu smiertelnego zabojstwa! Precz z eutanazja! Precz z gender!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@panda, Juz byl. Przegapiles...
ponad 2 lata temu / Faszysta
 
Jeżeli zakon zabija, to i kościoła już nie ma. Kiedy pogrzeb?
ponad 2 lata temu / panda
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.