DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Będziesz dawcą, nawet jeśli nie chcesz

Będziesz dawcą, nawet jeśli nie chcesz

Od środy 8 lipca 2015 r. w dobrych kioskach i salonach prasowych będzie można nabyć 45. numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików w Polsce – „Polonia Christiana”. Głównym tematem najnowszego wydania są patologie i nadużycia, na których żeruje współczesna transplantologia. 


„Sielankowe obrazki, spokojna muzyka, wzruszające sceny – tak wygląda protransplantologiczna propaganda. Chodzi w niej tylko o jedno, małe TAK. Aby było ono możliwe, wątpliwości na temat wystarczalności kryterium śmierci mózgowej do stwierdzenia zgonu zostają skrzętnie przemilczane, a wyrażających je przedstawia się jako bandę zacofanych oszołomów” – tak rozpoczyna blok tekstów poświęconych tytułowemu problemowi Agnieszka Żurek. Dr Izabella M. Stępkowska poddaje analizie medyczno-prawnej nieludzki proceder pobierania organów od żyjących jeszcze pacjentów. „W Polsce narządy od osób w stanie tak zwanej śmierci mózgu pobiera się od trzydziestu lat. Przeszczepianie narządów nie jest prawdziwą sztuką lekarską. Prowadzi często do szybkiej śmierci biorcy, nawrotu choroby, z powodu której organ został wymieniony, rozwinięcia u biorcy choroby nowotworowej lub ciężkiej choroby zakaźnej. Jednak główną czarną kartą transpalnologii jest wprowadzenie w obszar medycyny wyimaginowanego pojęcia śmierci mózgu człowieka jako całości” – twierdzi autorka.

 

W tak poważnej sprawie na łamach nie mogło zabraknąć głosu Kościoła. Ojciec Jacek M. Norkowski przypomina nauczanie papieży w sprawie określenia śmierci człowieka i niezbywalnej godności jego ciała. Dominikanin przypomina, iż pobieranie narządów od chorych uznanych za zmarłych na podstawie kryteriów neurologicznych jest zaprzeczeniem zasady wspierania chorego aż do śmierci – a więc zasady od zawsze przyświecającej chrześcijaństwu.

 

W cyklu „antytransplantacyjnym” wyróżnia się także tekst Piotra Doerre - autor prezentuje interesującą perspektywę, w której dzisiejsza transplantologia jawi się jako kolejny etap rozwoju rewolucyjnej ideologii, dostarczając jej twórcom ideologiczne paliwo, dając im kolejną nadzieję na efektywne zarządzanie społecznymi nadziejami na lepsze jutro.Publicyści „Polonia Christiana” komentują również bieżące życie społeczno-polityczne. Krzysztof Gędłek w artykule otwierającym najnowszy numer z katolickiego punktu widzenia przygląda się obietnicom i poczynaniom prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Krystian Kratiuk dokonuje zaskakującej inwersji i analizuje zjawisko buntu… „starych” (rozumianych tu jako przedstawicieli medialno-politycznego estabilishmentu III RP), Filip Obara z dystansem ocenia zaś Pawła Kukiza i budowany wokół niego ruch społeczny. Stanisław Michalkiewicz tłumaczy natomiast niuanse związane z planowaną zmianą ordynacji wyborczej. Tradycyjnie już Czytelnicy znajdą w najnowszym numerze obszerne działy poświęcone historii i kulturze. Andrzej Solak opowiada w nich o heroicznych ofiarach wojny domowej w Hiszpanii, Mariusz Solecki śledzi literackie dokonania wypromowanej za sprawą filmu „Ida” komunistycznej zbrodniarki Julii Brystygierowej, Jacek Kowalski zaś rozpościera przed nami przepiękny kilim utkany z teologicznej głębi i artystycznej wartości tradycyjnych polskich pieśni kościelnych. Nie zabrakło również felietonistyki autorstwa największych jej tuzów – Andrzeja Pilipiuka (który ostrze swej publicystyki wycelował tym razem w ekoterror) czy Grzegorza Brauna. To wszystko – i wiele więcej – znajdą Państwo w najnowszym, stustronicowym, numerze magazynu „Polonia Christiana”. Gorąco zapraszamy już w środę 8 lipca na stronę za internetowej Księgarni Kontrrewolucji (wystarczy kliknąć tutaj), gdzie będzie można nabyć pismo. Więcej informacji na temat bieżącego numeru oraz numerów archiwalnych, spisy treści i okładki dostępne są na portalu PCh24.pl w dziale Pismo. Link do strony: www.pch24.pl/pismo
DATA: 2015-07-10 11:33
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czym się to różni od "będziesz matką, nawet jeśli nie chcesz"? Trzeba się w końcu zdecydować.
ponad 5 lat temu / Stormer
 
- nikt nie posadza "wszystkich lekarzy" o zle zamiary! Majac doswiadczenie we wlasnej rodzinie niestety jest wiecej znakow ? Podobnie w samej Kanadzie - na razie "obowiazuje zasada" wyrazenia zgody na transplacje! Tak wiec mam pytanie do "lekarza-katolika" bo moze o tym nie wie,ze Azjaci w bardzo malym stopniu wyrazaja chec przekazania organow do przeszczepu /jest to wrecz znikome/ tylko "biale twarze" sa przeznaczone do tych "eksperymentow"? Nie mam nic przeciwko "rodzinnym przeszczepom"!Ponadto te coraz czeste "wykradanie organow" w Azji czy na Filipinach i to bez zgody dawcy? Nie wszyscy lekarze to "dobrzy katolicy",niestety jest ich znikoma garstka i bronienie wszystkich pozostalych wydaje mi sie bardzo "smieszne"-znajac dzisiejsza pazerna "ludzkosc"! Taka jest przykra prawda a to dopiero "poczatek" i im technologia przeszcz.coraz wyzsza tym wykonawcy coraz wredniejsi!Aborcja miala ponoc "pomagac a zabija" dzisiaj miliony! Takie bylo "tlumaczenie"?
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
@ lekarz Proszę na spokojnie zapoznać się z tekstami z najnowszego numeru. Przeczytałem 2 teksty na razie, są pod kątem merytorycznym bardzo dobre. Fakt orzekania nie oznacza, że zna się dobrze procedury i my jako lekarze wiemy to najlepiej. I wiemy również, że np. wykonywanie próby bezdechu po masywnej wentylacji czystym tlenem jest albo rechotem z podstawowych zasad fizjologii albo próbą dla ciemnych mas. Zdrowy facet też by nie podjął spontanicznej czynności oddechowej po czymś takim. Czasem zamykamy oczy i uszy, żeby nie widzieć i nie słyszeć. Lepiej się wziąć za bary z sumieniem niż brnąć dalej.
ponad 5 lat temu / AP
 
@lekarz...: Procedury są (były) mi znane. Natomiast mam pytanie: czy prawdą jest, że lekarze transplantolodzy nie zgadzają się na pobranie narządów od siebie jak i swojej rodziny i dlaczego (nie wiem jak to jest w Polsce, ale gdzie indziej podobno jest) dawcę dodatkowo znieczula się przed pobraniem narządów?
ponad 5 lat temu / ma
 
Posiadam dwudziestoletni staż pracy w zawodzie anestezjologa i intensywisty. Przez oddział, w którym pracuję przewinęło się wielu pacjentów z masywnymi uszkodzeniami centralnego układu nerwowego. W oddziale przeprowadzana była procedura orzekania śmierci mózgu. Uczestniczyłam w tych badaniach. Widziałam i opiekowałam się tymi pacjentami; widziałam sposób i jakość kilkakrotnie przeprowadzanych badań, obwarowanych bardzo skrupulatnymi przepisami. Lekarze nie uśmiercają dawców, ponieważ została już im zadana śmierć przez masywny uraz lub chorobę. Absurdalne jest oczekiwanie na powrót funkcji narządu w fazie jego malacji, czyli rozkładu. Ojciec Norkowski nie odróżnia stanu śpiączki mózgowej od śmierci mózgu. Oburzające oraz głęboko nieuczciwe jest mataczenie w tej sprawie zakonnika i lekarza, na co dzień uprawiającego czery zwane homeopatią. Każdy z przeciwników donacji może nie zgodzić się na pobranie jego narządów i zgłosić to w Centrajnym Rejestrze Sprzeciwów. I tyle
ponad 5 lat temu / lekarz, praktykujący katolik
 
@NoNiewiem - ja to wszystko rozumiem i zgadzam się z twoją opinią tylko nie należy pisać że cała Transplantologia ogólnie = ZŁO jak to przedstawił poniżej opisowo internauta.
ponad 5 lat temu / wątpliwy_inaczej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.