DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Belgia: młoda dziewczyna domaga się prawa do eutanazji, ponieważ „czuje się brzydka”

Belgia: młoda dziewczyna domaga się prawa do eutanazji, ponieważ „czuje się brzydka”
Fot. Pixabay License

W Belgii trwa walka o życie młodej dziewczyny, cierpiącej na depresję. 23-letnia Kelly z uniwersyteckiego miasta Leuven domaga się prawa do eutanazji. Powodem tego żądania jest jej przekonanie, że jest brzydka.

 

Media informują, że Flamandka jest młodą, atrakcyjną dziewczyną, ma rodzinę i narzeczonego. Cierpi jednak na paraliżującą nieśmiałość. „Kiedy patrzę w lustro widzę potwora” – opowiada dziennikarzom. Dziewczyna przechodzi depresję i mówi wprost, że „czuje się brzydka”. Niestety w Belgii istnieje prawo pozwalające na dokonanie wspomaganego samobójstwa, o czym poinformował młodą dziewczynę psycholog.

 

Kelly na eutanazję czeka już siedem miesięcy, ponieważ aby śmiertelny zabieg został wykonany, potrzebna jest pozytywna opinia dwóch psychiatrów i jednego lekarza ogólnego. Jej rodzice i rodzeństwo, w tym siostra bliźniaczka, dowiedzieli się o całej sprawie dopiero kilka dni temu.

 

Przypadek Kelly budzi w Belgii poważne kontrowersje. Na skutek „postępowych” przepisów i braku realnej pomocy w depresji, dziewczyna może stracić życie. Statystycznie co trzecia osoba, która wnioskuje o wspomagane samobójstwo ze względu na cierpienie psychiczne, otrzymuje aprobatę psychiatrów. Istnieje zatem stosunkowo duże prawdopodobieństwo, że młoda kobieta otrzyma zgodę na eutanazję, co byłoby wielkim zwycięstwem szeroko rozumianej cywilizacji śmierci.

 

Szokująca historia Kelly przypomina sprawę 17-letniej Noe Pothoven z sąsiedniej Holandii, która w maju tego roku skorzystała z prawa do eutanazji. Dolegliwości Holenderki były związane z tym, że padła ofiarą gwałtu. Jej życie zostało tragicznie zakończone, ponieważ nastolatka skutecznie domagała się eutanazji. Teraz w Belgii trwa bój o uratowanie od wspomaganej śmierci 23-letniej Kelly.

 

Przypadek Kelly szokuje i w pełnym świetle ukazuje zwyrodnienie państwa, które zamiast podać cierpiącym pomocą dłoń, oferuje im pomoc w samobójstwie. Przypomnijmy, że kiedy pół roku temu w Holandii uśmiercono 17-letnią Noe, papież Franciszek zareagował na jej zgon tymi słowami: „Eutanazja i wspomagane samobójstwo są porażką wszystkich. Odpowiedź, do której jesteśmy wezwani to nieporzucanie nigdy tych, którzy cierpią; nie poddanie się, ale objęcie troską i miłością, by przywrócić nadzieję”.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 

 


DATA: 2019-10-18 17:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przekręcacie - 17 latka z Holandii nie została poddana eutanazji, nie dostała zgody. Dziewczyna chorowała na anoreksję i z własnej woli przestała jeść i pić.
8 miesięcy temu / Tylkoprawda
 
to zamiast zawracać "mandolinę" wszystkim wokół nie może iść na most i z kamieniem u szyi rzucić się na głęboką wodę? a wcześniej zostawić list z wyjaśnieniem sytuacji, żeby nie tracić później czasu na niepotrzebne domysły i szukanie nieistniejących winnych? czego się obawia? że po tym samobójstwie sąd postawi ją na ławie oskarżonych? czy może tego, że Bóg każe samobójców, a w tym wypadku będzie na innych? tak właśnie do całkowitego zgłupienia i zbydlęcenia doprowadza polityczna poprawność to tak w dużym skrócie; ludzie muszą się opamiętać i wrócić do Boga, inaczej sami sprowadzą na siebie wieczne potępienie, bez "prawa powrotu"; czy jest na to sposób? tak - modlitwa, różaniec i opamiętanie;
8 miesięcy temu / JARO
 
Ale coś lub ktoś przyczynił się do tego stanu rzeczy.Sama sobie wymyśliła tę brzydotę?Gdzieś to mogła usłyszeć.Ewentualnie przebywa w środowisku gdzie jest ogólnie przyjęte jakieś pojęcie piękna kobiecego,a ona się w tych ich kanonach nie mieści.I znowu wracamy do punktu wyjścia-ktoś musiał jej podsunąć myśl o jej brzydocie.
8 miesięcy temu / szok!
 
Być może w Belgii też są takie normy , a może, co stawiałoby w jeszcze gorszym świetle tego "psychologa", jest on w jakiś sposób materialnie zmotywowany do dawania tego typu "porad". To straszne czuć się tak, jak tak ta dziewczyna, ale widać, że tak naprawdę chciała/ chce żyć, przecież nie popełniła samobójstwa, lecz udała się po pomoc, niestety ten psycholog to jakiś łowca dusz. Prawo belgijskie- bez komentarza. Znalazłam w powyższym tekście jednak i pozytywną informację. Wypowiedź Franciszka jak najbardziej godną papieża.
8 miesięcy temu / @Trooper
 
ot problemy pierwszego świata
8 miesięcy temu / fds
 
kobieta mówi mi, od lat nie zgrubiałeś :D zbytnio:D A lustereczko mówi : weż stary nie narzekaj:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.