DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Belgia: nauczycielka cierpiąca na syndrom poaborcyjny zabiła dwójkę swoich dzieci

Belgia: nauczycielka cierpiąca na syndrom poaborcyjny zabiła dwójkę swoich dzieci
Autor: Bene16 (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Do strasznej tragedii doszło na południu Belgii. Matka, która cierpiała na syndrom poaborcyjny została oskarżona o dźgnięcie nożem dwójki dzieci i utopienie trzeciego w wannie. W zeznaniach kobieta przyznała, że bardzo tęskniła za dziewczynką, którą uśmierciła w wyniku aborcji, ponieważ zdiagnozowano u niej zespół Downa i rzekomą wadę serca.

 

Z doniesień medialnych wynika także, że kobieta dokonała kolejnej aborcji w czasie lockdownu.

 

Do zdarzenia doszło w Hantes-Wiheries, w prowincji Hainaut w południowej części Belgii, na granicy z Francją. Julie Lambotte jest w areszcie po utopieniu swojej 22-miesięcznej córki Orphee w wannie.

 

Podobno zadała także śmiertelne ciosy nożem swojej siedmioletniej córce Ceres i dźgnęła dziewięcioletniego syna Thibalda, który jest w szpitalu w stanie ciężkim, ale stabilnym.

 

Lambotte została oskarżona o morderstwo i usiłowanie morderstwa. Psychiatrzy mają ocenić jej stan. Według najnowszych informacji, kobieta przebywa w skrzydle szpitalnym w więzieniu w Brugii.

 

Do dramatycznego zdarzenia miało dojść w zeszły wtorek. Lambotte jednak dopiero teraz po raz pierwszy została przesłuchana przez policję. Miała zeznać, że  motywem morderstwa było to, iż „tęskniła za swoją małą dziewczynką”.

 

Ta mała dziewczynka była nienarodzonym dzieckiem, które uśmierciła w wyniku aborcji po ujawnieniu, że ma zespół Downa i wadę serca. Lambotte podobno nigdy nie była w stanie poradzić sobie z syndromem postaborcyjnym. Wkrótce potem zaszła w ciążę z Orphee. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce krótko przed trzecią rocznicą aborcji.

 

Kobieta próbowała popełnić samobójstwo.

 

Walońskie miasteczko jest zszokowane podwójnym dzieciobójstwem i usiłowaniem popełnienia przez Lambotte samobójstwa. Burmistrz miasta Hantes-Wihéries poinformował, że była to miejscowa nauczycielka. Zdradził także, że kobieta musiała przejść kolejną aborcję ze względów medycznych w trakcie blokady, co, jak twierdził, było dla niej ciężkie.

 

Liczne badania wykazały związek między aborcją a zwiększonym ryzykiem problemów psychologicznych, w tym lęku, depresji, nadużywania substancji i podejmowania prób samobójczych.

 

Badanie z 2011 r. z „British Journal of Psychiatry” wykazało 81-proc. podwyższone ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym po aborcji.

 

„Wyniki wskazują dość konsekwentnie, że aborcja wiąże się od bardzo umiarkowanego do bardzo wysokiego ryzyka wystąpienia problemów psychologicznych po zabiegu” – czytamy. „Ogólnie rzecz biorąc, wyniki ujawniły, że kobiety, które zostały poddane aborcji, doświadczyły 81-proc. wzrostu ryzyka problemów ze zdrowiem psychicznym, a prawie 10 proc. przypadków problemów ze zdrowiem psychicznym zostało bezpośrednio przypisane aborcji”.

 

Artykuł z 2008 roku zamieszczony w „The Lancet” również wskazywał na ryzyko aborcji dla zdrowia psychicznego i zalecał szersze udostępnienie porad psychologicznych dla kobiet po aborcji.

 

Źródło:  7news.com.au, brusselstimes.com, lifenews.com

AS


DATA: 2020-07-15 07:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Matka dziękuję ci za ten wpis. Skrobanką położne nazywają potocznie też oczyszczanie macicy, jeśli kobiecie po porodzie nie uda sie wydalić łożyska. Zabieg jest straszny, bolesny i nikomu nie życzę, ale nie ma nic wspólnego z morderstwem, jakim jest aborcja. Nazywanie aborcji skrobanką stawia ją na równi z zabiegiem medycznym, a morderstwo to morderstwo...
6 miesięcy temu / ja
 
Jeden grzech pociąga za sobą kolejne... Jedna tragedia prowadzi do następnych i tylko Chrystus może człowieka wyzwolić z takiego przeklętego łańcuszka, ale "cywilizacja" zachodnia odrzuciła Chrystusa... Boże zmiłuj się nad nieszczęsnym ludem swoim...
6 miesięcy temu / Polka
 
Aktywistki lewackie i będą zachwycone jej czynem. Będą stawiać ją za wzór do naśladowania. Niechybnie obwołają ją lewacką "świętą".
6 miesięcy temu / Janusz
 
@kto Na portalu PCh 24 jest taki program "Wiary godne". Tam jest odcinek o grzechu przeciw Duchowi Świętemu. To nie tyle grzech, co raczej stan w którym trwa człowiek. Polecam obejrzeć.
6 miesięcy temu / trooper
 
Gdzie tu jakiś ojciec?
6 miesięcy temu / babi
 
Jak to dwoje? Przecież z artykułu wynika jasno, że zabiła czwórkę swoich dzieci
6 miesięcy temu / Jm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.