DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Belgia: eutanazja chorej dla anoreksję

Belgia: eutanazja chorej dla anoreksję
fot. vierdrie / sxc.hu

W grudniu ubiegłego roku 44-letnia Ann G. poddała się eutanazji. Powód? Od 25 lat cierpiała na anoreksję. Jak się okazało, przedtem kobieta padła ofiarą nadużyć ze strony jej lekarza.

 

Anna G. starała się o przeprowadzenie eutanazji już od kilku lat, w końcu uznano ją oficjalnie za zdolną do podjęcia takiej decyzji ze względu na „nieznośne cierpienie”. Zgodnie z obowiązującym prawem nie jest wymagane, by osoba chcąca poddać się takiej praktyce była w stanie terminalnym, liczy się subiektywne postrzeganie własnej sytuacji życiowej i przeżywanego bólu, o ile nie ma szans na poprawę sytuacji. Zasadniczo wymagane jest jedynie potwierdzenie takiej diagnozy przez innego lekarza.

 

Kilka miesięcy przed dokonaniem eutanazji wyszło jednak na jaw, że jej dotychczasowy lekarz-psychiatra dopuścił się wobec niej molestowania seksualnego. Ann nie była też pierwszą ani jedyną spośród ofiar psychiatry, nie określono także związku między przemocą seksualną a decyzją o zakończeniu życia. Psychiatra Walter Vanderryken publicznie przyznał, że doprowadził do kontaktów intymnych z wieloma pacjentkami, w tym z Ann G. Jak zauważa Jeanne Smits, kobieta stała się ofiarą tak choroby jak i lekarza, który miał przynieść jej pomoc.

 

Równocześnie, kobieta już w 2007 roku, cierpiąc na anoreksję od 25 lat, skontaktowała się z pisarką Kristien Hemmerechts chcąc, by ta zajęła się jej historią. Stwierdziła wówczas, że po wydaniu książki na jej temat zamierza popełnić samobójstwo.

 

 

źródło: riposte-catholique.fr

mat


DATA: 2013-01-30 11:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zjawisko niepojęte jakich metod leczniczych użył dr Walter i niestety aby utrzymać swoja wartość Belgijska Izba Lekarska winna nakazać psychiatrze napisanie habilitacji w temacie bo inaczej za przykładem Anny pójdą wszystkie kobiety które znajda się w podobnych terminach. Anorekcsja to rodzaj zaprzeczenia w tym przypadku własnego ja a tym sposobem nieakceptacja przynależnego środowska. Jest na to odpowiedź i rada > "Kochaj bliźniego jak siebie samego". Akceptacja zatem innych jest kluczem do poprawy samego siebie a wszystko według utrwalonych norm i zasad życia społecznego.
ponad 6 lat temu / _arp
 
Interpretacja baaardzo szeroka: subiektywne postrzeganie własnej sytuacji życiowej i przeżywanego bólu tu: psychicznego widać. W zasadzie można nie mieć żadnej jednostki chorobowej tylko wpaść w dołek egzystencjalny. A te dołki kopie pracowicie inżynieria NWO. Co to za psychiatrzy, którzy nie widzą szans na wyleczenie z anoreksji? Przez 25 lat nie zależało im na wyleczeniu, tylko leczeniu, by nie przerwać żródła dochodów. Powinna była już dawno zmienić lekarza.
ponad 6 lat temu / Weronika
 
Niestety, 25 lat choroby zrobiło swoje. Organizm tej kobiety był już do tego stopnia wyniszczony, że i tak zmarłaby z wycieńczenia. Albo popełniłaby samobójstwo (dosc powszechne rozwiązanie wśród anorektyczek). Poza tym racja, anorekcja jest uleczalna ale, po pierwsze: nie w tym stadium, po drugie: żadna terapia nie będzie skuteczna, jeżeli nie podda sięjej cała rodzina. I nie ma znaczenia tu kraj.
ponad 6 lat temu / margeritta
 
no niesłychane, że w tak światłym państwie, jakim jest belgia anoreksja jako uleczalna choroba psychiczna nie jest skutecznie leczona! niesłychane, ze wtym europejskim państwie nadużycie lekarza-psychiatry nie jest ścigane! anoreksja, jak każda autoagresja jest wołaniem o pomoc, katowaniem ciała, by stłumić ból duszy!
ponad 6 lat temu / joanna
 
to juz niska samoocena 2 2 powod to hasla gloszone przez liberalow czy nawet libertynow ,jest jeszcze jedno lekarze sapominaja o etyce i liczy sie biznes
ponad 6 lat temu / konserwatysta
 
...kolejny raz potwierdza się, że ludzie wybierają śmierć z braku miłości.Tej Boskiej już nie zauważają.
ponad 6 lat temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.