DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Belgia: aborcja „zabiegiem medycznym”. Będzie możliwa nawet w 18 tygodniu ciąży

Belgia: aborcja „zabiegiem medycznym”. Będzie możliwa nawet w 18 tygodniu ciąży
Fot. Pixabay/NicciDoula

W Belgii wśród polityków trwa dyskusja nad liberalizacją ustawy aborcyjnej. Zabijanie dzieci nienarodzonych będzie możliwe nawet w 18 tygodniu ciąży. Aborcja ma zostać również uznana jako zwykły „zabieg medyczny” co będzie oznaczało, że każda kobieta będzie miała do niej „prawo”.

 

Niespełna rok po usunięciu „dobrowolnego przerwania ciąży” z kodeksu karnego, tamtejszy parlament pracuje nad nowelizacją ustawy aborcyjnej. Zamierza on wydłużyć możliwość dokonania aborcji do 18 tygodnia ciąży, a także skrócić obowiązkowy czas na zastanowienie się z sześciu dni do 48 godzin. Ponadto aborcja stałaby się w świetle prawa zwykłym zabiegiem medycznym.

 

Przeciwko pomysłom polityków protestują biskupi Królestwa Belgii, którzy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo uznania aborcji za „zwykły zabieg medyczny”. Podkreślają, że aborcja nie jest w taki sposób odbierana przez osoby, które się jej dopuszczają. W wielu przypadkach kobiety, które decydują się na zabicie swojego nienarodzonego dziecka, doświadczają „wstrząsu i rozpaczy”. „Sugerując, że chodzi o zwykły zabieg, prawo nie bierze w ogóle pod uwagę odczuć ani przeżyć tych osób” – wskazują hierarchowie.

 

Podkreślają przy tym, że traktowanie aborcji jako zwykłego zabiegu medycznego sprawi, że spotkamy się z taką interpretacją, że do aborcji każda kobieta ma „prawo”. „Kto będzie zadawał pytania lub odmawiał wykonania aborcji, zostanie ukarany. Dotyczy to zarówno lekarza jak i kobiety. Powoływanie się na wolność sumienia będzie również coraz trudniejsze” – analizują biskupi.

 

Hierarchowie Kościoła w Belgii przypominają również, że „państwo prawa zapewnia ochronę godności i integralności fizycznej człowieka”. Zwracają uwagę, że także życie dziecka nienarodzonego należy traktować w tej perspektywie.

 

Zauważają, że w prasie pojawiają się przestrogi przed zmianą ustawy, wyrażane przez środowiska medyczne i uniwersyteckie. „Nie wywodzą się one z konkretnej perspektywy ideologicznej. Ten problem dotyczy całego społeczeństwa i każdego z nas” – piszą hierarchowie, ubolewając, że przedstawiane argumenty nie są traktowane jako istotne.

 

Pod oświadczeniem w sprawie zmian w ustawie aborcyjnej podpisali się kard. Joseph De Kesel i biskupi Belgii.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-11-14 17:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spodziewam się w niedalekiej przyszłości wielkich kataklizmów lub nawet końca świata.Ta kultura śmierci rozszerza się na cały świat bardzo szybko.
8 miesięcy temu / panda
 
Brak słów. Krew przelana woła o pomstę do Nieba.
8 miesięcy temu / LORENC
 
Niech w końcu z hierarchii im ktoś powie, że grozi im ekskomunika i potępienie wieczne. Królestwo Belgii? A gdzie monarcha tego kraju nominalnie katolickiego? Przecież mógłby się wypowiedzieć? Jemu też grozi potępienie wieczne za brak obrony najsłabszych. Przecież oni debtują nad bluźnierstwem względem Boga. Hańba...
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Prosta droga i bliska do zabijania dzieci chorych. Już to świat przerobiłem.
8 miesięcy temu / Anonim
 
czemu akurat w tym momencie się biorą w Belgii za zmianę prawa aborcyjnego?
8 miesięcy temu / muelhausen
 
Czy oni nie wiedzą, że wśród tych niewiniątek mogłyby się narodzić wybitne osobistości: np. lekarze, fizycy, chemicy, naukowcy. Czemu dali się tak opętać, że pozwalają i chcą mordować przyszłych obywateli. Przecież Obowiązkiem państwowym jest zapewnienie ochrony obywatelom, a nie ich eliminacja!
8 miesięcy temu / Adrian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.