DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To drony eskimoskie uderzyły .
2 miesiące temu / Tomasz
 
To była podziemna eksplozja dwustopniowego ładunku termojądrowego, o mocy - sądząc ze wstrząsu tektonicznego jaki wywołała ~4,5 Richtera- około 5 kT. Saletra amonowa składowana nieprawidłowo posiada "przelicznik TNT" równy 0,4 - czyli dla 2750 ton mamy 1,1 kT. To wywoła wstrząs o sile zaledwie 3 stopni Richtera i to pod warunkiem, że 100% pryzmy przejdzie przemianę chemiczną umożliwiającą jej wybuch, że eksplozja zostanie wywołana w jednakowym czasie, tj. dojdzie do równoczesnego zapłonu całej masy w ułamku sekundy oraz że była składowana w... wykopanym w ziemi dole, gdyż magazynowanie jej na powierzchni nie jest w stanie podczas wybuchu dokonać efektywnej transmisji energii do skorupy ziemskiej eksplozja idzie w powietrze, wstrząs gruntu jest niewielki. Podziemny wybuch A powoduje, że 3 czynniki promieniowanie gamma, fala cieplna, EMP są wytłumiane przez grunt. Proces syntezy jąder helu nie generuje promieniowania gamma, wiec wybuch jest generalnie "czysty"
1 miesiąc temu / jarko
 
Saletra sama nie wybucha, to tylko utleniacz. Nawet gdyby tam był TNT to też od spawania nie wybuchnie,bomby muszą mieć zapalniki itd... Kto chce niech wierzy w tą bajkę. Pentagon wie lepiej i ta wersja obowiązuje.
2 miesiące temu / hjb
 
Myślę, że ta katastrofa ma jakieś "drugie dno". Oficjalnie wygląda to tak, że niby to dzieciom dano zapałki do zabawy. A gdyby "te dzieci" miały dostęp do bomby wodorowej i zaczęły przy niej majstrować, na przykład spawać i coś tam jeszcze...?
2 miesiące temu / W-Sawa
 
Interes w tym zamieszaniu mają głownie górale ze wzgórz Golan.
2 miesiące temu / 123
 
Należy dołożyć wszelkich starań- pomodlić się, wysłać pieniądze a może samemu w jakiejś zorganizowanej akcji wziąć udział, aby temu krajowi pomóc. Bez naszego zaangażowania kolejne państwo zostanie na Bliskim Wschodzie bez chrześcijan.
2 miesiące temu / Marcin
 
Trumpowi wymksnęło się, że to "straszliwy atak". Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo Trump to straszna gadułą... Ale natychmiastowe dementi Pentagonu daje do myślenia. Po pierwsze: co Pentagon ma do tego? Po drugie: dlaczego tak energicznie dementuje? A już książę Gorczakow miał mawiać, że nie wierzy w niezdementowane pogłoski...
2 miesiące temu / Epimeteusz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.